Współczesna Białoruś. Społeczeństwo i gospodarka czasu przemian

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
historia
LubimyCzytać

Wiedza o rzeczywistym stanie gospodarki białoruskiej jest w Polsce nadzwyczaj skromna. Opinie o Białorusi kształtują głównie przekazy medialne i politycy, a dominującym tematem publikacji i wypowiedzi jest problem deficytu demokracji w tym kraju. Króluje w nich mitologia ukształtowana jeszcze w końcu XX wieku. W tej sytuacji niniejsza książka, przygotowana do druku przez wybitnego znawcę polityki regionalnej i procesów transformacyjnych w Europie Wschodniej, profesora Wojciecha Kosiedowskiego, stwarza szansę dostarczenia rzetelnej wiedzy wszystkim ośrodkom opiniotwórczym i decydenckim na temat ważnego sektora życia publicznego sąsiedniego kraju. Książka ta powstała z udziałem najwybitniejszych znawców problemów społecznych i gospodarczych Białorusi z kilku ośrodków badawczych tego kraju.Z recenzji prof. zw hab. Eugeniusza Mironowicza(Uniwersytet w Białymstoku)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!