Kronika przekrętu

Tłumaczenie: Joanna Ostrowska
Wydawnictwo: Sonia Draga
Kronika przekrętu
karollllllla

"Tak, okradłem setkę inwestorów. Tak, były wśród nich fundusze emerytalne, uniwersytety, szpitale. Tak, oszukałem moich przyjaciół, wspólników i moją rodzinę. Ale ci, którzy wskazują na mnie miotającymi ogniem palcami, patrząc na rysujący się na tle nieba Manhattan, nie są dużo lepsi". J. Volpi 17 września 2008 roku, dwa dni po ogłoszeniu upadłości Lehman Brothers, J. Volpi opuścił...

J. Volpi

17 września 2008 roku, dwa dni po ogłoszeniu upadłości Lehman Brothers, J. Volpi opuścił niespodziewanie biuro JV Capital Management. Tego samego dnia władze oskarżyły go o sprzeniewierzenie 15 miliardów dolarów.

W 2013 roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się Kronika oszustwa, autobiografia, którą J. Volpi wysłał do jednego z nowojorskich agentów literackich. Cyniczny styl, jakim napisana jest książka, przywodzi na myśl ton charakterystyczny dla "panów świata", którzy zbili fortuny na bańce spekulacyjnej. Autor wyjaśnia w niej jak plejada ekspertów finansowych, inwestorów, regulatorów i polityków - a także kilku noblistów w dziedzinie ekonomii - doprowadziła do jednej z największych katastrof gospodarczych wszech czasów.

źródło opisu: wydawcy

źródło okładki: wydawcy

Katarzyna | 2016-07-08
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 08 lipca 2016

książka powinna raczej nosić tytuł - kronika rodzinna, 70% książki zawiera opisy rodzinne głównie koncentrując się na ojcu bohatera i Stanach Zjednoczonych po II wojnie światowej

ojojoj | 2018-10-03
Na półkach: 2018, Przeczytane