Książka Roku 2018

Być tutaj

Wydawnictwo: Do
83-8558-606-7
monotema

Od autorów: W tej książce chcemy towarzyszyć każdemu w drodze do siebie, bo tylko dzięki poznaniu siebie możemy poznać i zrozumieć świat, doświadczyć bliskości i jedności z ludźmi, ze zwierzętami, roślinami, rzekami i górami. Zapis rozmów Psychoterapeutycznych W. Eichelbergera i M. Malewskiej.

Danpe | 2018-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Pozycja bardzo krótka aczkolwiek ciekawie napisana. Zawiera się w formie dialogu dwojga autorów, w którym poruszane są istotne tematy ludzkiego egzystowania w sferze międzyludzkiej. Warto przeczytać i dostrzec to co może dotychczas nieodpowiednio funkcjonowało w naszym życiu.

marsilje | 2013-02-25
Przeczytana: 2009 rok

Mądre i ciekawe rozmowy mądrych i ciekawych ludzi. Oboje są psychoterapeutami, pani do tego także mistrzem buddyjskim. Rozmawiają ze sobą między innymi o kobiecości, męskości, seksie, miłości, tolerancji, poszanowaniu granic, umiejętności rozmawiania, cierpieniu... szukają też odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytanie: "kim jestem?". Konwencja rozmów jest taka, że zwykle jedna osoba przyjmuje rolę tego, który "nie wie", a druga go "uczy". Przesłanie tych dialogów bliskie jest mojemu światopoglądowi, więc czytałam to z dużą przyjemnością.

moi | 2014-06-15

Zapis dialogu między dwojgiem psychoterapeutów: Wojciechem Eichelbergerem i Marią Moneta-Malewską. Obydwoje są także buddystami, więc zarówno rozmowy między nimi, jak i tematy, jakie poruszają, są utrzymane w klimacie zen. Terapeuci poruszają wszystkie istotne dziedziny naszego życia: miłość, partnerstwo, konsumpcjonizm, tolerancja, poczucie wolności, seksualność... Rozmowy maja być inspiracją do własnych przemyśleń na te tematy. Pozycja wskazana dla wszystkich myślących, wrażliwych ludzi.

Sylwia | 2018-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2018