Na tropie Klingsora

Wydawnictwo: Muza
8372000999

Oto książka w sam raz dla wszystkich, których pociąga zawiła gra, jaką życie toczy z prawdą. Porucznik wywiadu amerykańskiego Francis P. Bacon ma do wykonania szczególną misję. Musi wykryć, który z wielkich niemieckich uczonych kryje się pod pseudonimem Klingsor innymi słowy, kto decydował o finansowaniu niemieckich badań naukowych, a w szczególności programu atomowego. Przewodnikiem Bacona po świecie współczesnej nauki niemieckiej staje się matematyk Gustav Links, współuczestnik zamachu na Hitlera z 20 lipca 1944 roku, cudem ocalały z nazistowskich czystek. Na życiu obydwu dodatkowo ciąży klątwa pod postacią kobiety fatalnej. I Bacon, i Links przekonują się, że prawda jest względna, a sposób obserwacji wpływa na jej wynik. Okładka: miękka; Rok wydania: 2002;

Tomasz Pindel | 2012-05-23

Dość często słyszy się opinie,że literatura latynoska jest taka czy owaka, że wyróżnia ją taki styl czy śmaka wrażliwość. Oczywiście tak naprawdę jest ona bardzo, bardzo różna i dobrym przykładem jest ta powieść Volpiego, która nie ma nic wspólnego z typowym wizerunkiem Ameryki Ł. Znakomity thriller szpiegowski, który zarazem okazuje się opowieścią o końcu wielkich idei (flirt nauki z totalitaryzmem) i niemożności poznania prawdy.

Maggi | 2014-09-11
Przeczytana: 05 września 2014

Zapowiadana na okładce (..)"zawiła gra, jaką życie toczy z prawdą" jest zawiła tylko ze względu nadmiar historii teorii fizyki i matematyki w nazistowskich Niemczech. Niektóre wątki (np. kobiety fatalnej) są zbyt oczywiste, a rozwój wypadków przewidywalny. Zmęczyłam rzecz do końca, żeby sprawdzić - czy domyśliłam się kim jest Klingsor.. Polecam tylko w przypadku, gdy akurat nic innego nie ma pod ręką..

bewelka86 | 2013-04-27
Przeczytana: 2009 rok

Dobra powieść szpiegowska. Choć od lektury minęło już kilka lat, to nadal pamiętam, że czytanie tej książki sprawiło mi dużą przyjemność.
Jedyny minus to dość niestandardowy format - jakoś ciężko było mi się przyzwyczaić do trzymania takiej książki.
Mimo to - polecam!

marcintaz123 | 2015-03-11