W sieci pająka

Wydawnictwo: Albatros
Along Came a Spider
thriller, sensacja, powieść

Inne wydania

Thriller, od którego zaczęła się wielka kariera Jamesa Pattersona. Sfilmowany z Morganem Freemanem w głównej roli. zbrodniarz, którego pragnienie sukcesu przerodziło się w obsesję -morderczą obsesję. Kiedy porwał dwójkę dzieci, trafił na pierwsze strony gazet. Jego sława jeszcze wzrosła, gdy jedno z nich znaleziono martwe. Do walki z niebezpiecznym szaleńcem stają Alex Cross, czarnoskóry detektyw z Waszyngtonu z dyplomem doktora psychologii, i Jezzie Flanagan, młoda agentka Secret Service. Czy pozbawiony skrupułów porywacz cierpi na rozdwojenie osobowości, czy może sam stał się ofiarą jeszcze bardziej przebiegłego przestępcy, faktycznego wielkiego manipulatora.

Kalissa | 2014-10-21
Przeczytana: październik 2014

„Czasami nie ma nic złego w tym, że bierze się ciężar całego świata na barki, jeśli tylko potrafi się go zdjąć.”

Świetny kryminał – mrożący krew w żyłach i dość okrutny. Trup pada gęsto i nieoczekiwanie. Wspaniała, zaskakująca fabuła. Śledztwo długie i dokładne – przy tym zawrotne tempo. Morderca bez litości – straszny, ale inteligentny i o wielu twarzach – czyli mieszanka wybuchowa. A przede wszystkim był wspaniały główny bohater – Alex Cross. (Jezzie też była niezła – ale nie aż tak:)

Po zapoznaniu się z głównym bohaterem – od razu pożałowałam, że nie zdecydowałam się na szkołę policyjną lub na studiowanie psychologii. Kiedy główny bohater wzbudza nie tylko sympatię, ale staje się jakby żywnym człowiekiem – czytanie powieści jest największą przyjemnością:) Alex Cross ożył na kartach tej powieści i w mojej wyobraźni. „Twardziel z podłej dzielnicy, tak jest.”:)

Autor ma wspaniały styl, lekki, porywający, bardzo sugestywny, a ponadto zaprawiony dużą dawką sarkazmu i humoru – co...

Moja pierwsza powieść autora. Słyszałam już o jego powieściach, nie oglądałam żadnej ekranizacji. "W sieci pająka" to powieść dobra, ale nie specjalnie zaskakująca, czy porywające. Początki są świetne, ciekawią i wciągają. Im dalej jest trochę gorzej, brakowała mi emocji, nie trzymała mnie tak w napięciu, jakbym tego oczekiwała. Trzeba jednak uznać świetnie prowadzoną narrację - lekka, sugestywna z dozą humoru i sarkazmu. Nie jestem zachwycona tą powieścią, ale była to dobra lektura i na pewno sięgnę po kolejne książki autora.

deskath | 2016-01-05
Przeczytana: 05 stycznia 2016

Moje pierwsze spotkanie z Alexem Crossem pozostawiło we mnie spory niedosyt. Bohater jest detektywem waszyngtońskiej policji, jednocześnie posiada doktorat z psychologii. Będzie on musiał stawić czoło porywaczowi dwójki dzieci, uprowadzonych z elitarnej szkoły. Postać Crossa jest dość ciekawa, można go polubić i przejmować się prowadzonym przez niego śledztwem. Podobał mi się również przeciwnik policjanta. Do samego końca nie byłem pewny czy jest to szaleniec czy genialne wcielenie zła. Mam tylko jeden problem z tą książką. W połowie akcja zwalnia i zaczynają się trochę niepotrzebne dłużyzny. Końcówka to rekompensuje, ale niestety lekki niesmak pozostał. Na pewno sięgnę po kolejne książki z tym bohaterem licząc, że będzie troszkę lepiej.

emindflow | 2016-03-19
Przeczytana: 18 marca 2016

Typowy produkcyjniak.
Dobry pomysł to o wiele za mało na udaną książkę. Zbyt wielu elementów zabrakło, żeby jej treść mogła zapaść w pamięć.
Największym zarzutem jest kompletny brak umiejętności budowania napięcia, co powinno być podstawą w tego typu literaturze. Mam również pretensje do samej konstrukcji powieści, w środku której przez długi czas zupełnie nic się nie dzieje.
W ogóle wszystko tu jakieś powierzchowne i niedopracowane, łącznie z osobą głównego bohatera.
W efekcie wyszedł z tego jakiś literacki odpowiednik McDonalda - zjeść (przeczytać) i zapomnieć.
Nie warto.

Od tego thrillera wielka kariera Pattersona się rozpoczęła,"W sieci pająka" z Morganem Freemanem w roli głównej w, której zagrał film został sfilmowany na podstawie książki.
Dla mnie książka jest ciekawsza, więcej emocji, wrażeń zapewniła mi książka, a film bardzo zepsuł to wszystko, nie jest taki rzeczywisty i autentyczny.
Zbrodniarz, którego pragnienie sukcesu przerodziło się w obsesję, morderczą obsesję. Kiedy porwał dwójkę dzieci, od razu trafił na pierwsze strony gazet.
Do walki z niebezpiecznym psychopatą stają czarnoskóry detektyw Alex Cross i Jezzie Flanagan agentka Secret Service.
Od pierwszych stron książka zaczyna wciągać, jest intrygująca, bardzo dobrze napisana,akcja zaskakująca...buduje napięcie w thrillerze.
Patterson wprowadza czytelnika na głęboką wodę, zapoznając go z okrutnymi morderstwami, nieuchwytnym i niebezpiecznym szaleńcem.
Zaskoczył mnie i to bardzo,autor ma bardzo lekki,łatwy język i porywający styl pisania,zaprawiony z dużą dawką humoru, sarkazmu...

tajus | 2011-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2011

Nic dziwnego, że właśnie ta pozycja stała się międzynarodowym hitem Pattersona i przyniosła mu wielką sławę w świecie pisarskim - naprawdę trudno o powieść z tak zakręconą fabułą i mnóstwem podejrzanych, jaką jest właśnie książka "W sieci pająka". Tym bardziej, gdy spojrzymy na datę jej powstania - 1992 rok. Jak na tamte czasy, jest to fantastyczna przeplatanka grozy, morderstw i tajemniczych zagadek. Ekranizacja tej powieści również nie jest mi obca, ale zapoznałam się z nią wiele lat temu, dlatego z miłą chęcią sięgnęłam po książkę - nie pamiętałam dosłownie niczego z fabuły! A wiadomo, że filmy zawsze odbiegają w jakimś stopniu od akcji książek, więc w najbliższym czasie zamierzam przypomnieć sobie obraz z Morganem Freemanem w roli głównej, chociażby po to, by porównać go z dziełem Pattersona.

Książka wciąga już na początku. Patterson od razu wprowadza czytelnika na głęboką wodę, zapoznając go z okrutnymi morderstwami i nieuchwytnym zabójcą. Do samego końca czytelnik zastanawia...

Madi | 2013-07-08

Książa świetna ,wciąga od samego początku,trzyma cały czas w napięciu-jak dla mnie rewelacja.
Jest to jeden z moich ulubionych thrillerów, a przygodę Z Pattersonem zaczęłam właśnie od tej pozycji -i dobrze ,bo poznałam też inne ciekawe thrillery tego autora.
Psychopatyczny morderca i inteligentny policjant ,który zgłębia jego psychikę,piękna i mądra Pani psycholog,a do tego morderstwa,śledztwo -to wszystko składa się na świetny thriller,który warto przeczytać.POLECAM!

Kucu | 2015-07-10
Przeczytana: maj 2015

Po książkę sięgnęłam po obejrzeniu "Kolekcjonera" z Morganem Freemanem, a że nie lubię zaczynać serii od środka, zabrałam się za pierwszy tom. Nie jest to może książka rewelacyjna, którą czyta się z zapartym tchem po nocach ale jest dość przyzwoita i na pewno sięgnę po kolejny tom :)

Alicja | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 27 maja 2014

Świetnie napisany, trzymający w napięciu thriller. Nie ukrywam, że sięgnęłam po serię, w której bohaterem jest Alex Cross- czarnoskóry detektyw i psycholog, po obejrzeniu ekranizacji innej książki Pattersona której bohaterem jest właśnie Alex Cross. Morgan Freeman zagrał brawurowo rolę detektywa i kiedy dowiedziałam się, że film jest ekranizacją jednej z książek z serii o Alexie Crossie logiczną konsekwencją było sięgnięcie po oryginał :)

Autor od pierwszych stron wciąga nas w opowiadaną przez siebie historię. Od razu polubiłam Alexa- wdowca, ojca dwójki dzieci mieszkającego z ukochaną babcią Naną. Alex ma wiernego i oddanego przyjaciela a zarazem partnera- Sampsona, z którym prowadzą sprawy. Poznajemy ich w trakcie wyjaśniania potrójnego zabójstwa czarnoskórej rodziny. W międzyczasie zostaje porwanych dwoje dzieci, których rodzicami są bardzo znane osobistości. Detektywi zostają skierowani do sprawy porwania i od tej chwili zdarzenia zaczynają pędzić jak karuzela.
Książka...

lenuszka | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

Miałam wcześniej do czynienia z twórczością Pattersona i muszę przyznać, że jestem niemile zaskoczona tą pozycją. Patterson potrafi pisać rewelacyjne thrillery, lecz książka „W sieci pająka” mówiąc kolokwialnie mu nie wyszła. Zabrakło mi dreszczyku emocji i napięcia.