Wolsung: Antologia tom 2

Średnia ocen

6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
15 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
56
56

Na półkach:

Drugi i zarazem ostatni tom antologii, raczy nas opowiadaniami takich sław jak Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński czy Marcin Przybyłek, jak i debiutantów, w dużej mierze wyróżnionych poprzez konkurs. Książka osadzona jest w tytułowym świecie Wolsung, w którym silniki parowe zdominowały świat, sterowce leniwie przemierzają niebo, a w pobliskim lokalu można spotkać krasnoludów, elfów, orków czy gnomów. Nie są to oczywiście wszystkie atrakcje o jakich możemy przeczytać. Świat raczy nas wieloma akcentami humorystycznymi, zaczerpniętymi ze znanych nam realiów i akcentów popkultury, jak na przykład nieustraszony agent na służbie jej królewskiej mości, czy poszukiwacz skarbów przeżywający wiele porywających przygód. Niektóre nawiązania są na tyle subtelne, że jedynie wprawne oko i umysł wyłapią analogię.

Nie sposób nie porównać tej książki do pierwszego tomu, który pochłonął mnie i wprowadził w przygody bohaterów, opisanych w różnej długości opowiadaniach. Czytało się to lekko i przyjemnie, a cięższe klimaty jedynie dodawały smaku całości. Dlaczego wspominam właśnie o tym? Otóż jedno, co można powiedzieć na pewno o II tomie antologii, to jego ciężkość. Książka mnie zmęczyła na tyle, że mimo, iż jestem doświadczonym pochłaniaczem tekstu, musiałem zrobić kilkudniową przerwę w czytaniu. Wiele z przygód w ogóle nie miała żadnego wstępu. Od razu wprowadzała nas w zaawansowaną intrygę, albo siała zamęt dziwnymi i niezrozumiałymi prawie do samego końca przejściami między osobami czy wydarzeniami. Wiele też było abstrakcji ciężkiej „do ogarnięcia”. Potrafiłem się zgubić na tyle, że musiałem przewrócić kilka stron do tyłu i przeczytać daną akcję jeszcze raz, żeby zrozumieć całość wydarzeń. Oczywiście nie wszystkie powieści takie były...

Zapraszam do przeczytania całej recenzji, dostępnej pod tym linkiem: http://www.konwenty-poludniowe.pl/recenzje/ksiazki/963-recenzja-wolsung-antologia-tom-2-alchelor

Drugi i zarazem ostatni tom antologii, raczy nas opowiadaniami takich sław jak Jakub Ćwiek, Witold Jabłoński czy Marcin Przybyłek, jak i debiutantów, w dużej mierze wyróżnionych poprzez konkurs. Książka osadzona jest w tytułowym świecie Wolsung, w którym silniki parowe zdominowały świat, sterowce leniwie przemierzają niebo, a w pobliskim lokalu można spotkać krasnoludów,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1189
829

Na półkach: ,

Wiosną tego roku ukazała się niezwykle intrygująca i zaskakująca pozycja pt. "Wolsung. Antologia Tom. 1", wydana przez debiutujące Wydawnictwo Van Der Book. Zbiór opowiadań osadzonych w realiach świata "Magicznej Rewolucji Przemysłowej" był nie tylko ciekawy, ale także ze wszech miar innowacyjny, barwny i wnoszący pewien powiew świeżości do literackiego gatunku steampunku w Naszym rodzimym wydaniu. To wizje uznanych już autorów i debiutujących pisarzy, którzy ramię w ramię stworzyli niepowtarzalną opowieść o świecie Wolsungu.. I oto dziś do rąk polskich czytelników trafia drugi tom owej antologii, który ponownie zaprasza Nas do świata przygody, maszyn parowych, humanoidalnych tworów techniki, krasnali, trolli, niziołków, golemów i elfów, wielkiej polityki i drobnych ludzkich czynów.. Poznajmy zatem książkę "Wolsung. Antologia Tom. 2" !

Druga odsłona wolsungowej antologii dostarcza Nam 18 wyjątkowych opowiadań, z których to każde jest inne, niepowtarzalne, intrygujące. To dzieła wielkich i uznanych już autorów polskiej fantastyki, m.in. Jakuba Ćwieka, Witolda Jabłońskiego, Marcina Przybyłka Emila Strzeszewskiego czy też Łukasza Radeckiego, jak i również debiutantów i laureatów konkursów wolsungowych. Tym oto sposobem otrzymaliśmy tutaj spojrzenie na świat Wolsungu oczyma zawodowych pisarzy, jak i również amatorskich miłośników tego Uniwersum, których to wizje wzajemnie się uzupełniają i tworzą niezwykłą całość.. Poznamy tutaj historie ludzi, elfów, gnomów, trolli, krasnali i innych wszelakich ras.. Będziemy śledzić losy żołnierzy walczących w wielkich wojnach, naukowców marzących o wielkich odkryciach i technologicznych wynalazkach, marzycieli śniących o życiu pełnym przygód i emocji, detektywów i strażników zmagających się z trudnymi aspektami swego zwodu, piękne damy i wytwornych dżentelmenów spędzających czas na politycznych i technologicznych dysputach, balach, romansach.., oraz wielu, wielu innych niezwykłych mieszkańców Wanadii, Lemurii, Sunniru, Purgatorii, Winlandii i Atlantydy - czyli kontynentów świata Wolsungu..

Zbiór tych blisko dwudziestu mini opowieści stanowi niezwykłe doświadczenie literackie dla każdego czytelnika, niezależnie od tego czy jest on wielkim miłośnikiem Wolsungu, czy też spotyka się z nim dopiero po raz pierwszy. Opowiadania te mają w sobie bowiem to, co zaciekawi i zaintryguje każdego czytelnika bez wyjątku: ciekawą fabułą, niezwykłych bohaterów i klimatyczność miejsca w którym się one rozgrywają! Każda z tych historii jest inna, a zarazem stanowiąca niejako kontynuację poprzedniej opowieści czy też zapowiedź następnej. To swoiste spojrzenie w życie mieszkańców świata magii i technologicznej rewolucji, poprzez "okna ich domostw". Spojrzenie, po którym nasyciwszy Naszą ciekawość, odstępujemy, przemieszczamy się do zupełnie innego kraju, miasta, dzielnicy, i ponownie zaglądamy w okno nowego domu, nowego bohatera, nowej historii.. Oczywiście niektóre z nich są bardziej interesujące, inne zaś mniej.., ale za każdym razem nie pozwalają one oderwać od siebie Naszego wzroku.. I chyba nie można wyobrazić sobie lepszej podróży po świecie Wolsungu, aniżeli w towarzystwie tych 18 wyjątkowych przewodników słowa pisanego..

Każda z tych historii jest odmienna, utrzymana w innym klimacie, różnej konwencji i stylu oraz zwracająca uwagę na zupełnie inne kwestie i wartości. Myślę, że jest to szczególnie widoczne w podejściu uznanych już autorów i debiutujących pisarzy, gdzie to Ci pierwsi umiejętnie wplatają w świat Wolsungu opowiadaną historię, zaś Ci drudzy czynią wręcz na odwrót - historia staje się tłem dla tego niezwykłego świata. I nie jest to bynajmniej żaden zarzut, gdyż każde z tych spojrzeń jest po prostu inne, ale na pewno równie intrygujące. Dobrze się stało również, iż opowiadania zawodowców i amatorów wzajemnie się przeplatają, dając tym samym tak różnorodny wgląd w ten zbiór i w realia Wolsungu. I tak oto w jednej chwili jesteśmy świadkami pasjonującej opowieści kryminalnej, następnie doświadczamy bardzo subtelnej relacji o ludzkich uczuciach i namiętnościach, by za chwilę poczuć prawdziwy dreszcz przerażenia, ukojony pokładami świetnego humoru w kolejnej opowieści..:) Różnorodność, wielobarwność i inne punkty widzenia - to największe atuty i siła tej antologii:)

