Nagroda

The Prize
83-86611-36-7
romans
Wanda

Zmysłowa miłość w klimacie dworskich zdrad i intryg! W pysznym blasku londyńskiego dworu Wilhelma Zdobywcy śliczna saksońska branka zostaje zmuszona do wyboru męża spośród zgromadzonych tam rycerzy normańskich. Wybiera barona Royce'a, którego dzikie maniery nie przysłaniają czułego serca. Pomysłowa i nieprawdopodobnie naiwna Nicholaa zamierza poskromić nieokiełzanego męża. Czy okrutny w walce...

Zmysłowa miłość w klimacie dworskich zdrad i intryg!
Czy okrutny w walce i odporny na namiętności Royce, trzymając w objęciach czarującą żonę, odkryje głębię swych uczuć?

Wojciech Gołębiewski | 2016-05-02
Przeczytana: 01 maja 2016

NINIEJSZYM ODFAJKOWUJĘ ZNAJOMOŚĆ Z PANIĄ GARWOOD
Julie Garwood (ur. 1944), wystartowała w 1985 roku i w krótkim czasie napisała 27 romansów. Mam przyjemność zaprezentować Państwu swoją opinię na temat "Nagrody", napisanej w 1991 roku.
Oczywiście moja ocena jest bardzo subiektywna, bo poza "Trędowatą" oraz książkami Rodziewiczównej (sentyment do czasów dzieciństwa) romanse zwę zwykle "romansidłami" i litości nad nimi nie mam.
Już zapowiedź redakcyjna powoduje u mnie paroksyzmy śmiechu:
"...Zmysłowa miłość w klimacie dworskich zdrad i intryg! W pysznym blasku londyńskiego dworu Wilhelma Zdobywcy śliczna saksońska branka zostaje zmuszona do wyboru męża spośród zgromadzonych tam rycerzy normańskich. Wybiera barona Royce'a, którego dzikie maniery nie przysłaniają czułego serca. Pomysłowa i nieprawdopodobnie naiwna Nicholaa zamierza poskromić nieokiełzanego męża …"
Miłość kwitnie od pierwszego spotkania, bo on - Norman ...

Tak się zastanawiam... Swego czasu sporo grzebałam po różnych historycznych źródłach, słuchałam/oglądałam wszystko na temat tych bardzo dawnych czasów, więc... może nie powinnam czepiać nieścisłości ;) Gdyby oddać wiernie klimat tych czasów, nie byłoby raczej tak ciekawie. Marudzę, ok. Już nie będę ;) Nicholaa faktycznie była tu pomysłową i niezłomną osóbką. Podobała mi się stopniowa zmiana podejścia Royce'a - od żony-własności, usłuchanej, do... Takiego całkiem współczesnego nastawienia. W ogóle było tam kilka elementów, wątków dość uniwersalnych - jak choćby ta typowo kobieca potrzeba, żeby się wypłakać (nie do pojęcia dla mężczyzn, którzy przecież wolą działać).

Typowe romans historyczny, prowadzący prosto od docinek i utarczek po słodki happy end.

Wyzwanie czytelnicze 2017: Książka, w której bohaterowie są wrogami.

Garwood podbiła moje serce tym całym średniowieczem, oczywiście nadal "Szkatułka" to moja (jak to mawia Pumba) najlepsiejsza książka jeśli chodzi o romanse historyczne.

Royce i Nicholaa byli wrogami mniej więcej do połowy książki, ona Saksonka, on Norman, odwieczni wrogowie.
Książka urzekła mnie do połowy, potem byłam troszkę znudzona, na szczęście zaczepki Nicholaa i przewidywanie jej działań przez Royce'a to nadrobiły. On ją pouczał jaką ma być żoną, ona udawała że słucha i vice versa, chociaż... on przynajmniej słuchał ale podchodził do tego z rozbawieniem i oczywiście nie miał zamiaru spełniać jej żądań.

Jestem zadowolona, zdecydowanie polecam!

lady22 | 2016-07-11

Bardzo fajna książka. Cały czas się śmiałam. Bardzo polubiłam głównych bohaterów. Pasowali do siebie od samego początku. Dlatego też nie mogłam oderwać się od książka. Bardzo, ale to bardzo wciągająca.

Isabelle | 2013-05-25
Przeczytana: 2001 rok

W pysznym blasku londynskiego dworu Wilhelma Zdobywcy sliczna saksonska branka zostaje zmuszona do wyboru meza sposród zgromadzonych tam rycerzy normanskich. Wybiera barona Royce'a, którego dzikie maniery nie przyslaniaja czulego serca. Pomyslowa i nieprawdopodobnie naiwna Nicholaa zamierza poskromic nieokieznanego meza. Czy okrutny w walce i odporny na namietnosci Royce, trzymajac w objeciach czarujaca zone, odkryje glebie swych uczuc ?

Cyganeczka | 2017-04-06

Bardzo przyjemny romans historyczny, polecam!

ewa0818 | 2011-07-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam