Wiadomość z podziemi

Okładka książki Wiadomość z podziemi Leszek Herman
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wiadomość z podziemi
Leszek Herman Wydawnictwo: Muza Cykl: Sedinum (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Sedinum (tom 1)
Muza
2015-11-04
2015-11-04

Szczecin nieznany

Nie ukrywam, że nie spodziewałam się, że ta książka mi się tak spodoba. Podchodziłam do niej dość sceptycznie, a polecała mi ją moja własna, rodzona Mama, której bardzo dziękuję za wypożyczenie mi jej i zarażenie mnie Hermanizmem ;) Teraz już razem będziemy czekać na kolejne książki Autora.

Przede wszystkim, momentami miałam wręcz ciarki przy czytaniu, zwłaszcza o historii Pomorza Zachodniego, o ruinach, które pozostały po dawnych czasach, o władcach i tajemnicach.
Biorę poprawkę na to, że niektóre rzeczy mogły być dopasowane do fabuły, bo przecież to normalne, że pisarz się musi posiłkować pewnymi uproszczeniami, albo niektóre rzeczy pominąć lub zmienić, ale i tak, to było bardzo dobre.

Oczywiście, były momenty oraz zabiegi, które mi nie przypadły do gustu, jak na przykład jednoznaczne wskazanie palcem przez Autora, kto tu jest dobry, a kto zły, na zasadzie - ci są be, ich nie lubimy, bo wolę sobie sama oceniać takie rzeczy, niż podążać wyznaczoną ścieżką, ale ok, podaruję, za to, jak wiele dowiedziałam się o miejscu, w którym się urodziłam i w którym mieszkam.

Teraz, doceniam Szczecin o wiele bardziej, niż jeszcze tydzień temu, chociaż i wcześniej nie było innego miasta, w którym bardziej bym chciała mieszkać.

Ciekawa historia, pewna informacji historycznych. Fabuła ma interesujący zarys, ale miejscami bywa ciężka do przebrnięcia przez suche fakty na temat budowli szczecińskich. Bohaterowie bywają przytłoczeni przez ilość historii w treści, brakuje interakcji miedzy nimi, rozwój poostaci też może być nieadekwatny do posuwającej sie akcji w książce. Dziennikarka jest cały czas niezadowolona, architekt to geniusz, a Anglik miejscami jest bohaterem na zapchaj dziurę, z drugiej strony zły charakter ma dziwne motywacje. Zagadki prowadzące do wielkiej tajemnicy budują atmosferę sensacji, dodatkowa akcja też posuwa książkę do przodu. Polecam pasjonatom Szczecina i masońskich zagadek.

Sympatyczne trio głównych bohaterów, ciekawa historia, wartka akcja, a dialogi Igora z matką rewelacyjne. Chętnie sięgnę po następne tomy.

Interesujący - jak to u tego autora - mix fikcji z historią. Warto!

Interesujący - jak to u tego autora - mix fikcji z historią. Warto!

Mocno rozbudowana fabuła obejmująca elementy sensacyjne, historyczne i architektoniczne. Są pościgi, intrygi, tajemnice z przeszłości, odważne teorie i mnóstwo architektonicznych detali dotyczących Szczecina. Dzięki temu, poza rozrywką, powieść ta posiada niezwykłe walory naukowe. Nie jest to książka dla wszystkich, ale ja z chęcią sięgnę po kolejne tego Autora.

Wartka akcja, ciekawe, ale bez szału

Wartka akcja, ciekawe, ale bez szału

Bardzo ciekawa książka w stylu "Kodu Leonarda da Vinci". Idealna dla osób lubiących zagadki i historię. Nie brakuje tu zwrotów akcji i tajemnic. Dużo miejsca autor poświęca historii Szczecina, dlatego książka może nudzić osoby liczące tylko na akcję. Idealny materiał na serial

Przyjemnie i pouczająco.

Przyjemnie i pouczająco.

Jeżeli lubisz legendy, teorie spiskowe i odrobinę historical fiction, a książki pełne zwrotów akcji nie są Tobie obce - Dan Brown, to odnajdziesz się na stronach Sedinum. Autor pochodzący ze stolicy Pomorza Zachodniego stworzył opowieść skierowaną nie tylko do mieszkańców swojego regionu. Może lektura Sedinum skłoni do weryfikacji czy Szczecin naprawdę istnieje i nie ma dostępu do morza.

Bardzo ciekawe połączenie książki sensacyjnej, kryminalnej i historycznej. Oprócz rozrywki, można nauczyć się wiele o historii i współczesności Szczecina. Główni bohaterowie wzbudzają sympatię, są ciekawie wykreowani. Po zakończeniu od razu sięgnęłam po kolejną część.

Leszek Herman Wiadomość z podziemi Zobacz więcej
Leszek Herman Wiadomość z podziemi Zobacz więcej