Oczywiście jak to ma zazwyczaj miejsce w przypadku każdego zbioru opowiadań, znalazłam tutaj kilka absolutnych "perełek", o których to muszę opowiedzieć w kilku słowach. Takim opowiadaniem jest z pewnością otwierająca całą antologię opowieść Jakuba Ćwieka "Sześć minut Roberta Carlsona", która łączy w sobie kryminalną zagadkę, awanturniczą przygodę i magiczny czar. To historia więziennej Twierdzy, do której to trafia największy złoczyńca Alfheimu. Opowieść o jego pobycie w Twierdzy, wspomnieniach największych przestępstw i.. tajemniczego zniknięcia.. Finał tej historii jest nie tylko wielką zagadką, ale także i tajemnicą dla samego czytelnika, który przez bardzo długi czas po lekturze wciąż "zachodzi w głowę", nad jej rozwikłaniem..;) Kolejnym interesującym opowiadaniem jest "Głód żelaza" Kornela Mikołajczyka, opowiadające o pewnym śledztwie prywatnego detektywa, niziołka - Hamonda Lockholma. Ów detektyw prowadzi dochodzenie w sprawie tajemniczej "ucieczki" zbroi z miejscowego muzeum jak i również zajmuje się poszukiwaniem pewnego arystokratycznego, elfiego poety.. Obie sprawy okazują się ze sobą wiązać, zaś finał tej historii jest niezwykle efektowny, dramatyczny i nostalgiczny.. Z kolei opowiadanie Krzysztofa Cerana pt. "Pragnienie", to brawurowa, emocjonująca i zarazem zabawna opowieść o spełnianiu marzeń i sile wyobraźni, które ku temu prowadzą. Bohaterką tej historii jest młoda służąca - Miliie, która to z wielką pasją zaczytuje się powieściach o przygodach dzielnej złodziejki - Esmeraldy. Pewien niefortunny zbieg okoliczności sprawia, iż dziewczyna wplątuje się w wielką i niebezpieczną aferę, która to przypomina jej wydarzenia z kart książek.. Interesująca, intrygująca i pełna akcji opowieść, trzymająca w napięciu od pierwszego do ostatniego zdania. Absolutnym natomiast "numerem jeden" w tym zbiorze, jest dla Mnie opowiadanie pt. "Lalka 2 (Miłość wieku pary)", autorstwa Witolda Jabłońskiego. I tak.., to swoista "wolsungowa" wersja Lalki Prusa;) Oj.. dzieje się tutaj bardzo wiele, zaś miłość, schadzka i finał romansu Izabeli i Wokulskiego - jest więcej niż szokujący;) Dość by rzec - bardzo mechaniczny..;) Ogromne pokłady wyrafinowanego humoru ma w sobie zaś opowiadanie "Teterski Aeroklub Dżentelmena", który to bynajmniej z podniebnymi ewolucjami ma niewiele wspólnego;) Bohaterem tej historii jest poborca podatkowy, a ściślej rzecz biorąc - kontroler podatkowy. Otóż Apollonius Falpick - bo o nim tu mowa, stawia sobie za cel honoru przechytrzenie i przepędzenie ze swego miasta pewnego właściciela klubu hazardowego, który wykorzystując sztuczki prawne i magiczne, nie płaci należnych podatków gruntowych.. Inteligencja, przebiegłość i magiczne właściwości technologiczne - będą przedmiotem gry pomiędzy tymi dwoma przeciwnikami, przy której to będzie śmiechu co nie miara..;) Zupełnie inny charakter ma opowiadanie "Ostatnia wyprawa", autorstwa Łukasza Radeckiego. To utrzymana w konwencji thrillera, a nawet horroru opowieść o wyprawie pary dwojga prywatnych detektywów i ich współpracowników, której celem jest odnalezienie pewnego starego zamku i zamieszkującego go wynalazcy.. Kłopot jednak w tym, iż jednym z ów detektywów jest zaawansowany wiekiem troll, który z każdym dniem staje się coraz bardziej ohydny w wyglądzie, agresywny i szalony.. Ta typowa dla jego gatunku przypadłość ma tylko jedno lekarstwo - samobójstwo.. Jednak podczas owej wyprawy sprawy przybierają zgoła inny, zaskakujący i krwawy obrót..

