Ty tu dowodzisz : najskuteczniejsze metody kierowania załogą

Okładka książki Ty tu dowodzisz : najskuteczniejsze metody kierowania załogą Michael D. Abrashoff
Okładka książki Ty tu dowodzisz : najskuteczniejsze metody kierowania załogą
Michael D. Abrashoff Wydawnictwo: Wolters Kluwer Polska biznes, finanse
biznes, finanse
It's your ship : management techniques from the best damn ship in the navy
Wolters Kluwer Polska
2009-01-01
2009-01-01
978-83-7601-859-1
Agata Piskorska

Książkę miałem okazję czytać w angielskiej wersji. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem wiedzy, jaką Abashoff przelał na papier. Autor podaje proste, acz nie zawsze oczywiste zasady, którymi powinniśmy się kierować, dowodząc ludźmi. Wszystko poparte jest anegdotami z jego czasu jako dowódcy statku USS Benfold. W książce czuć amerykański klimat, ale realia dotyczące przewodzenia są jak najbardziej uniwersalne. Jedyny minus to tytuł - uważam, że angielskie "It's your ship" znacznie lepiej oddaje sens tego przewodnika dla liderów niż polska wersja.

Najlepsza dotychczas przeczytana przeze mnie lektura dotycząca przywództwa. Co istotne - evidence based. Nie jest to wykład podstaw teorii zarządzania i leadership, a prawdziwa historia praktyk, prób, błędów zarządzania w oparciu o przykłady Marynarki Wojennej USA i okrętu USS Benfold. Większość sytuacji opisywanych w książce miała miejsce pod koniec lat 90' - gdyby już wtedy współcześni liderzy byli mądrzejsi o tę wiedzę... Zgadzam się ze znaczącą większością praktyk realizowanych przez Kapitana Abrashoff'a. Działają - wymagają pracy, cierpliwości i zaangażowania lidera, ale w końcu w zdecydowanej większości przynoszą oczekiwany skutek. Jak ze wszystkim trzeba umieć wybrać i dostroić do potrzeb i możliwości własnej organizacji. Świetna lektura, dobrze napisana, przyjemna w odbiorze.

Jedna z pozycji zalecanej literatury do przedmiotu na V roku psychologii biznesu. Przedmiot: Zarządzanie godnościowe.

Bardzo interesująca pozycja dla osób poszukujących przystępnej formy uczenia się o zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Jak wydobyć potencjał z ludzi? Jak zorganizować niezorganizowanych? Jak sprawić, by chaos stał się porządkiem? – Na te pytania znajdziecie odpowiedź.

Mało tego: autor pomimo snucia opowieści o swoich problemach i przeszłości, nie przynudza dygresjami. Osobisty styl, uciekający w kierunku gawędziarstwa zachęca do zaangażowania oraz skupienia na treści. Jednak nie przytłacza, pozwalając czytelnikowi skupić się na istocie tekstu, a nie walczyć z formą.

Nie znajdziecie tu zbyt wielu profesjonalnych pojęć. Jeśli przemkną, to raczej tylko jako wspomnienie, zarysowanie tematu. W poszukiwaniu bardziej dogłębnych czy naukowych treści do prac polecam sięgnąć do encyklopedii zarządzania lub podręcznika. Bowiem ta książka, chociaż niezwykle przyjemna i pełna praktycznych porad, nie za bardzo nadaje się do cytowania w kategoriach akademickich. Jest dobrą lekturą na początek przygody z zarządzaniem oraz do poduszki i przy tym pozostańmy.

Jeśli chodzi o formę lektury, to jest ona powieścią podzieloną na rozdziały, które są nazwami porad, przydatnych w firmie, przedsiębiorstwie, placówce.

Świetna lekcja dla przyszłych lub obecnych menedżerów, kierowników oraz szefów.

Książka z cyklu: "jak być dobrym przywódcą". Czyli mowa o zarządzaniu zespołem ludzi, traktujących ich podmiotowo, nie zaś przedmiotowo. Wskazuje na etos pracowniczy, oraz przywództwo godnościowe. Jest to zbiór pomysłów na to, jak tworzyć porządne relacje z pracownikami, w których najważniejszy jest wzajemny szacunek i tolerancja oraz co istotne, efektywna współpraca....

Doczytane z latarką w zębach jak zabrakło prądu:) Przywództwo - nie mylić z zarządzaniem (albo z "przy wódce"). Polecam!:)

Najlepsza książka o zarządzaniu jaką kiedykolwiek czytałem.

Najlepsza książka o zarządzaniu jaką kiedykolwiek czytałem.

Jedna z bardziej inspirujących książek. Ciekawe przykłady, proste historie opowiadające o konkretnych celach i wynikach załogi. Świetne ujęcie kim jest i kim może się stać doskonały lider.

Przeczytałam w oryginale, kupiłam z polecenia i sama równiez książke polecam. Bardzo łatwo się ją czyta, cała oparta jest na doswiadczeniu autora który przez dwa lata dowodził statkiem.

• Rozwój osobisty
  • Zarządzanie
  • Biznes, finanse
  • HRy

Dodaj cytat z książki Ty tu dowodzisz : najskuteczniejsze metody kierowania załogą