Śladem delfina

Tłumaczenie: Leszek Otrębski
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
In the Dolphin's Wake. Coctails, Calamities and Caiques in the Greek Islands
Matacz

"Śladem delfina" jest zajmującym opisem niezwykłej podróży Harry’ego Bucknalla z Wenecji do Istambułu. Podróży przez Morza Jońskie i Egejskie, o dystansie 5500 mil, przez 35 wysp i cały grecki Archipelag, a także wspaniały półwysep Atos. W jej trakcie Autor odbył 56 morskich przepraw na 35 promach, czterech barkach desantowych, trzech wodolotach, jednej łodzi rybackiej, jednym hydroplanie, a także jedenaście przejazdów autobusowych, dwa pociągami, jeden Land Roverem i jeden błękitnym Morrisem Oxfordem z 1961 roku.

źródło opisu: www.kiw.com.pl/

źródło okładki: www.kiw.com.pl/

Goldie | 2019-09-26
Przeczytana: 26 września 2019

Opisy podróży (takie prozaiczne, typu przeprawa tym promem albo pokój hotelowy) przeplatane wstawkami z historii danego miejsca i jeszcze przeplatane przemyśleniami autora. Za dużo naraz moim zdaniem. Jak przez chwilę czytelnik się wciągnie w opowieść, to następuje zmiana i potem znowu i znowu. Po pewnym czasie przestaje nas interesować, o jakiej konkretnie wyspie autor pisze. Jedyne co broni tę książkę, to dużo szczegółów z różnych okresów Grecji, ale też ciekawe spojrzenie brytyjskie na tę historię (autor jest chyba Brytyjczykiem). Generalnie - kilka miejsc pięknych, więcej mniej pięknych, ale taka jest właśnie Grecja.

fynfeuro | 2019-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2019

Czytając tego angola można trochę poznać historię poszczególnych wysp czy miast, trochę mitologii, można się zanudzić fragmentami albo zachwycić jak opisuje minipaństwo Atos czy beznadziejny hotel.