Lekkość

Znak
2015-03-16
2015-03-16
Lekkie potrawy przepisy kulinarne

Czyta się lekko i przyjemnie. Patrzenie na zaprezentowane potrawy daje poczucie tytułowej lekkości.
Chętnie skorzystam z przepisów, wydają się proste i smaczne.
Dodatkowo mamy tutaj plan treningu na pięć tygodni, może warto spróbować.

Chętnie skorzystam z przepisów, wydają się proste i smaczne.
Dodatkowo mamy tutaj plan treningu na pięć tygodni, może warto spróbować.

Bardzo fajne przepisy, łatwe do zrobienia. Książka warta przeczytania. Polecam!!!

Nie zawiodłam się :) Ania Starmach jest cudowna w swoich książkach. Przepisy, które tutaj są zawarte są pyszne, cudowne, łatwe w przygotowaniu i co ważne lekkie. Już z 5 wypróbowałam więc jestem zachwycona doborem składników i nie są to drogie przepisy. Także na każdą kieszeń. Na prawdę super. Niestety ćwiczenia stosowane w tej książce są fajne tego nawet nie podważam, ale kto ćwiczy z książką? Każdy teraz stosuje płyty lub ćwiczy z pomocą internetu więc to minus tej książki. Reszta to sama przyjemność czytania, gotowania, smakowania. Polecam każdemu :) !!!

Kolejne wydanie Anny Starmach jakie wpadło mi w ręce i kolejne rozczarowanie. No może trochę mniejsze niż po pozycji " Pyszne na każdą okazję", ale jednak nie wydałabym ani złotówki na tę pozycję. Dobrze, że biblioteki kupują poczytne książki. Poczytne, bo reklama w TV robi swoje. Książka jest trochę lepsza od innych ponieważ przepisy są trochę zdrowsze i bardziej dietetyczne. Ładniejsze zdjęcia też sprawiają, że lepiej się czyta i korzysta z książki. Kilka hitów jest jeśli chodzi o przepisy. Natomiast nie wypowiem się co do cześci z ćwiczeniami fizycznymi. Nie mam zdania. Może jak kiedyś wpadnę w szał sportu tak jak teraz wpadłam w szał gotowania, to wrócę do biblioteki po tę książkę. Przeczytałam dokładnie sobie wskazówki autorki jak co i kiedy, żeby dieta była skuteczna. Z wszystkim się zgadzam, przynajmniej u mnie się sprawdza (za wyjątkiem ćwiczeń, tego nie robię),ale jednego nie wybaczę autorce, a mianowicie stwierdzenia, żeby zakupy robić max dwa razy w tygodniu, bo częściej oznacza że jesteśmy niezorganizowani. Nie wiem w jakim świecie autorka żyje, ale nie da się raz w tygodniu kupować świeżych warzyw i owoców czy mięsa na cały tydzień z myślą, że się nic nie zepsuje przez ten czas. Chyba, że żyje na mrożonkach...albo ma pomoc domową, która robi to za nią.

Bardzo długo szukałam idealnej książki z przepisami. Przejrzałam każdą półkę chyba w każdym sklepie z powieściami w moim mieście. Zależało mi na tym, by przepisy były lekkie, zdrowe i łatwe w wykonaniu. Z książki tej korzystam praktycznie każdego dnia. W środku znajdują się przepisy na każdy posiłek od przekąsek i koktajli po obiady. Są łatwe w przygotowaniu, ponieważ wszystko jest rozpisane i wyjaśnione.

Dodatkowo w książce znajduję się ćwiczenia odchudzające i wskazówki odnoście zdrowego trybu życia.

Fajne przepisy w lekkim wydaniu. Polecam.

Fajne przepisy w lekkim wydaniu. Polecam.

Fajne połączenie zdrowych, lekkich i prostych przepisów z ćwiczeniami - dla ludzi o żelaznej woli na pewno doprowadzi to do trwałego spadku wagi i dobrych nawyków żywieniowych. Ja po prostu lubię sięgać do tej książki i od czasu do czasu pogotować wg podanych przepisów.

dominika-szalomska.blogspot.com
Gdy zobaczyłam tę książkę stwierdziłam, że powinna okazać się fajna i przydatna. Przyznaję się, że zamówiłam ją głównie ze względu na moja mamę, by mogła mieć małą pomoc jeśli chodzi o lekkie dania na wakacje, gdy chce na szybko coś przyrządzić. Dodatkowym zaciekawieniem były ćwiczenia jakie są w książce. W domu cieszyli się, że oni wezmą te potrawy, a mi zostawią ćwiczenia, wtedy się z tego śmiałam, ale teraz mam nieco inne zdanie. Nie ukrywam też, że gdy tylko listonosz przyniósł paczkę z książkami od Wydawnictwa Znak, od razu je rozpakowałam, a książka Anny Starmach poszła w ruch po całej rodzinie.
Komu się spodobało najbardziej?
Zapraszam zapoznajcie się z moją pierwszą recenzja książki kulinarna!
„Lekkość” to poradnik jak zadbać o siebie i swoje zdrowie za pomocą 60 przepisów i 15 zestawów ćwiczeń. Podzielona jest na pięć tygodni, w każdym tygodniu jest określona liczba przepysznych przepisów, a zaraz za nimi zestaw ćwiczeń, który jest podzielony na dni i niewielki artykuł, który ma pomóc nam w ćwiczeniach. Przepisy składają się z świeżych składników, takich które są łatwo dostępne w naszych sklepach, są proste w wykonaniu i nie zajmujące dużo czasu. Znajdują się także lekkie desery, które można zrobić w kilka minut.
Książka na pewno będzie cenna w rękach osób, które uwielbiają gotować lekko i przyjemnie, nie potrzebują ciężkich, tłustych dań, by czuć się nasyconym. Jako osoba, która wybrzydza i nie zadowala się byle czym, jestem zaskoczona wnętrzem książki, gdyż większość potraw mnie zachwyciła, a na niektóre miałam ochotę od razu się rzucić. Tak bardzo mi się spodobało, że kilka dni później namówiłam mamę, by na obiad zrobić jakiś przepis z Lekkości. Wypadło na „Kurczak z pomidorami” ze strony 56, wyszło przepysznie i smakowało genialnie. Szczególnie, że danie było naprawdę proste i nie potrzebowało dużo roboty.
Annę Starmach znam głównie z programu kulinarnego, w którym jest jednym z jury. Tam i w paru reklamach przewinęła mi się jej twarz, jednak nie widziałam jej w roli kucharki, dlatego tak zaciekawiło mnie co za dania może zaproponować łasuchom. Powiem szczerze, że jestem mile zaskoczona tym co znalazłam, podejrzewam, że każdy z nas znalazłby w niej coś dla siebie. Mnie zaciekawiła zupa z warzyw z kurczakiem, od kiedy tylko ją zobaczyłam, mam ochotę ją wypróbować. Razem z siostrą siedziałyśmy i przeglądając książkę tylko mówiłyśmy „To bym zjadła”. Przypadła do gusty wszystkich, którzy ją przeglądali u mnie w domu.
Jak najbardziej mogę polecić Wam „Lekkość”, gdyż wypełni wiosenne i letnie dni pysznymi daniami, cudownym zapachem i w pełni nakarmioną rodziną. Przyznaję się, że pisanie recenzji książki kulinarnej jest cięższe i nie jest łatwym zadaniem, jednak z czystym sumieniem mogę powiedzieć wprost, że warto sięgnąć po własny egzemplarz. Wtedy zamknijcie się w kuchni i delektujcie tymi potrawami, które Wam na pewno wyjdą idealnie i będą smaczne.
Moja ocena to 8/10, myślę, że to solidna ocena jak na książkę, w której nie ma takiej dawki słodyczy, którą tak uwielbiam.
Pozdrawiam,
Wasza Dominika