literatura faktu
LubimyCzytać

Ta książka to niezwykłe spotkanie aktora, reżysera i dyrektora teatru Żydowskiego, Szymona Szurmieja, z pisarką, poetką i krytykiem teatralnym, Krystyną Gucewicz. Barwna, przesycona dowcipem opowieść o życiu i twórczości jednego z najciekawszych artystów naszych czasów. Fascynująca historia człowieka, który nie przestał być sobą. Portret artysty, obraz krajów, epok i sztuki teatru. Nieznane fakty, wydarzenia i losy pokoleń zostają ujawnione w serdecznej rozmowie dwojga przyjaciół, naznaczonych tą sama pasją: potrzebą udokumentowania, zatrzymania przeszłości, ocalenia tradycji i prawdy pojedynczego człowieka – ażeby tę prawdę mogło poznać wielu ludzi.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras