Kolekcjoner

Cykl: Alex Cross (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Kiss the Girls
dona

Dżentelmen i Casanova - dwóch seryjnych zabójców działających po przeciwległych stronach USA, wybierających ofiary spośród młodych, pięknych kobiet. Jeden grasuje w Kalifornii, drugi na wschodnim wybrzeżu. Psychopatyczny zabójca i morderca-porywacz, który gwałci ofiary na wyszukane sposoby i zabija, jeśli nie spełnią jego oczekiwań. Alex Cross, czarnoskóry detektyw z Waszyngtonu z dyplomem...

Psychopatyczny zabójca i morderca-porywacz, który gwałci ofiary na wyszukane sposoby i zabija, jeśli nie spełnią jego oczekiwań. Alex Cross, czarnoskóry detektyw z Waszyngtonu z dyplomem psychologa, włącza się do sprawy, gdy w ręce Casanovy wpada jego siostrzenica Naomi, dwudziestodwuletnia studentka Uniwersytetu Duke w Karolinie Północnej. Jak powstrzymać dwa mordercze umysły, które z poczuciem całkowitej bezkarności prowadzą z policją grę w "kotka i myszkę"? Czy zabójców coś łączy? Dramatyczna ucieczka jednej z porwanych kobiet, młodej lekarki Kate McTiernan, przyniesie przełom w śledztwie.

źródło opisu: [Albatros, 2008]

magdalena | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

Trzyma w napięciu, mrozi, chwilami przeraża. Czytałam z ogromną przyjemnością. Co prawda to drugi tom, ale da się bez problemu ogarnąć fabułę bez znajomości pierwszej części.
Brutalne morderstwa, gwałty i zaginięcia. Kiedy Casanova i Dżentelmen zaczynają swoje łowy, kobiety są w niebezpieczeństwie...

Miranda | 2018-09-06
Przeczytana: 05 września 2018

Od pierwszej do ostatniej strony trzyma w napięciu i niepewności. Pozwala czytelnikowi wejść w światy różnych osób; przedstawia różnorodność punktów widzenia. Momentami nawet masz nadzieję, że morderca to po prostu człowiek który zbłądził i którego można zresocjalizować. Sposób w jaki mówi o swojej samotności, czy jego relacja z Kate i próba uszczęsliwienia jej (perfumy, ubrania, ostatnio czytana książka); wskazują że będąc uzależniony od swoich pożądań i w pewnym sensie nawyków- chciałby poznać miłość, która być może uwolniłaby go od złej strony jego samego. To moja pierwsza książka Pattersona aczkolwiek na pewno nie ostatnia. Liczę na kolejne świetnie zawiązane fabuły i nagłe zwroty akcji.

Sylwia Sulikowska | 2018-08-19

Miałam nadzieję, że uda mi się w czasie pisania recenzji "Kolekcjonera" uniknąć niepotrzebnych porównań do filmu, który stanowi ekranizację powieści Jamesa Pattersona. Niestety, już kilkadziesiąt przeczytanych stron dało mi do zrozumienia, że nie dam rady się uchronić przed tymi porównaniami. Film był mi znany od wielu lat, twórczość Pattersona również, ale nigdy nie miałam okazji sięgnąć właśnie po "Kolekcjonera". Dlaczego? Nie wiem, jakoś tak się dzieje, że z uporem maniaka omijamy to, co przynosi nam przyjemność i satysfakcję. Filmową wersję "Kolekcjonera" zawsze bardzo lubiłam, jak wiele innych opowieści z szaleńcami. I z Morganem Freemanem, ale to już zupełnie inna historia. Film zdążyłam poznać na pamięć, do tego stopnia, że wydawało mi się, że mogę go nazwać jednym z moich ulubionych. Jakże ja byłam naiwna!

Dopiero przeczytanie powieści otworzyło mi oczy. Jak mogłam zapatrywać się na film, który, pomimo swoich niewątpliwych walorów, w porównaniu do książki jest naprawdę...

