Zaskakujące tofu

Wydawnictwo: Czerwony Słoń
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Książka "Zaskakujące tofu" to nowość na polskim rynku wydawniczym. Zawiera ponad 80 inspirujących przepisów z tofu i pokazuje, jak kreatywnie i smacznie gotować z tofu w oparciu o potrawy powszechnie znane i lubiane. Zilustrowana pięknymi, apetycznymi fotografiami może przekonać do wypróbowania przepisów nawet najbardziej zagorzałych przeciwników tofu. Łatwe do przyrządzenia i korzystne dla...

Łatwe do przyrządzenia i korzystne dla zdrowia tofu jest jednym z najbardziej intrygujących produktów spożywczych na Ziemi. Można z niego przygotować mnóstwo potraw o ciekawym smaku i konsystencji. Tofu może zastąpić twaróg, śmietanę, jogurt, ser oraz jajka w większości potraw. Tutaj jego zaletą jest łatwość i szybkość zastosowania, nie trzeba niczego ubijać, ucierać, wystarczy mikser i odrobina wyobraĄni, i mamy pyszne ciastka, ciasta, kremy, musy, dipy, sosy i wiele innych potraw. Wypróbujcie "Mus amaretto", "Creme brulee z tapioki i tofu" oraz "Tartę czekoladową", a nie będziecie już chcieli jeść niczego więcej. Tofu jest też smaczne same w sobie, takie potrawy jak "Tofu z patelni", czy "Tofu glazurowane" są tego wspaniałym przykładem.

Większość przepisów przedstawionych w książce nie zawiera masła, jajek ani mleka zwierzęcego, dlatego z powodzeniem mogą być one stosowane przez wegetarian, wegan oraz osoby uczulone na białko mleka lub z nietolerancją laktozy.

źródło opisu: Wydawnictwo Czerwony Słoń, 2009

źródło okładki: http://www.czerwonyslon.com.pl/ksieg_zo.php?tryb=zo009

nataws | 2015-01-03

Fajna książka dla interesujących się żywieniem. Sama nie miałam zbyt wielu pomysłów na wykorzystanie tofu - tutaj czasem przepisy zaskakujące, nie wszystkie wypróbowałam ale część śmiało mogę polecić. Zdjęcia zachęcają do jedzenia i gotowania. Ładnie wydana książka i na dodatek przydatna :)

Becky | 2015-10-04
Nezumiko | 2015-04-01