Zbawiciel

Okładka książki Zbawiciel
Leszek Herman Wydawnictwo: Muza Cykl: Sedinum (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Sedinum (tom 4)
Muza
2020-10-14
2020-10-14
literatura polska

więcej Więcej

Ależ ciężko jest mi ocenić tę książkę!
Bo z jednej strony to świetny kryminał, doskonale przemyślany, zaskakujący.
Z historią i tajemnicą w tle (Panie Krzysztofie, ma Pan konkurencję) czyli coś, co uwielbiam. Uważam, że autor włożył w książkę mnóstwo pracy, opisując wiele szczegółów z II wojny światowej, z poczynań SS czy z przypuszczeń odnośnie eksperymentów militarnych...

Jedną z przyjemności wynikających z czytania tej książki to poznanie topografii i historii Szczecina. Nie mówiac o fabule. polecam

Przeczytałem wszystkie książki Leszka Hermana. Mają one swoje wady, jednak zdecydowanie więcej zalet.
Długie jak diabli, ale można je łykać szybko jak kluski śląskie.
Smucę się trochę, bo po tej części przygód Pauliny i Igora, raczej nie dam rady przeczytać już następnej (myślę, że się wkrótce powinna pojawić, bo jest kilka wątków do wyjaśnienia). Prawdopodobnie znowu...

Miło było dowiedzieć się czegoś nowego o mojej rodzinnej wiosce z tramwajami, do której wysyłani są bohaterowie w serialach, gdy mają zniknąć. Natomiast sama fabuła to dla mnie trochę pomieszanie z poplątaniem, zbyt dużo wątków i postaci. Może to też kwestia tego, że powinnam zacząć od tomu pierwszego, a nie rzucać się na głęboką wodę.

Z każdym tomem serii mam wrażenie, że autor tworzy coraz ciekawsze historie. Ta wg mnie jest najciekawsza z całej serii

To było niesamowite przeżycie ! dziękuję panie Leszku z całego serca za te niesamowite wrażenia pod czas czytania książki. Z wypiekami na twarzy przewracając strony chciałam zaspokoić swoją ciekawość co dalej... Właśnie takie chwile uwielbiam gdzie nie mogę oderwać się od książki i wszystko inne się nie liczy. Dziękuję :)))) Oczywiście apetyt został co będzie dalej.

Czytam książki Hermana od początku, od pierwszej powieści Sedinum. Dalej są mega dobre. Nigdy mi się nie znudzą przygody Igora i Pauliny. Uwielbiam też historię, architekturę, tajemnice, sensację... I oczywiście mój rodzinny Szczecin. Polecam i czekam na kolejne !!!

Trzymająca w napięciu od początku aż do końca. Zdecydowanie warta uwagi, nie tylko dla mieszkańców Szczecina ;)

Dopisuję Szczecin do listy miast w Polsce,które chciałabym zobaczyć,a wszystko dzięki Leszkowi Hermanowi i jego cyklu Sedinum,którego akcja toczy się właśnie w Szczecinie.
"Zbawiciel" to kolejna część,miastem wstrząsa fala tajemniczych zamachów,a ich sprawca w wiadomościach kierowanych do gazet daje do zrozumienia że to dopiero początek.
Kim jest tajemniczy zbawiciel??Czy...

Wcześniejszych książek tej serii nie znam, ale to nie przeszkodziło mi w zrozumieniu akcji “Zbawiciela”
Początkowo książka wydawała mi się trochę zagmatwana ze spora ilością wątków, ale później wszystko połączyło się w logiczna całość. Podobali mi się sympatyczni i wyraziści bohaterowie- architekt Igor, Paulina i Piotr - para dziennikarzy..
Akcja książki rozpoczyna się...

• 2020
  • 2020