Sieci widma

Muza
literatura polska
kryminał, sensacja, thriller
literatura polska

Po rewelacyjnej trylogii "Sedinum", obecną książkę oceniam zdecydowanie gorzej. Zawikłana i jakoś chaotyczna akcja, zakończenie też niedopracowane. Przeczytać warto dla zabicia czasu.

książka ok ale za dużo wątków, za dużo postaci i jakoś trudno to pospinać przez pierwszą część.
dla mnie najsłabsza ze wszystkich 4 książek autora

Ostrzyłem sobie zęby na tą książkę i kupę czasu czekałem aż przypadnie moja kolej w bibliotece (oczywiście koronawirus też mi w tym "pomógł"). I w końcu uradowany mogłem oddać się lekturze.
Z recenzji wywnioskowałem, że to musi być coś w moim stylu bo raz, że o Szczecinie, dwa tematyka morska plus jeszcze tradycyjnie zagadki, które Herman nam serwuje w swoich książkach. I...

RECENZJA W 7 ZDANIACH: "Sieci Widma" Leszka Hermana to przyjemny miks gatunków: powieści sensacyjnej, przygodowej, kryminalnej i thrillera. Mamy tutaj również trochę książki katastroficznej. Akcja dzieje się właściwie w dwóch miejscach: w Szczecinie i na promie relacji Świnoujście-Ystad. Jak się później okaże, obie przestrzenie mają na siebie wpływ. Książkę czyta się...

Przyjemna wielowątkowa sensacja - może niezbyt ambitna, ale niech sobie będzie. Fabuła nawet trzyma się kupy, opowiedziana ładnym, starannym językiem, za kulturę - olbrzymi plus. Jednakże ta wielowątkowość momentami jest irytująca, historia jest, według mnie, nadmiernie pocięta, przeskoki pomiędzy wydarzeniami opisywanymi z perspektywy różnych bohaterów są zbyt częste i...

Miłe zaskoczeni - chyba najlepsza dotąd książka pana Leszka Hermana. Widać wpływ mistrzów gatunku - Folletta, MacLeana, Archera. Jako zawodowy marynarz mógłbym się czepiać technikaliów ale sam lepszej książki z elementami architektury bym nie spłodził. Polecam i będę kibicował.

4-ta książka Hermana przeczytana. Chyba najprostsza i najmniej rozbudowana. Historia przyjemna i ciekawa. Poprawna, miło się czytało, jednak dla mnie od połowy przewidywalna... Warto przeczytać ale poprzednie dzieła autora wciągnęły mnie jakoś bardziej... Ciekawi mnie czy Leszek Herman skusi się kiedyś na coś z innymi bohaterami i może coś w innym stylu niż kryminał?

Czemu ja tego Pana poznaję tak późno? Lubie klimaty morskie i schemat powiązania kilku bohaterów jednym wątkiem. I juz myślałam, że się skończyło, nic mnie nie zaskoczy... A tu pierwszy raz epilog wcisnął mnie w fotel.

Opowieść długo się rozkręca. Fajnie opowiedziana historia ale nie porywa. Ciekawe zakończenie

Czyta się błyskawicznie, chociaż zabrakło mi tego pazura z poprzednich książek autora. Jest poprawnie, jak zwykle ciekawie tylko za mało tajemnic...

Dyskusje

• 2019
  • 2020
  • 2020
  • Legimi
  • Recenzenckie
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Sieci widma