Jolka | 2018-07-23
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 23 lipca 2018

To pierwsza pozycja pobrana przeze mnie z internetu i przeczytana w postaci pliku pdf. Do szybkich poszukiwań w sieci zmusił mnie film "Kolekcjoner" niedawno pokazywany w TV.Urzeczona występem Morgana Freemana (jak zawsze zresztą)i prześlicznej Ashley Judd zaczęłam szperać i wyszperałam. Czytanie na komputerze jest niezłe, bo w każdej chwili możesz sobie wyszukać na mapie knajpki i ulice opisywane w książce :))

Wiele różnic dostrzegłam między filmem a książką. I chociaż Freeman jest aktorem nieskończenie genialnym, to powiedziałabym jednak, że, poza kolorem skóry, absolutnie nie pasuje do opisu książkowego Crossa.

Sama książka jest dość przeciętna. Owszem wzbudza dużo emocji i ogrom złości, ale , poza kilkoma scenami, zabrakło mi jakiejś szczególnej dramaturgii. Czegoś, co nie pozwoliłoby mi się oderwać od lektury. I ten nieustająco irytujący zwrot "kutas- tik" albo "kutas - tak". Co to miało być? Autor nie będzie moim ulubionym, niestety. Nie połknęłam Kolekcjonera, a jedynie...

małgosia | 2018-03-16
Przeczytana: 11 stycznia 2018

Nie jest to pierwsza książka tego autora jaką czytałam. Świetnie skonstruowana powieść, doskonale budująca napięcie. Trudno się od niej oderwać, chcemy rozwiązania zagadki :-)

leśna | 2018-01-22
Przeczytana: 05 stycznia 2018

No, no... Jak miło poczytać tak soczystą, spójną, dopracowaną, skrzącą lekkim, dowcipnym językiem powieść.
Patterson musiał się był nieźle narobić, by wypuścić spod swych palców tak dobry tekst.
Całe szczęście.
Czuję się zobowiązana, by rzucić okiem na początek serii.
Zdecydowanie.

BoskaInga | 2017-12-24

Świetnie napisana.zaskakująca

MowMiZa | 2017-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Miła to była odmiana. Wartka akcja, przemoc w akceptowalnym poziomie. Końcówka jednak przedłużona trochę na siłe, acz zadowalająca. Mogę polecić, na miłe, niezobowiązujące popołudnie.

Lidl87 | 2017-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2017

" Kolekcjoner " dostarczył mi solidnej dawki nerwów, dawno się tak nie bałam czytając książkę. Trzymałam kciuki za głównych bohaterów. Alex Cross podąża do Karoliny Południowej w poszukiwaniu swojej zaginionej bratanicy. Wie, że śledztwo nie będzie łatwe chociażby ze względu na przyczyny osobiste. Jako psycholog stara się rozwikłać zagadkę do samego końca. Historia nie jest łatwa , w niektórych momentach nawet bardzo trudna do czytania.Casanova i Dżentelmen diaboliczna para, która w swoich działaniach jest bardzo perfekcyjna, na tyle, żeby przez wiele lat wyprowadzać policję w pole.
Teraz czeka na mnie ekranizacja tej powieści oraz oczywiście jej kolejne części. Jestem bardzo ciekawa kolejnych zagadek jakie staną na drodze Alexa.

avellan | 2017-02-06
Przeczytana: 04 lutego 2017

Mam w życiu zawodowym do czynienia z pracą policji, może stąd tak surowo oceniam tą powieść, ale niestety mimo, że momentami wciągnęła mnie, uznałam ją za naiwne czytadło. Nawet polska policja z pewnością szybciej odnalazłaby kryjówkę, w której były przetrzymywane kobiety, wystarczyło użyć psów tropiących, lub choć najprostszych metod geofizycznych. Mimo wszystko czytania nie odradzam, sięgając po tą książkę można spodziewać się mimo wszystko dość przyjemnej rozrywki, jednak do dobrego kryminału sporo jej brakuje.