7 kroków do własnej firmy

Seria: Samo Sedno Biznes
Wydawnictwo: Edgard, Samo Sedno
biznes, finanse
SamoSedno

Własna firma to wyzwanie, ale i wygodna forma rozwoju zawodowego, która daje możliwość realizacji indywidualnej wizji prowadzenia biznesu. Zaplanuj własny biznes, załóż firmę i zacznij na niej zarabiać! Poradnik 7 kroków do własnej firmy skutecznie przeprowadzi cię przez wszystkie etapy zakładania biznesu, od najważniejszych aspektów planowania działalności, takich jak: dobry biznesplan,...

Zaplanuj własny biznes, załóż firmę i zacznij na niej zarabiać!

Poradnik 7 kroków do własnej firmy skutecznie przeprowadzi cię przez wszystkie etapy zakładania biznesu, od najważniejszych aspektów planowania działalności, takich jak: dobry biznesplan, forma prawna i źródła finansowania, przez załatwianie formalności, aż do etapu zatrudniania pracowników i poszukiwania nowych możliwości sprzedaży i promocji. Z książką przygotujesz efektywną strategię działania i rozwiniesz własny biznes.

Dzięki poradnikowi:
- zarejestrujesz własną firmę, złożysz odpowiednie wnioski w urzędzie skarbowym i ZUS-ie, dowiesz się, gdzie uzyskać koncesje i pozwolenia

- skompletujesz i wypełnisz dokumenty niezbędne do prowadzenia własnego biznesu (regulaminy, umowy, rachunki, oświadczenia i pełnomocnictwa)

- poznasz najważniejsze regulacje w polskim prawie oraz terminarz płatności, które obowiązują właściciela firmy w każdym miesiącu, kwartale i roku

- zaczniesz pozyskiwać zlecenia i nowych kontrahentów, efektywnie komunikować się z klientami oraz wykorzystywać dostępne kanały sprzedaży i dystrybucji

- dowiesz się, jak najkorzystniej rozliczać koszty prowadzenia działalności, i opracujesz plan oszczędzania, dzięki któremu rozwiniesz swoją firmę

Tadeusz Bisewski – przedsiębiorca z wieloletnim stażem i twórca portalu Mala-Firma.pl, działającej od 2009 r. najpopularniejszej polskiej strony z poradami dla osób zakładających własną firmę.

źródło opisu: Wydawnictwo Samo Sedno, 2015

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/

kris81CK | 2019-07-14
Przeczytana: lipiec 2019

Jeżeli zastanawiasz się nad otwarciem firmy powinieneś przeczytać tą książkę. W sposób przystępny przedstawia wszelkie aspekty planowania biznesu. Zawiera także szablony przykładowych dokumentów wykorzystywanych w trakcie prowadzenia firmy.

Krzysztof1993 | 2018-10-14
Przeczytana: 14 października 2018

Ta książka uświadomiła mi, jak nieumiejętnie prowadzone były moje zajęcia o podstawach przedsiębiorczości, gdzie miła pani prowadząca nie potrafiła w sposób przystępny wytłumaczyć choćby prawa popytu i podaży. Zostawię w spokoju już samą panią, bo sam program nauczania m.in. o "zaletach" ZUS-u to jakaś kpina. Pomija się za to istotną wiedzę zawartą w niniejszej lekturze, a mianowicie najważniejsze aspekty instytucjonalno-prawne prowadzenia działalności. Zatem pozycja ta "tępi" w pewien sposób strach przed zawiłościami prawnymi, który dotyka wiele osób. Gratulacje dla autora, robi bowiem więcej dla promocji działalności gospodarczej w Polsce niż potężne grono osób.

MoznaPrzeczytac | 2015-12-01
Przeczytana: 01 grudnia 2015

„7 kroków…” to pozycja odpowiednia dla tych, którzy decyzję już podjęli. Autor pomoże im odpowiedzieć na zupełnie inne, konkretne pytania: Dla kogo jest biuro wirtualne, dla kogo franczyza? Co to jest PKD? Jaką formę prawną i opodatkowania działalności wybrać? O jakie dofinansowanie i gdzie można się starać? Po co opłacać składki na ZUS (i jak na tym zaoszczędzić)? (oraz wiele, wiele innych – o zadaniu których raczkujących przedsiębiorca mógłby nawet nie pomyśleć). Bardzo praktyczne uzupełnienie tego poradnika stanowią także aneksy, w których zawarto m.in. wzory umów i innych dokumentów, instrukcje wypełniania formularzy czy bazę przydatnych linków.

Pełna recenzja książki na stronie: