Naszyjnik panny młodej

Wydawnictwo: BIS

Po śmierci matki Victoria i Claire Temple pozostają pod opieką ponurego ojczyma. Gdy okazuje się, że baron Harwood ma niecne plany wobec Claire, siostry postanawiają przygotować ucieczkę. Niestety plan komplikuje się niespodziewanie pewnej nocy, kiedy baron zakrada się do sypialni Claire. Poszukiwane za kradzież bezcennego naszyjnika i próbę morderstwa barona znajdują schronienie w domu przystojnego lorda Branta. Czy po raz kolejny przyjdzie Victorii stawać w obronie niewinności młodszej siostry? A może to własnej niewinności powinna teraz strzec?

Martoonia | 2014-01-02
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Typowe małżeństwo z rozsądku, ale czy oby na pewno??? Decyzje impulsywne, podejmowane bo tak będzie najlepiej dla wszystkich, brak zaufania, podejrzliwość, zazdrość i.... miłość. Romans z intrygą w tle, w całość wkomponowany motyw naszyjnika. Polecam :)

Sakarya | 2014-05-22
Przeczytana: 13 maja 2014

Victoria jest piękną młodą dziewczyną, jednak jej uroda blednie w obliczu urody pięknej choć nieśmiałej siostry Claire. Gdy obie uciekają od ojczyma (Tory podejrzewa go o zamordowanie ojca) zabierają ze sobą jedynie drogocenny naszyjnik, który sprzedają za marne grosze w lombardzie. Niewielkie pieniądze nie wystarczają na zbyt długo, jednak pomimo usilnych starań siostrom nie udaje się znaleźć pracy. Szczęśliwym zrządzeniem losu, gdy zaskórniaki wyczerpały się całkowicie, siostry trafiają do domu Cordella Easton'a, hrabiega Brant. Ten zauroczony piękną Clair od razu przyjmuje obie dziewczyny, w zamyśle planując uczynić Clair swoją kochanką, a Tory czyni gospodynią. Jednak opiekuńcza i zapobiegliwa Tory nie pozwala hrabiemy zbliżyć się do młodszej siostry i sama wkrótce staje się obiektem zainteresowania Corda ...

Aneta | 2015-12-01

Od czasu do czasu czytam takie książki jak to ja mówię"odmóżdżające", czyli takie które nie są skomplikowane,pisane prostym językiem,nie wymagające intensywnego myślenia,nie stresujące przebiegiem akcji,bo i tak wiadomo że wszystko dobrze się skończy.Taką oto książką jest Naszyjnik panny młodej od początku do końca jest przewidywalna wiadomo jak się ta opowieść skończy(ale to jest plus dla tej opowieści).Książkę przeczytałam jednego popołudnia i nie żałuję czasu spędzonego nad nią, mimo że to typowy romans(poniekąd takie lubię).

goja777 | 2014-03-01
Przeczytana: styczeń 2014

Świetna , oczywiście wchłonęłam ją jednym tchem ;)

Muniette | 2015-08-25
Na półkach: 2015, Przeczytane, Romans
Przeczytana: 19 sierpnia 2015

Victoria zrobi wszystko dla swojej siostry. Jest gotowa na każde poświęcenie. To staje się przyczyną, dlaczego dwie młode panny niespodziewanie znajdują Londynie bez pieniędzy, opieki i jakichkolwiek możliwości. Ty jednak los się do nich uśmiecha i to dopiero początek ich przygód.

Victoria ma naprawdę mocny charakter. To jedna z tych bohaterek, która jest w stanie wszystko poświęcić dla swoich bliskich. Jest odważna i to wpływa na jej wszystkie wybory. Ma jednak przy tym zaskakująco dużo ciepła, że nie sposób jej nie polubić. Jest tak ludzka, jak tylko może być postać.

Cord to typowy przedstawiciel romansu historycznego. Męski, bogaty i lekkimi problemami. Uczucie do Victorii zmienia go. Pozwala odejść przeszłość, zaczyna zwracać większą uwagę na otaczający go świat.

W tle możemy obserwować historię uwolnienia Ethana i rozwój miłości Claire i Pery'ego. Poświęcono temu wystarczająco dużo uwagi, aby wątki poboczne nie nikły w oczach i zaciekawiły czytelnika.

KamaBibi | 2015-01-01
Na półkach: Coś dla serca, Przeczytane

9/10 w kategorii romans historyczny. Czytelniczki pragnące błogo zapomnieć się w lekturze opowiadającej o pięknej, wymarzonej miłości i namiętności między bohaterami żyjącymi w Anglii epoki wiktoriańskiej nie będą zawiedzione. Wydaje mi się, że to pierwsza z cyklu książek o tajemniczym naszyjniku, który co prawda przechodzi z rąk do rąk, ale swoim właścicielkom przynosi wiele szczęścia. Bohaterką opowieści jest Victoria, która wraz z młodszą, piękną siostrą Claire zostaje zmuszona do ucieczki z domu ich okrutnego ojczyma. Victoria pozbawiona środków do życia postanawia znaleźć pracę, los sprawia, że dostaje posadę gospodyni u niezwykle przystojnego lorda, który na pierwszy rzut oka zainteresowany jest młodszą siostrą Claire, jednak z upływem czasu pożądanie popycha go w ramiona Victorii :)

zuzia5135 | 2015-01-06

Romans historyczny utrzymujący w lekkim napięciu. polubiłam zarówno lekkomyślną i porywczą bohaterkę, jak i Hrabię Brandt'a, który wkrótce zostaje jej mężem. Wydawałoby się, że szczęśliwy koniec tej historii jest nieodzownym elementem układanki, ale małżeństwo tej pary to dopiero początek. Przecież Victoria nie usiedzi w miejscu, w pustym salonie, podczas gdy mąż pracuje w swoim biurze. Ona musi coś nabroić....

Agnis | 2013-08-07
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Uwielbiam klimaty XVIII wiecznej Anglii ... Książka łatwa lekka i przyjemna..przeczytalam jednym tchem ;)

Magdalena | 2013-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2013

Bardzo dobre romansidło. Fajnie się czyta. Akcja trochę pokręcona, ale ciekawa nawet.

Martini | 2011-03-05

Trochę zbyt oczywisty, ale podoba mia się rozwiązanie akcji.