Książka Roku 2018
historia
LubimyCzytać

Książka jest próbą spojrzenia na starożytność przez pryzmat losów kilkunastu postaci. Są wśród nich zarówno osoby bardzo znane, jak i te z drugiego czy trzeciego planu historycznej sceny. Osiemnaście rozdziałów układa się w swoisty poczet greckich królów, wodzów, tyranów i uczonych, rzymskich polityków, cesarzy i przedstawicieli prowincjonalnej arystokracji, heretyków i obrońców Kościoła, wreszcie spadkobierców tradycji antycznej na Wschodzie i na Zachodzie. Autorzy dedykują książkę profesorowi Aleksandrowi Krawczukowi w podziękowaniu za Jego ogromny wkład w upowszechnienie wiedzy o świecie antycznym.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras