Pyszne na słodko

Seria: Pyszne
Wydawnictwo: Znak
Przepisy kulinarne, desery, ciasta
Monika W

Sprawdzone przepisy na najlepsze słodkości od Ani Starmach zebrane w jednym tomie.

Aż 88 pysznych i prostych przepisów na desery, których przyrządzenie zajmie tylko chwilę.

Koniec z zakalcami czy popękaną bezą - Ania Starmach dzieli się swoimi kuchennymi sekretami, które sprawią, że każdy przepis się uda.

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich łasuchów!

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl

Anna Starmach we wstępie swojej książki pisze:
"Lubię gotować, ale... kocham piec!
I tak na pewno jest. Czuć to z każdą stroną, każdym kolejnym przepisem i zdjęciem...
Przepisy są proste, wypróbowane, kuszą i zachęcają aby samemu coś upiec :)

Paweł J | 2016-10-02

Bardzo fajne przepisy.

Saudyjskie-Wielbłądy | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Kolejna świetna książka znanej z programu "Pyszne 25" Ani Starmach. Tym razem z przepisami na wszelakie słodkości, które bez problemu i niewielkim kosztem możecie przygotować z ogólnie dostępnych składników.
Proste i rzeczywiście pyszne przepisy to już niemalże znak firmowy Ani i zarazem recepta na cukierniczy sukces w naszej kuchni. A wszystko to podane w czytelny, przystępny sposób, opatrzone pięknymi zdjęciami i krótkim wstępem Autorki.
Książka stanowi zbiór 86 przepisów na najlepsze słodkie potrawy opublikowane dotychczas w serii "Pyszne" Ani Starmach.
Podzielona jest na pięć rozdziałów
- ciasta, torty, zapiekanki;
- ciastka, pączki, babeczki;
- kremy, musy i desery;
- naleśniki, racuchy, paluszki;
- słodka spiżarnia.
w których znajdziecie propozycje na każdą okazję i każdą porę roku, zarówno dla tych, którzy nie liczą kalorii jak i dla "dbających o linię" :)
Jedyną wadą jest dla mnie brak przelicznika miar i wag, choćby takiego jak w „Pyszne. Na każdą okazję” tej samej...

Artopolosis | 2016-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Poradniki
Przeczytana: 15 lutego 2016

Jest to idealna książka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z gotowaniem ( czyli również dla mnie). Znajdują się w niej proste przepisy na różne słodkośći z łatwo dostępnych i niedrogich składników. Piękne ilustracje powodują cieknącą ślinkę i zachęcają do spróbowania swoich sił w kuchni. Na końcu książki pojawiają się bezcenne rady dla raczkujących kucharzy ;)

Jeśli chodzi o tych, którzy w swoich poczynaniach kuchennych z "niejednego pieca chleba jadły", przepisy mogą się wydawać zbyt proste i ich nie zainteresują. A ci, którzy posiadają wcześniejsze książki tejże autorki mogą czuć się zawiedzeni gdyż, jest to zbiór przepisów na słodkości z jej poprzednich książek.

Na półkach: Przeczytane, Znak

Kto nas czyta ten doskonale wie jaka ogromna jest moja słabość do książek kucharskich. Tak naprawdę wydawać powinno to się śmieszne, bo kolekcjonowanie przeze mnie takich książek wcale nie jest proporcjonalne do tego jak często z nich korzystam. Choć chyba powinnam napisać "rzadko" zamiast "często". Niestety taka jest prawda, że raz na jakiś czas kiedy mam ochotę na nowości zaglądam do mojego zestawu książek lub zazwyczaj do jednej wybranej losowo ;)

To tak w ramach wstępu. Nie mam pojęcia dlaczego tak uwielbiam książki z przepisami, ale nie potrafię nic na to poradzić, chciałabym mieć każdą, którą zobaczę ;) I właśnie podobnie było z tą, którą dzisiaj Wam zaprezentuję. Na jej korzyść przemawia nie tylko to, że ma w sobie przepisy, ale także to, że są to przepisy wyłącznie na słodkości, a ja i moje nadprogramowe kilogramy uwielbiamy słodkości ;) Kolejnym plusem przez który zwróciłam uwagę na tę książkę jest to, że napisała ją Anna Starmach. Widziałam ją kilka razy w tv i byłam...

Otylia | 2015-12-29

Piękne wydanie, proste przepisy. Zachwyt nad książką podobno tylko dla osób, które - tak jak ja - nie mają poprzednich książek Starmach.

xVariax | 2015-12-16

Święta, to chyba najbardziej zapracowany okres w polskiej kuchni. Pierniki, serowce, makowce, cuda tworzone z pomocą marcepanu. W słodkie szaleństwo idealnie wpasowuje się Ania Starmach, która z nową częścią swojego poradnika, towarzyszy mi przy bożonarodzeniowym krzątaniu.

Pysznie. Na słodko, to zbiór 88 prostych przepisów na desery, które, jak twierdzi, każdy bez wysiłku wyczaruje w swoim domu. Książka podzielona została na pięć części: ciasta, torty, zapiekanki; ciastka, pączki, babeczki; kremy, musy, desery; naleśniki, racuchy, placuszki; słodka spiżarnia, natomiast w finale znalazły się krótkie porady oraz miejsce na ulubione przepisy.

Połowa receptur nie jest niczym nowym (wszak owsiankę czy naleśniki raczej każdy w życiu robił), ale ekspresowy piernik czy sypana szarlotka na pewno znajdą u mnie zastosowanie.

Nie będę owijać w bawełnę i przyznam się, że pozycje tego typu służą mi głównie do oglądania. Zdjęcia u Starmach są apetyczne, ale ich wykonanie i oprawa jest...

malenstwo_83 | 2015-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2015

Pięknie wydana. Przepisy trochę z poprzednich książek, trochę z programu.

magdalena | 2015-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2015

Książka jest naprawdę ładnie wydana, fajna na prezent dla osoby zaczynającej przygodę z pieczeniem, piękne zdjęcia, proste przepisy. No właśnie, przepisy na podstawowe słodkości na poziomie 10 latka. Nic nowego, nie każdy będzie zadowolony. Ja nie znalazłam tam zbyt wiele inspiracji, chociaż moja siostra-niepiekąca była zachwycona.

zwiatremwewlosach | 2015-11-17
Przeczytana: 04 listopada 2015

Uwielbiam książki Anny Starmach, mają w sobie proste i naprawdę pyszne przepisy. Ta też miała dołączyć do mojej kolekcji, czekałam z niecierpliwością na jej wydanie. Na szczęście na stronie wydawnictwa, krótko przed premierą, było można zajrzeć "do środka"...

I co? Wielkie zdziwienie i rozczarowanie. Wszystkie przepisy, WSZYSTKIE bez wyjątku, znalazły się w poprzednich książkach. Nie ma żadnego nowego przepisu! Nie dziwi mnie więc fala krytyki i oceny jakie już się posypały. Szkoda, bo liczyłam na nową porcję pysznych przepisów. Cieszę się, że nie zdążyłam zamówić tej książki.