Siostrzane uczucia

Wydawnictwo: W.A.B.
Siostrzane, uczucia
literatura faktu

Kobieta zniewolona i kobieta niepokorna to dla autorki schematy jednakowo przestarzałe. zdaniem znanej publicystki, współczesne kobiety muszą być po prostu sobą. Odrzucając i kult kobiecości, i obraz mężczyzny jako wroga, powinny skupić się na własnych potrzebach i aspiracjach. Aby jednak je realizować, potrzebne są kobietom siostrzane uczucia a kobieca solidarność, pozwalająca wspierać się nawzajem. Oto szansa dla każdej kobiety, która chce rozsmakować się w niezależności.

Marzenia | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Czy wypada o książce napisać "przeleciałam" ją?
Tak więc przeleciałam Panią Domagalik. Nigdy nie darzyłam jej twórczości szczególną sympatią (z ciekawości jednak zaglądnęłam).
Jedno zdanie zwróciło moją uwagę '"nikt nie zadba o ciebie lepiej niż ty sama "-biorę;)
Druga poruszona kwestia, to brak solidarności, życzliwości, wsparcia między kobietami. A jeśli już chodzi o względy tego samego mężczyzny, kobiety są w stanie oczy sobie wydrapać, posunąć się do najpodlejszych zachowań. A mężczyzna wychodzi z tego starcia jako anioł, jako skrzywdzony chłopczyk potrzebujący opieki. Czy nie warto odwołać się w takich sytuacjach do kobiecej solidarności, do kobiecych "uczuć siostrzanych"?

Grażyna | 2010-02-27
Przeczytana: 08 czerwca 2010

Dla kobiet.

Dortek | 2014-09-28
Przeczytana: wrzesień 2010

Bardzo pozytywna i wartościowa książka!

karola | 2010-09-17
Przeczytana: 18 lipca 2010

"Siostrzane uczucia" nie zachwyciły mnie, nie powaliły na kolana, spodziewałam się czegoś mocniejszego, czegoś bardziej oświecającego, czegoś... nie wiem jak to dokładnie określić. Ale znam także powód swojego rozczarowania. Dla mnie po prostu to, co autorka objawia w książce – to nie jest żadne objawienie. To coś normalnego, coś czego nigdy nie poddawałam w wątpliwość. Zdrowy egoizm? Zadbanie o siebie? O swój rozwój? Pozostawienie sobie przestrzeni osobistej? Niepoświęcanie siebie w całości mężczyźnie? Nieczynienie z niego króla naszego życia? Nic nowego.
Mimo że książka ta nie wniosła zbyt wiele do mojego osobistego życia, do moich przekonań, mimo że dla mnie nie jest to pozycja, którą postawię na półce książek tych niezapomnianych, to doceniam zamysł autorki i właściwie to doceniam całą tę książkę. Bo ile jest takich kobiet, które są nieświadome tego, do czego mają prawo, czego mogą żądać i oczekiwać od życia, od samych siebie i od innych...
Książka jest napisana w formie...

tadzia | 2015-04-23

Książka, która wywarła nam mnie wrażenie. Mówiąca o tym jak traktują się wzajemnie kobiety a powinno być inaczej powinnyśmy się wspierać bo niestety dalej mężczyźni mają więcej praw. Domagalik napisała dobra książkę.

Monika Smelich | 2015-04-28
Na półkach: Niedokończone, Przeczytane
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

MASAKRA. Niby krótka, ale wcale nie jest konkretna.

wioleta | 2016-11-09
Przeczytana: 2015 rok