Siedem boskich pomyłek

Seria: Daj sobie spokój
Wydawnictwo: Drzewo Babel
poradniki
LubimyCzytać

Wychowałem się na ciężkostrawnej katolicko-socjalistyczno-ateistycznej mieszance. Po trzydziestce zrozumiałem, że sam odpowiadam za wybór mojej duchowej drogi. Wybrałem buddyzm zen. Nie żałuję. Tym bardziej że dzięki zen zacząłem z wolna rozumieć przekaz Chrystusa, a nie jak wcześniej jedynie w Niego wierzyć. Te rozmowy, a potem książka, zrodziły się z dzielonej ze Współautorką potrzeby przekraczania konfliktogennych religijnych barier, szukania tego, co wspólne – i z przekonania, że Budda i Chrystus, gdyby się spotkali, z pewnością wpadliby sobie w ramiona. Zapraszam do lektury.
Wojciech Eichelberger

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Karolina Kułakowska | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016

Mądra książka, która w interesujący sposób
opowiada o głównych grzechach. Co ważne,
nie jest to ton rodem z ambony, a raczej
racjonalne rozwinięcie każdego tematu.
Polecam!