Wszystkie drogi prowadzą do Kairu

Wydawnictwo: Czarna Owca
The Cairo Affair
Piotr Kaliński
Ag2S

Amerykański dyplomata Emmet Kohl zostaje spektakularnie zamordowany. Jego żona, Sophie, postanawia odnaleźć zabójców. Wyrusza do Egiptu, gdzie spotyka swojego dawnego kochanka – Stana Bertolliego, agenta CIA. W tym samym czasie młody analityk CIA, Libijczyk Jibril Aziz, stara się zapobiec przejęciu przez USA kontroli nad powstaniem w jego rodzinnym kraju. Ich drogi krzyżują się w Kairze.
„Wszystkie drogi prowadzą do Kairu” to wybitna powieść szpiegowska, która ma duże szanse stać się jednym z klasyków gatunku. Steinhauer, odwołując się do aktualnej sytuacji na świecie, buduje pełną napięcia powieść z niezwykle trafnie nakreślonym tłem politycznych intryg. Mroczny świat
i pełnokrwiste postacie spodobają się wszystkim miłośnikom wymagającej literatury.

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/

Monika | 2016-05-14
Przeczytana: 10 kwietnia 2016

Dobre złego początki... bo zaczęło się naprawdę nieźle, ale później nie mogłam się oprzeć wrażeniu, że działo się w kółko to samo albo nic. Nie wiem dlaczego niektórzy autorzy na siłę wydłużają swoje książki. Ilość, jak wiadomo, nie zawsze oznacza jakość.

Nina | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

Nie dotrwałam nawet do połowy... Nie chciało zaiskrzyć...