To tylko kilka spośród tych 18 opowiadań, które to w tak barwny, intrygujący i drobiazgowy sposób przedstawiają Nam świat Magicznej i Technologicznej Rewolucji Przemysłowej, jak i również skomplikowane losy jej uczestników..:) A zapewniam, że pozostałe historie są równie ciekawe i warte poznania..

Lektura drugiemu tomu antologii jest naprawdę interesującym, ciekawym i bardzo odkrywczym doświadczeniem. Przede wszystkim dlatego, iż tego typu pozycje wciąż bardzo rzadko pojawiają się na Naszym polskim rynku wydawniczym. Po drugie zaś przedstawiony tu świat maszyn, technologii i nauki w połączeniu z z zamieszkującymi go fantazyjnymi gatunkami i rasami oraz szczyptą magii w tle, prezentuje się niezwykle intrygująco. To świat, do którego każdy z tych owych 18 autorów dorzucił swoją małą cegiełkę, i tym sam pozostawił ślad własnej wyobraźni, stylu pisania i postrzegania tego, co w literaturze najważniejsze. Odkrywanie tego świata jest zaś dla czytelnika samą przyjemnością i przednią zabawą, którą to warto dozować sobie niespiesznie, krok po kroku i dzień po dniu, by tym samym móc jak najwięcej i najdłużej czerpać z tej podróży po świecie Wolsungu..

"Wolsung. Antologia Tom. 2" to pozycja, po którą powinni sięgnąć wszyscy miłośnicy steampunku, jak i również fani fantasy i science - fiction na wysokim, ambitnym poziomie. Znajdą tu również coś dla siebie miłośnicy ciekawych, inteligentnych i nietuzinkowych historii, w których to fabuła odgrywa najważniejszą rolę. Innymi słowy mówiąc, to pozycja dla każdego:) Dobrze się dzieję, iż takie wydawnictwa jak Van Der Book powstają w Naszym kraju i odkrywają dla polskich czytelników zupełnie nowe horyzonty literackiej wyobraźni..:)

Wiosną tego roku ukazała się niezwykle intrygująca i zaskakująca pozycja pt. "Wolsung. Antologia Tom. 1", wydana przez debiutujące Wydawnictwo Van Der Book. Zbiór opowiadań osadzonych w realiach świata "Magicznej Rewolucji Przemysłowej" był nie tylko ciekawy, ale także ze wszech miar innowacyjny, barwny i wnoszący pewien powiew świeżości do literackiego gatunku steampunku w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
476
457

Na półkach: , ,

Jak to w antologii, opowiadania różne — ciekawsze i nudnawe, klasyczne przygodówki z obowiązkowymi nieoczekiwanymi zwrotami akcji i historie bazujące na oryginalnym pomyśle, krótsze (te z konkursu — uczestników obowiązywał limit) i dłuższe...
Mnie najbardziej spodobał się tekst "Horror vacui" Przemysława Zańko. Po prostu lubię ten typ.
Ale pewnie każdy miłośnik steampunku znajdzie coś w sam raz dla siebie.
Więcej szczegółów tutaj: http://finklaczyta.blogspot.com/2015/12/wolsung-2-antologia.html

Jak to w antologii, opowiadania różne — ciekawsze i nudnawe, klasyczne przygodówki z obowiązkowymi nieoczekiwanymi zwrotami akcji i historie bazujące na oryginalnym pomyśle, krótsze (te z konkursu — uczestników obowiązywał limit) i dłuższe...
Mnie najbardziej spodobał się tekst "Horror vacui" Przemysława Zańko. Po prostu lubię ten typ.
Ale pewnie każdy miłośnik steampunku...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    46
  • Przeczytane
    25
  • Posiadam
    5
  • 2018
    1
  • Ćwiek chce
    1
  • 👽 Fantasy, Science Fiction
    1
  • Fantasy Horror SF
    1
  • A.D. 2017
    1
  • Wymiana/Sprzedaż
    1
  • MSN
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Wolsung: Antologia tom 2


Podobne książki

Przeczytaj także