Pyszne na słodko

Znak
2015-11-04
2015-11-04
Przepisy kulinarne desery ciasta

Książka zawiera przepisy opublikowane we wcześniejszych książkach z cyklu "Pyszne...". W sam raz dla łasuchów dopiero zaczynających gotowanie z Anią.

Anna Starmach we wstępie swojej książki pisze:
"Lubię gotować, ale... kocham piec!
I tak na pewno jest. Czuć to z każdą stroną, każdym kolejnym przepisem i zdjęciem...
Przepisy są proste, wypróbowane, kuszą i zachęcają aby samemu coś upiec :)

Anna Starmach we wstępie swojej książki pisze:
"Lubię gotować, ale... kocham piec!
Przepisy są proste, wypróbowane, kuszą i zachęcają aby samemu coś upiec :)

Bardzo fajne przepisy.

Bardzo fajne przepisy.

Kolejna świetna książka znanej z programu "Pyszne 25" Ani Starmach. Tym razem z przepisami na wszelakie słodkości, które bez problemu i niewielkim kosztem możecie przygotować z ogólnie dostępnych składników.
Proste i rzeczywiście pyszne przepisy to już niemalże znak firmowy Ani i zarazem recepta na cukierniczy sukces w naszej kuchni. A wszystko to podane w czytelny, przystępny sposób, opatrzone pięknymi zdjęciami i krótkim wstępem Autorki.
Książka stanowi zbiór 86 przepisów na najlepsze słodkie potrawy opublikowane dotychczas w serii "Pyszne" Ani Starmach.
Podzielona jest na pięć rozdziałów
- ciasta, torty, zapiekanki;
- ciastka, pączki, babeczki;
- kremy, musy i desery;
- naleśniki, racuchy, paluszki;
- słodka spiżarnia.
w których znajdziecie propozycje na każdą okazję i każdą porę roku, zarówno dla tych, którzy nie liczą kalorii jak i dla "dbających o linię" :)
Jedyną wadą jest dla mnie brak przelicznika miar i wag, choćby takiego jak w „Pyszne. Na każdą okazję” tej samej Autorki. Natomiast olbrzymim plusem są zamieszczone na końcu książki praktyczne porady m.in. jak przygotować domowy karmel czy idealne kruche ciasto.
Książka jest pięknie wydana, w twardej oprawie powinna bez problemu przetrwać nasze poszukiwania kulinarnych inspiracji. Będzie też z pewnością doskonałym, bardzo eleganckim prezentem dla wszystkich łasuchów.
Książka adresowana głownie do osób, które szukają sprawdzonych pomysłów na łatwe do przygotowania łakocie z ogólnie dostępnych składników.

Więcej na naszych blogach
- http://arabiasaudyjska-ksa.blogspot.com
- http://niestatystycznypolak.blogspot.com

Jest to idealna książka dla osób, które zaczynają swoją przygodę z gotowaniem ( czyli również dla mnie). Znajdują się w niej proste przepisy na różne słodkośći z łatwo dostępnych i niedrogich składników. Piękne ilustracje powodują cieknącą ślinkę i zachęcają do spróbowania swoich sił w kuchni. Na końcu książki pojawiają się bezcenne rady dla raczkujących kucharzy ;)

Jeśli chodzi o tych, którzy w swoich poczynaniach kuchennych z "niejednego pieca chleba jadły", przepisy mogą się wydawać zbyt proste i ich nie zainteresują. A ci, którzy posiadają wcześniejsze książki tejże autorki mogą czuć się zawiedzeni gdyż, jest to zbiór przepisów na słodkości z jej poprzednich książek.

Jeśli...

Kto nas czyta ten doskonale wie jaka ogromna jest moja słabość do książek kucharskich. Tak naprawdę wydawać powinno to się śmieszne, bo kolekcjonowanie przeze mnie takich książek wcale nie jest proporcjonalne do tego jak często z nich korzystam. Choć chyba powinnam napisać "rzadko" zamiast "często". Niestety taka jest prawda, że raz na jakiś czas kiedy mam ochotę na nowości zaglądam do mojego zestawu książek lub zazwyczaj do jednej wybranej losowo ;)

To tak w ramach wstępu. Nie mam pojęcia dlaczego tak uwielbiam książki z przepisami, ale nie potrafię nic na to poradzić, chciałabym mieć każdą, którą zobaczę ;) I właśnie podobnie było z tą, którą dzisiaj Wam zaprezentuję. Na jej korzyść przemawia nie tylko to, że ma w sobie przepisy, ale także to, że są to przepisy wyłącznie na słodkości, a ja i moje nadprogramowe kilogramy uwielbiamy słodkości ;) Kolejnym plusem przez który zwróciłam uwagę na tę książkę jest to, że napisała ją Anna Starmach. Widziałam ją kilka razy w tv i byłam ciekawa co też za przepisy prezentuje w swojej książce :)

W środku znajdziemy 86 przepisów na przeróżne słodkości. Podzielone są one na działy. Pierwszy z nich to - ciasta, torty, zapiekanki. Drugi - ciastka, pączki, babeczki. Trzeci - kremy, musy, desery. Czwarty - naleśniki, racuchy, placuszki. Ostatni czyli piąty - słodka spiżarnia. Na końcu znajdziemy także kilka praktycznych porad i miejsce do wpisania swoich własnych ulubionych przepisów.

