Ty tu dowodzisz : najskuteczniejsze metody kierowania załogą

Tłumaczenie: Agata Piskorska
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
It's your ship : management techniques from the best damn ship in the navy
978-83-7601-859-1
biznes, finanse
jnnklk

Książka kapitana D. Michaela Abrashoffa jest wyjątkowo ciekawą lekcją przywództwa. Autor opisuje swoje doświadczenie zdobyte na służbie w Marynarce Stanów Zjednoczonych, podczas dowodzenia okrętem USS Benfold. Jego przemyślenia dotyczące kierowania załogą są uniwersalne i mogą zainspirować każdego lidera, niezależnie od tego, jaką firmą zarządza. Autor podkreśla, że o sukcesie organizacji...

Autor podkreśla, że o sukcesie organizacji decyduje styl przywództwa oraz umiejętność zmotywowania i zaangażowania pracowników. W kolejnych rozdziałach podkreśla znaczenie:

* patrzenia na organizację oczami załogi,
* uważnego słuchania,
* skutecznej komunikacji,
* indywidualnej troski o członków zespołu,
* współpracy i wzajemnego zaufania,
* koncentracji na wynikach,
* ryzykowania z rozwagą,
* elastycznego podejścia do rutynowych rozwiązań,
* całkowitej odpowiedzialności lidera.

Książka zawiera mnóstwo barwnych przykładów i jest napisana żywym, przekonującym językiem. Dzięki temu doświadczenie dowodzenia załogą okrętu staje się inspirującym wzorem kierowania firmą.

źródło opisu: http://www.ksiazki.wolterskluwer.pl/x_C_I__PT_4014...(?)

źródło okładki: http://www.ksiazki.wolterskluwer.pl/img/401/40147271_1.jpg

Magda_88 | 2015-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jedna z bardziej inspirujących książek. Ciekawe przykłady, proste historie opowiadające o konkretnych celach i wynikach załogi. Świetne ujęcie kim jest i kim może się stać doskonały lider.

Krzysiek Bujak | 2016-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2016

Doczytane z latarką w zębach jak zabrakło prądu:) Przywództwo - nie mylić z zarządzaniem (albo z "przy wódce"). Polecam!:)

Ala | 2012-06-05
Przeczytana: 05 maja 2012

Przeczytałam w oryginale, kupiłam z polecenia i sama równiez książke polecam. Bardzo łatwo się ją czyta, cała oparta jest na doswiadczeniu autora który przez dwa lata dowodził statkiem.

TooFat ToFly | 2015-12-15
Przeczytana: 01 grudnia 2012

Najlepsza książka o zarządzaniu jaką kiedykolwiek czytałem.

tomlab | 2015-10-10
Przeczytana: 25 listopada 2015