Rozkoszna zemsta

BIS
2007-07-27
2007-07-27
Magdalena Sikorska

Tak, jak przewidywałam - druga książka z cyklu Garrick równie dobra, jak Cygański lord, chociaż poprzednia jest jednak nieco wyżej w mojej ocenie. Tu mamy mnóstwo nieporozumień, zbiegów okoliczności, automatyczne i błędne
zrozumienie sytuacji, a przede wszystkim brak zaufania. Podobała mi się Jo ze swoim twardym charakterem i poczuciem honoru. Hrabia praktycznie od wyjazdu Jo w rozmyślaniach - było tak, czy nie? winna, czy niewinna? a może ja jestem winny? co przedtem, co teraz, co w przyszłości..., gdyby to nie był romans, można pomyśleć, że to zgoła filozoficzne dywagacje. Sama końcówka jednak nieprzewidywalna. Sprawdza się, jak zawsze zresztą - podstawą wszystkiego jest zaufanie, zwłaszcza jeżeli mówimy o uczuciach.

Bardzo przyjemny romansik, nie-nudny, soczysty, wciągający do pochłonięcia w dwa wieczory.

Hmmm... Romans przeciętny. Znaczy... To zależy, czego oczekujemy po tym gatunku. Jeżeli "pykania się", to mamy tego trochę i nawet w wersji brutalnej. Jeżeli dobrej historii, to ma zadatki, potencjał, ale zmarnowany przez "płytkich" bohaterów.
Do 180 strony to taki sztampowy romans (aż ma się ochotę rzucić książkę w kąt),nic ciekawego, denerwujący, szowinistyczny i poniżający kobiety (no ale w początkach XIX wieku raczej o równouprawnieniu nie było mowy) obraz arystokracji angielskiej. Później pojawia się zamach na jednego z głównych bohaterów i akcja zaczyna być ciekawsza, bo przenosi się na Jamajkę - i to jest właśnie zmarnowany potencjał, bo mogło być tak fascynująco, no ale to co ciekawe szybko się kończy, czyli około 360 strony, bo mamy powrót do Anglii i omdlewanie w ramionach wybranka, który wspaniałomyślnie przebacza i och i ach!
Bleee!
I takie flaki z olejem ciągną już się ponownie do końca.

4 gwiazdki za środkową część, ale zastanawiam się czy i to nie za wiele :)

Zacznę od tego, że była strasznie przewidywalna, ale mimo wszystko to rewelacyjnie się ją czytało. Bardzo podobała mi się Jo - dzielna i z charakterem. To była jedna z lepszych książek tej autorki, które przeczytałam.

Historia miłości dwojga ludzi uwięzionych w sieci nieporozumień, braku wzajemnego zaufania i szczerości. Ale jak zwykle - miłość pokonuje wszystkie przeszkody.

Druga książka z cyklu, jak dla mnie nieco mniej porywająca niż Cygański lord, początek ciągnął mi się niemiłosiernie długo, od połowy akcja nabiera nieco tempa.

Typowy, ale fajny :)

Typowy, ale fajny :)

Ani przez 1 sekundę się nie nudziłam czytając tę książkę... piękna , wzruszająca , wspaniała , niesamowita ( mogłabym tak wymieniać w nieskończoność ) . OCZYWIŚCIE POLECAM !! na pewno jeszcze kiedyś po nią sięgnę ;)

Książkę czytałam dość dawno i to parokrotnie, ale jest to jeden z najlepszych moim zdaniem romansów historycznych. Doprowadziła mnie do łez w pewnym momencie a to jest nie lada wyczyn. Także śmiało mogę polecić:)

Pani Martin to moje osobiste top pisarek romansów historycznych. Seria Garrick świetna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Romans historyczny
  • Romans
  • Przeczytane 2014
  • Romans Historyczny

Dodaj cytat z książki Rozkoszna zemsta