7 kroków do własnej firmy

Okładka książki 7 kroków do własnej firmy
Tadeusz Bisewski Wydawnictwo: Edgard, Samo Sedno Seria: Samo Sedno Biznes biznes, finanse
biznes, finanse
Samo Sedno Biznes
Edgard, Samo Sedno
2015-09-01
2015-09-01
biznes własna firma firma zakładanie firmy finanse

Ta książka uświadomiła mi, jak nieumiejętnie prowadzone były moje zajęcia o podstawach przedsiębiorczości, gdzie miła pani prowadząca nie potrafiła w sposób przystępny wytłumaczyć choćby prawa popytu i podaży. Zostawię w spokoju już samą panią, bo sam program nauczania m.in. o "zaletach" ZUS-u to jakaś kpina. Pomija się za to istotną wiedzę zawartą w niniejszej lekturze, a mianowicie najważniejsze aspekty instytucjonalno-prawne prowadzenia działalności. Zatem pozycja ta "tępi" w pewien sposób strach przed zawiłościami prawnymi, który dotyka wiele osób. Gratulacje dla autora, robi bowiem więcej dla promocji działalności gospodarczej w Polsce niż potężne grono osób.

„7 kroków…” to pozycja odpowiednia dla tych, którzy decyzję już podjęli. Autor pomoże im odpowiedzieć na zupełnie inne, konkretne pytania: Dla kogo jest biuro wirtualne, dla kogo franczyza? Co to jest PKD? Jaką formę prawną i opodatkowania działalności wybrać? O jakie dofinansowanie i gdzie można się starać? Po co opłacać składki na ZUS (i jak na tym zaoszczędzić)? (oraz wiele, wiele innych – o zadaniu których raczkujących przedsiębiorca mógłby nawet nie pomyśleć). Bardzo praktyczne uzupełnienie tego poradnika stanowią także aneksy, w których zawarto m.in. wzory umów i innych dokumentów, instrukcje wypełniania formularzy czy bazę przydatnych linków.

Pełna recenzja książki na stronie:

Jeżeli zastanawiasz się nad otwarciem firmy powinieneś przeczytać tą książkę. W sposób przystępny przedstawia wszelkie aspekty planowania biznesu. Zawiera także szablony przykładowych dokumentów wykorzystywanych w trakcie prowadzenia firmy.

Dodaj cytat z książki 7 kroków do własnej firmy