Seks. Pozycja dla praktykujących

Wydawnictwo: Znak
poradniki
Mateusz

Znamy niezliczone techniki seksualne, przełamaliśmy każde tabu, zaczytujemy się literaturą erotyczną, a „seks” odmieniamy przez wszystkie przypadki. Ale gdy gaśnie światło i zostajemy we dwoje, wciąż jesteśmy dla siebie tajemnicą, a najważniejsze słowa nie przechodzą nam przez gardło. Jak pokonać lęk i wstyd? Jak odkryć swoje pragnienia i nauczyć się nimi dzielić? Jak rozmawiać o tym, co...

Jak pokonać lęk i wstyd?
Jak odkryć swoje pragnienia i nauczyć się nimi dzielić?
Jak rozmawiać o tym, co lubimy, a czego nie?
Dlaczego fantazje tak trudno zmienić w rzeczywistość?
Czy warto robić seksualne postanowienia?
Jeśli chcecie każdego dnia cieszyć się z seksu – to książka dla Was.
Joanna Mielewczyk nie boi się otwarcie rozmawiać z Polakami o seksie i skłania ich do intymnych zwierzeń. Wspólnie z ekspertami: seksuologami, psychologami i coachami seksualnymi podpowiada, jak przejść ze sfery wyobraźni do spełnienia, jak najpełniej wyrazić miłość i pożądanie. Odkrywa na nowo i wyjaśnia zawiłości intymnego świata.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2015

źródło okładki: www.znak.com.pl

agasala | 2018-11-28
Przeczytana: 17 listopada 2018

Strasząca słowem-tabu okładka sprawiała, że współpasażerowie w pociągach patrzyli się na mnie, jakbym co najmniej Playboya czytała. Niesłusznie! Ta książka to przede wszystkim zapis audycji radiowej "Seks nasz powszedni". Ale też - a może najbardziej - książka o miłości. Takiej codziennej, szeroko rozumianej. Poruszającej kwestie zarówno edukacji seksualnej, jak i zdrady, współżycia wg kościoła katolickiego no i seksu seniorów. Lektura dla każdego, nawet jeśli myślisz, ze Ciebie to nie dotyczy.

książek: 2083
Justyna | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

Odstraszył mnie chaos w treści (niby każdy rozdział ma temat przewodni, ale całość bardziej przypomina wyliczankę i burzę mózgu) i formie (kilka różnych czcionek, pogrubienia, przesuwanie akapitów).

Sylwia | 2016-09-18
Przeczytana: 07 września 2016

Ciekawe rozmowy, różne punkty widzenia, przedstawiciele różnych światopoglądów.

Małgosia | 2016-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Zapis rozmów programu radiowego, w którym autorzy uwzględnili również pytania od słuchaczy. Bardzo dobrze się ten układ sprawdził, bo czyta się szybko i przyjemnie. Osoby, które mają wiele pytań dotyczących sfery życia intymnego będą tą pozycją ukontentowane.
W mojej pracy będzie to świetna pozycja, którą będę mogła polecać moim klientom.

zimt89 | 2016-06-02
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Nie było chemii między tą książką i mną. Możliwe, że forma wywiadu sprawdziła się jako audycja radiowa, ale w przypadku książki wprowadziła ogromny chaos (4 różnie czcionki na jednej stronie - o zgrozo! oczopląs). Dodatkowo, niczego odkrywczego tutaj nie znalazłam. Może poza ciekawymi rozmówcami, za co aż 3 gwiazdki. Jeśli ktoś nigdy nie czytał żadnego poradnika o seksie, to ta książka jest dla niego.

jovika | 2016-05-13
Przeczytana: 01 maja 2016

Książka dla tych, którzy potrzebują poczytać o miłości, zaufaniu, bliskości.
Mało ma wspólnego z opisywaniem konkretnych pozycji seksualnych, chyba, że mówimy i pozycji seksu jaki zajmuje w naszym życiu w różnych perspektywach: bliskości, intymności, starości, medycyny czy wychowania dzieci.

Kamila | 2016-01-17

Jak miałam 15 lat moja mama podsunęła mi książkę, która odkąd tylko pamiętam, w domu zawsze była. Mianowicie "Sztukę Kochania" pani Michaliny Wisłockiej.
Dla mnie, osoby która przez wiele lat przeczytała wiele pozycji obejmujących ten temat, dzieło pani Michaliny, było i jest w dalszym ciągu szczytem, do których wielu dąży, a do którego nikt nie dociera.

Siłą rzeczy i w tym przypadku nie obyło się bez porównań.

Powiem szczerze, gdyby nie to, że pochłonęłam tak wiele książek o seksie (poradników, erotyków itd), może i książka pani Joanny, nie wzbudziłaby tak dużego mojego sprzeciwu. Ale sprzeciw jest i to ogromny.
Moja opinia nie jest miarodajna. Nie dałam rady skończyć tej pozycji.
Zablokowałam się na 7 rozdziale.

Tak bardzo starałam się znaleźć pozytywy.
I jednak znalazłam.
Książkę mogłabym polecić osobom, które nigdy w tym temacie nic nie czytały, nie umieją nazwać swoich potrzeb i...

monweg | 2015-12-23

Joanna Mielewczyk, dziennikarka radiowej Trójki. Prowadzi audycję Adopcja po polsku. Obecnie jest wydawcą audycji Zapraszamy do Trójki. Przygotowuje i prowadzi Matkę Polkę Feministkę oraz Seks nasz powszedni. Tym razem nie w formie słuchowiska lecz jako wersję do czytania. W projekcie wzięli udział liczni lekarze, psycholodzy, trenerzy przyjemności, edukatorzy seksualni… Na kształt rozmów Trójkowych powstała ta książka.

"Intymna rozmowa najlepszą grą wstępną.
Znamy niezliczone techniki seksualne, przełamaliśmy każde tabu, zaczytujemy się literaturą erotyczną, a „seks” odmieniamy przez wszystkie przypadki, Ale gdy gaśnie światło i zostajemy we dwoje, wciąż jesteśmy dla siebie tajemnicą, a najważniejsze słowa nie przechodzą nam przez gardło."

Seks. Pozycja dla praktykujących nie jest książką odkrywczą i ci, którzy z tematem seksu są oswojeni, nie znajdą w niej dużo dla siebie. To nie jest Kamasutra z wyrysowanymi pozycjami seksualnymi. To forma rozmowy kilku osób, którzy na temacie...

zolzowata_franca | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Nie sięgam zbyt chętnie po poradniki, może dlatego, że dawno temu trafiła w moje ręce "Magia seksu" Grahama Mastertona, która to skutecznie mnie zniechęciła swoją przedmiotowością, ale w końcu raz się żyje. Dałam się namówić na kolejną pozycję z cyklu poradników i ... nie żałuję, choć zabierałam się za nią bardzo długo.
Joanna Mielewicz - dziennikarka radiowej trójki potrafi i co najważniejsze nie boi się rozmawiać z Polakami na temat seksu, umiejętnie wyciągając od nich intymne zwierzenia. Nie jest to łatwe, tym bardziej, że o zgrozo Polska w tej kwestii na zasadzie - "odwróć tabelę, a Polacy na czele". Nadal nie potrafimy rozmawiać na trudne, męczące nas tematy, w związku z tym książka Joanny Mielewicz może być bardzo przydatna. Pani Joanna w swych rozmowach z ekspertami w dziedzinie seksuologii, ginekologii, psychologii uczy nas jak rozmawiać o rzeczach intymnych, jak urzeczywistnić nasze fantazje, jak bardzo może to zmienić nasze życie. Optymistycznym akcentem są rozmowy...

KobieceRecenzje365 | 2015-11-23

Nigdy wcześniej nie czytałam żadnego rodzaju poradników na jakikolwiek temat. To pierwsza książka/poradnik z jaką zdecydowałam się zapoznać. Kompletnie nie wiedziałam co myśleć o tego typu literaturze i powiem szczerze, że nadal nie wiem. Po okładce myślałam, że to jakieś kolejne wydanie Kamasutry... Myliłam się.

W książce poruszane są przeróżne tematy. Wiele z nich w ogóle mnie nie dotyczy, więc po prostu ominęłam kilka rozdziałów jak np. seks po porodzie czy po 60 roku życia (nie chciałam się wystraszyć ;) ) Podoba mi się jak przystępnie i prosto opisane są nasze problemy w sferze seksualnej. To takie prawdziwe. Zapiski z rozmów ze specjalistami oraz wypowiedzi radiowych słuchaczy sprawiają, że to wszystko nabiera wiarygodności. Na pewno jest to super książka dla osób nieco wstydliwych, bojących się szczerze i otwarcie rozmawiać z partnerem o seksie, ale także dla tych zagubionych i nie akceptujących wielu seksualnych aspektów życia. Można zdziwić się jakie prawdziwe i realne...