Sofija 
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę i 4 cytaty, ostatnio widziany 11 godzin temu
Teraz czytam
 • Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka: wspólne gry i twórcze zabawy, dzięki którym rozwiniesz jego zdolności
  Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka: wspólne gry i twórcze zabawy, dzięki którym rozwiniesz jego zdolności
  Autorzy:
  Czy wiesz, że nowo narodzone dziecko ma większą potencjalną inteligencję niż Leonardo da Vinci kiedykolwiek wykorzystał, a nawet trzylatek może już czytać, liczyć lub mówić w dwóch językach? Do szóste...
  czytelników: 180 | opinie: 13 | ocena: 7,44 (54 głosy)
 • Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni!
  Jak nauczyć dziecko korzystać z nocniczka w 7 dni!
  Autor:
  "Skąd mam wiedzieć, że moje dziecko jest już gotowe, by korzystać z nocniczka? I co mam wtedy robić?” Jeśli brakuje ci pewności, jak najlepiej przyzwyczaić swojego malucha do nocnika, pozwól, by ksią...
  czytelników: 17 | opinie: 0 | ocena: 5,5 (4 głosy)
 • Kto zabił Kopciuszka?
  Kto zabił Kopciuszka?
  Autor:
  Jeden bal. Jeden martwy Kopciuszek. I dziesięć osób, które miały powód, by zabić. Autorka powieści kryminalnych Róża Krull otrzymuje zaproszenie na wielki bal charytatywny, gdzie spotyka kilka postac...
  czytelników: 840 | opinie: 72 | ocena: 7,2 (306 głosów)
 • Policjanci. Ulica
  Policjanci. Ulica
  Autor:
  Prawdziwy świat przestępstw i zbrodni bez cenzury. Po raz pierwszy tak szczerze o policjantach z ulicy! Kim tak naprawdę są? Brutalami w starciu z ofiarą czy najbardziej wszechstronnymi funk...
  czytelników: 517 | opinie: 35 | ocena: 7,18 (140 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-21 14:06:39
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-21 14:06:33
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Cykl: Róża Krull na tropie (tom 3)
 
2018-08-21 14:03:56
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-08 18:45:51
Dodał cytat z książki: A ja żem jej powiedziała...
Sens zdarzeń objawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości.
 
2018-08-08 18:37:21
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Seria: Samo Sedno
 
2018-08-08 18:36:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Jak wiadomo, to życie pisze najciekawsze scenariusze i tak samo tym razem, można się dowiedzieć ciekawych rzeczy na temat wielkich artystów - bohaterów tej książki. Duży plus dla autora za bogatą bibliografię i skrupulatne odniesienia do niej. Napisana niczym w praca naukowa.

 
2018-08-08 18:31:22
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Jak to zwykle bywa wśród autorów z showbiznesu, wystarczy mieć nazwisko i od razu wiadomo, że książka się sprzeda... a co jest w środku? - połowa to rysuneczki, a reszta to p***rzenie o d*** marynie. Z takim nastawieniem wzięłam do ręki tę książkę, którą ostatnio wszyscy promują i się zachwycają. Ale zaskoczyłam się pozytywnie, bo pomimo tego, że rzeczywiście mało tekstów, dużo rysunków, to... Jak to zwykle bywa wśród autorów z showbiznesu, wystarczy mieć nazwisko i od razu wiadomo, że książka się sprzeda... a co jest w środku? - połowa to rysuneczki, a reszta to p***rzenie o d*** marynie. Z takim nastawieniem wzięłam do ręki tę książkę, którą ostatnio wszyscy promują i się zachwycają. Ale zaskoczyłam się pozytywnie, bo pomimo tego, że rzeczywiście mało tekstów, dużo rysunków, to jest to książka bardzo treściwa. Być może skąpo napisana, ale skłania do przemyśleń, a przy tym nie jest napisana pompatycznie, tylko z przymrużeniem oka. Nosowska posługuje się zaskakującym, abstrakcyjnym językiem z wieloma metaforami. Mimo wszystko POLECAM.

pokaż więcej

 
2018-08-07 09:09:48
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-06 08:46:37
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Lipowo (tom 4)

Jak zwykle bardzo mi się podobała kolejna część przygód w Lipowie:) ciekawe nawiązanie do szachowej "nieśmiertelnej rozgrywki".

 
2018-07-19 11:20:01
Ma nowego znajomego: Marta2018
 
2018-07-18 12:28:02
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-18 12:20:39
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Bardzo ciekawa historia życia. Ciekawe ile z tego jest prawdy a ile fikcji literackiej...