W każdym z powyższych rozdziałów znajduje się po kilkanaście różnych przepisów. Są takie z pewnością zupełnie dobrze nam znane jak na przykład Brownie, makowiec, babka, sernik, szarlotka, maślane ciasteczka, pierniczki, kokosanki, pancakes z syropem klonowym, omlet na słodko, gofry z bitą śmietaną... Ale są też bardziej wymyślne i z pewnością mniej znane dania jak na przykład odwrócona tarta z ananasem i malinami, zapiekanka waniliowa z owocami, babeczki z czekoladą i chili, croissanty z migdałami, deser z płynną czekoladą, malinowe tiramisu, kisiel porzeczkowy z czerwonym winem, banany w karmelu...

Choć wymieniłam ich sporo to i tak z przyjemnością wymieniłabym Wam tutaj je wszystkie, jednak sądzę, że byłoby to bezcelowe, bo same nazwy tych dań i tak niewiele Wam pomogą, najważniejsze są przecież przepisy, a one znajdują się wewnątrz książki ;)

Każdy z przepisów zamieszczony jest na jednej stronie. jest nazwa dania, ilość osób dla których wystarczą podane składniki, poniżej jest oczywiście liczba składników oraz sposób przygotowania. Wszystko bardzo czytelne, przejrzyste, opisane w przystępny, zrozumiały sposób. Przy każdym przepisie na stronie obok zamieszczona jest fotografia danego dania. Zdjęcia są naprawdę śliczne, duże, pięknie prezentują te wszystkie pyszności. Aż ślinka cieknie na ich widok :)

Nie jestem zbyt dobra w gotowaniu i pieczeniu więc dla mnie ważne jest, aby przepisy, z których korzystam były w miarę proste, cudnie jeśli przy okazji dania z nich są szybkie do wykonania ;) Powiem Wam, że choć nie robiłam jeszcze nic z przepisów z tej książki to dobrze je przestudiowałam, zaznaczyłam kilka, które koniecznie muszę wypróbować. Już teraz wiem, że po prostu muszą mi się one udać. Nie ma innej opcji! Wydają się banalnie proste, a jednocześnie jest to coś co wygląda pięknie i pewnie równie pięknie smakuje :)

Książka ta jest pełna (w większości) bardzo prostych do wykonania słodkości, jest także pełna pięknych zdjęć, jest ona także w sztywnej oprawie, posiada materiałową zakładkę... Podsumowując bez zbędnych słów - polecam!

Piękne wydanie, proste przepisy. Zachwyt nad książką podobno tylko dla osób, które - tak jak ja - nie mają poprzednich książek Starmach.

Święta, to chyba najbardziej zapracowany okres w polskiej kuchni. Pierniki, serowce, makowce, cuda tworzone z pomocą marcepanu. W słodkie szaleństwo idealnie wpasowuje się Ania Starmach, która z nową częścią swojego poradnika, towarzyszy mi przy bożonarodzeniowym krzątaniu.

Pysznie. Na słodko, to zbiór 88 prostych przepisów na desery, które, jak twierdzi, każdy bez wysiłku wyczaruje w swoim domu. Książka podzielona została na pięć części: ciasta, torty, zapiekanki; ciastka, pączki, babeczki; kremy, musy, desery; naleśniki, racuchy, placuszki; słodka spiżarnia, natomiast w finale znalazły się krótkie porady oraz miejsce na ulubione przepisy.

Połowa receptur nie jest niczym nowym (wszak owsiankę czy naleśniki raczej każdy w życiu robił),ale ekspresowy piernik czy sypana szarlotka na pewno znajdą u mnie zastosowanie.

Nie będę owijać w bawełnę i przyznam się, że pozycje tego typu służą mi głównie do oglądania. Zdjęcia u Starmach są apetyczne, ale ich wykonanie i oprawa jest zaledwie poprawna. Do Alfabetu ciast albo What Katie Ate, Pysznemu daleko, ale to tylko ja książki kucharskie wącham, zamiast smakować ;)

Kto faktycznie walczy w kuchni, z Anią Starmach nie zginie.

Anna Starmach "Pyszne. Na słodko"
Ilość stron: 240
Wyd. Znak
Ocena: 4,5/6

Pięknie wydana. Przepisy trochę z poprzednich książek, trochę z programu.

Pięknie wydana. Przepisy trochę z poprzednich książek, trochę z programu.

1977

Książka jest naprawdę ładnie wydana, fajna na prezent dla osoby zaczynającej przygodę z pieczeniem, piękne zdjęcia, proste przepisy. No właśnie, przepisy na podstawowe słodkości na poziomie 10 latka. Nic nowego, nie każdy będzie zadowolony. Ja nie znalazłam tam zbyt wiele inspiracji, chociaż moja siostra-niepiekąca była zachwycona.

• Kulinarne
  • Kulinarne
  • 2015
  • 2016
  • ✓2020

Dodaj cytat z książki Pyszne na słodko