Pływak

Okładka książki Pływak Joakim Zander
Okładka książki Pływak
Joakim Zander Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Klara Walldéen (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Klara Walldéen (tom 1)
Simmaren
Sonia Draga
2015-04-22
2015-04-22
Wojciech Łygaś
literatura szwedzka Wojciech Łygaś thriller szpiegowski

Nie lubię gdy w książce giną główni bohaterowie (w tej książce spotyka to dwóch).
Wiadomo że autor w ten sposób osiąga większy dramatyzm, poruszenie u czytelnika.
Przyznam że książka trzyma w napięciu. Ale mimo wszystko nie przepadam za takimi książkami i staram się ich unikać, dlatego raczej nie sięgnę po kolejne tomy. Nie jestem jeszcze gotowa na to, że nagle pod koniec któregoś z tomów autorowi przyjdzie ochota na uśmiercenie kolejnego z bohaterów.

Bardzo dobrze się czyta, aczkolwiek zakończenie mogłoby być lepsze...

Bardzo dobrze się czyta, aczkolwiek zakończenie mogłoby być lepsze...

Książka przeciętna - było już parę w tym stylu. Czyta się dość dobrze, z wyjątkiem końcówki. Ostatni rozdział to czysta bajka (nie mogę napisać dlaczego bo bym spojlował).

Momentami monotonna i nudnawa a szkoda bo opis jest interesujący i zachęca do sięgnięcia po książkę.

Kilka miesięcy prób, kilka podejść - zarówno do książki jak i do audiobooka... Udało się "zmęczyć" książkę, bardziej dlatego, że nie lubię zostawiać niedokończonych książek. Przez długi czas gubiłem się w wątkach, wracałem strony wstecz... Dużo politycznych zagmatwań, UE kontra USA a w tle jeszcze Afganistan. Jakoś to wszystko było takie "nijakie"... Cieszę się, że książkę skończyłem - i tyle.

Kolejna powieść Autora obok której przeszedłem. Dosłownie. Lubię thrillery czytałem/ słuchałem ich sporo. A tę książkę przesłuchałem i …zapomniałem. Po dwóch latach przesłuchałem ponownie i za chwilę pewnie znowu nie będę pamiętał. Cała akcja senna i mało przekonująca. Polityczne rozgrywki pomiędzy biurokracją unijną, a CIA w kontrapunkcie z okropnościami wojny afgańskiej. Cyniczni prawnicy i samotny jeździec. Niby wszystko zgodne ze sztuką, ale bez smaku. Dodatkowa gwiazdka za lektora – Krzysztofa Gosztyłę, gdyby nie jego hipnotyzujący głos rzuciłbym to w cholerę, pewnie po godzinie. Dla mnie spore rozczarowanie

Dawno nie czytałam tak dobrej sensacji: wartka akcja, bohaterowie o mocno zarysowanym psychologicznie kształcie, trochę tajemnicy oraz przestrzeń polityki, zmieszanej ze zwyczajnością. Owszem, przy przeskokach czasowych i wielopłaszczyznowej narracji trzeba wysilić szare komórki, ale naprawdę warto:)

Miałam trochę wątpliwości jak ocenić tę książkę, kilka razy zmieniałam między 7 a 8 gwiazdek. Bo czytało się dobrze, powieść szpiegowska, szybka fabuła dobrze napisana. Ale jednak tej fabule jak dla mnie czegoś brakuje. Także zdecydowanie polecam jako ciekawą lekturę ale do klasyków gatunku jednak czegoś mi osobiście brakuje.

Książka miała dobre momenty. Chwilami czułam się zagubiona przez przeskoki czasowe i narracje między postaciami. Kiedyś myślę przeczytam resztę.

Książka przeciętna. Fabuła jest nawet ciekawa i wciągająca, ale powieść napisana jest bez polotu, żeby nie powiedzieć jakoś dosadniej. Czuję, jakby zdarzenia trwające ułamki sekund, w tej książce ciągnęły się godzinami. Zdecydowanie wolę narrację typu Frederick Forsyth ;-)

• Audiobooki
  • 2015