 
2018-07-18 12:17:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Lipowo (tom 9)

Zrobiłam duży przeskok po przeczytanej 3. części sięgnęłam po najnowszą - Norę i tym sposobem sobie pospoilerowałam wiele rzeczy, które sie wydarzyły wśród bohaterów, ale do rzeczy: oprócz tego, że bardzo mi się podoba narracja i typ tej sagi, czyli połączenie kryminału z powieścią obyczajową, to jeszcze nie mogę pojąć, jak tak wiele wątków, bohaterów i zdarzeń łączy się w całość. Sama się w... Zrobiłam duży przeskok po przeczytanej 3. części sięgnęłam po najnowszą - Norę i tym sposobem sobie pospoilerowałam wiele rzeczy, które sie wydarzyły wśród bohaterów, ale do rzeczy: oprócz tego, że bardzo mi się podoba narracja i typ tej sagi, czyli połączenie kryminału z powieścią obyczajową, to jeszcze nie mogę pojąć, jak tak wiele wątków, bohaterów i zdarzeń łączy się w całość. Sama się w tym gubiłam do samego końca, a co dopiero to wymyślić i napisać, żeby się tak dobrze czytało!

pokaż więcej

 
2018-06-26 14:33:56
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Niezwykle wzruszająca historia, przepiękna, ale też bardzo smutna. Z wyrazami podziwu i szacunku dla autorki, że podjęła tak trudną tematykę, która dotyka jej samej. Niewyobrażam sobie jak trudno jej było rozdrapywać tak ciężkie rany i przeżywać na nowo tak przykre doświadczenia... Przyglądając się z boku, łatwo wydawać osądy i się dziwić takim ofiarom przemocy dlaczego nie odchodzą od swojego... Niezwykle wzruszająca historia, przepiękna, ale też bardzo smutna. Z wyrazami podziwu i szacunku dla autorki, że podjęła tak trudną tematykę, która dotyka jej samej. Niewyobrażam sobie jak trudno jej było rozdrapywać tak ciężkie rany i przeżywać na nowo tak przykre doświadczenia... Przyglądając się z boku, łatwo wydawać osądy i się dziwić takim ofiarom przemocy dlaczego nie odchodzą od swojego kata, ale w życiu nic nie jest takie zero-jedynkowe, jakby się wydawało. Dziękuję autorce za pokazanie całego spectrum uczuć jakie może się wydarzyć w takiej sytuacji. Nikt nigdy nie zrozumie takiej osoby, dopóki sama się nie znajdzie w takiej sytuacji. A każde życie jest inne i każdy ma inną psychikę. Zawsze mówiłam sobie, że gdyby mi się coś takie przytrafiło, to od razu bym odeszła, ale po tej lekturze, to szczerze, nie wiem co bym zrobiła. Każde wyjście z tej sytuacji jest złe. Niewyobrażam sobie jak można kochać tak bardzo, a przy tym nienawidzić i najgorsze - aż tak się bać jeden i tej samej osoby... Musi być to ogromnie bolesne. Na pewno po tej lekturze mój punkt widzenia się zmienił. Oczywiście nie oznacza, to że uważam, że ofiara ma trwać przy swoim oprawcy, poprostu już nie będę wydawać tak łatwo osądów (nawet w myśli) wobec ofiar.

pokaż więcej

 
2018-06-21 14:50:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Poradniki

Daje wiele do myślenia. Bardzo ciężko zrezygnować z utartych przyzwyczajeń i "przeprogramować się" na inny sposób postępowania. Tym bardziej, że mamy wpojone te zachowania z całego dzieciństwa i całego życia, więc automatycznie postępujemy tak samo. Wiele trzeba się nauczyć i odzwyczaić. Kontrolować swoje postępowanie. Nie wystarczy przeczytać, tylko trzeba wdrażać i nabierać nawyków innego... Daje wiele do myślenia. Bardzo ciężko zrezygnować z utartych przyzwyczajeń i "przeprogramować się" na inny sposób postępowania. Tym bardziej, że mamy wpojone te zachowania z całego dzieciństwa i całego życia, więc automatycznie postępujemy tak samo. Wiele trzeba się nauczyć i odzwyczaić. Kontrolować swoje postępowanie. Nie wystarczy przeczytać, tylko trzeba wdrażać i nabierać nawyków innego traktowania dzieci.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
172 93 364
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (3)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (29)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd