Śladem delfina

In the Dolphin's Wake. Coctails, Calamities and Caiques in the Greek Islands
literatura podróżnicza
Leszek Otrębski
Wyspy Greckie Grecja Morze Śródziemne podróż promy monastyr

Opisy podróży (takie prozaiczne, typu przeprawa tym promem albo pokój hotelowy) przeplatane wstawkami z historii danego miejsca i jeszcze przeplatane przemyśleniami autora. Za dużo naraz moim zdaniem. Jak przez chwilę czytelnik się wciągnie w opowieść, to następuje zmiana i potem znowu i znowu. Po pewnym czasie przestaje nas interesować, o jakiej konkretnie wyspie autor...

Czytając tego angola można trochę poznać historię poszczególnych wysp czy miast, trochę mitologii, można się zanudzić fragmentami albo zachwycić jak opisuje minipaństwo Atos czy beznadziejny hotel.

• Przeczytane 2019
  • Przeczytane w 2017
  • Literatura "dorosła"
  • Podróże

Dodaj cytat z książki Śladem delfina