Złodziejska gra

Wydawnictwo: Rebis
Vanishing Games
Piotr Kuś
ew_cia

Kontynuacja bestsellerowego Ghostmana. Na wodach Morza Południowochińskiego piraci napadają na jacht przemytników. Planują ukraść nieoszlifowane szafiry warte wiele milionów dolarów, ale na pokładzie odkrywają również coś znacznie cenniejszego. To sprawia, że wydarzenia przybierają niespodziewany obrót… Angela, szefowa piratów, wpada z tego powodu w poważne tarapaty. Prosi o pomoc swojego...

Kontynuacja bestsellerowego Ghostmana.

Angela, szefowa piratów, wpada z tego powodu w poważne tarapaty. Prosi o pomoc swojego dawnego ucznia i partnera, Jacka, zwanego także Ghostmanem. Jack przybywa na jej wezwanie do Makau, gdzie oboje wspólnie muszą się zmierzyć z wyjątkowo niebezpiecznymi grupami przestępczymi. Polują na nich przemytnicy i handlarze klejnotów, a także bezwzględny najemnik, Laurence, którego enigmatyczny pracodawca nie cofnie się przed niczym, aby odzyskać tajemniczy skarb.

źródło opisu: rebis.com.pl

źródło okładki: rebis.com.pl

Anna | 2018-07-01

Świetny thriller!

Czytam_bo_lubie | 2018-06-21

Ile razy, czytając książkę, kibicowaliście przestępcy i trzymaliście kciuki żeby mu się udało? Bo ja już drugi raz :) najpierw w Ghostman-ie a teraz w Złodziejskiej grze. To jest naprawdę świetna sensacja, zapewniająca przednią rozrywkę na dobrych kilka godzin. Nie zmusza do refleksji, nie straszy i nie przeraża, za to pozwala przyjemnie spędzić czas :)

Akcja powieści rozgrywa się na wodach Morza Południowochińskiego piraci napadają na jacht przemytników. Przemytnicy chcą ukraść nieoszlifowane szafiry, które warte są wiele milionów dolarów, lecz na pokładzie odkrywają coś znacznie bardziej cenniejszego.
Angela, szefowa piratów, wpada z tego powodu w poważne tarapaty. Prosi o pomoc swojego dawnego ucznia i partnera, Jacka, zwanego także Ghostmanem. Jack przybywa na jej wezwanie do Makau, gdzie oboje muszą się zmierzyć z wyjątkowo, bardzo niebezpiecznymi grupami przestępczymi. Na nich zaczynają to polować przemytnicy i handlarze drogocennych klejnotów.

Super napisana książka, przypadła mi do gustu naprawdę, dużo się dzieje, trzyma w dobrym napięciu.
Rewelacyjna, wciągająca książka.

Daniel | 2017-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2017

Ksiaza trzyma w napięciu, czyta się bardzo przyjemnie, widac ze autor ma pojęcie o tym co pisze i potrafi wprowadzić czytelnika do świata w książce.

Marczewek | 2016-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2016

Są takie książki, o których chce się pisać recenzję, i nawet nie wiadomo kiedy i jak skończyć. A są takie o których nie ma co właściwie napisać.
Złodziejska gra należny do tych drugich właśnie.
Historia jest tak bzdurna i naiwna, że zęby bolą. Bohaterowie sztuczni i zupełnie niewiarygodni. Fabuła i logika akcji absurdalna.

Pustka w głowie, żeby tu cokolwiek konstruktywnego napisać. Po prostu nie podobało mi się nic, i tyle. Cud że w ogóle skończyłem.
Żeby tego było mało, zabrakło nawet czegoś tak podstawowego jak przeliczenie jednostek na polskie odpowiedniki. Nie dość że mamy cale i stopy, co jeszcze od biedy mogę sobie w pamięci przeliczyć, to do tego dochodzą funty i stopnie Fahrenheita, co już totalnie zaburza czytanie.

Ghostman mi się nie podobał, ale ciąg dalszy jak dla mnie kompletnie oddala tego autora w moich oczach, raczej nie przeczytam jego kolejnej powieści.
A przeczytanie tej stanowczo odradzam.

Wygląda na to że faktycznie nie przeczytam jego kolejnej książki,...

Mirek | 2016-10-04
Przeczytana: 04 października 2016

Długo czekałem na kontynuację "Ghostman'a", dlatego gdy ją tylko ujrzałem w księgarni musiałem ją kupić. Powieść jest oczywiście całkiem niezła, nawet dobra. Tytułowy Ghostman, jego przyjaciółka sprzed lat,podążający ich tropem zabójca, w końcu wychodząca z ukrycia triada, a także skradzione szafiry i wielka gotówka. Wszystko logicznie skonstruowane, czyta się z ciekawością. Jednakże czegoś brakuje. Powieść niczym specjalnie nie zaskakuje, brak niespodziewanych zwrotów akcji. Można nawet z czystym sumieniem stwierdzić, że jest zasadniczo dość przewidywalna. Lektura mi się spodobała, czytałem z przyjemnością, jednakże chyba podświadomie spodziewałem się czegoś więcej.

Warto przeczytać. Polecam.

zolzowata_franca | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

"Złodziejska gra" nie przypadkiem trafiła w moje ręce. Jako, że to druga część "Ghostman'a" nie mogłam sobie odmówić przeczytania dobrego thrillera.

Tym razem powieść rozpoczyna się na wodach Morza Południowochińskiego, gdzie piraci napadają na jacht przemytników. Planują ukraść szafiry o wartości wielu milionów, natrafiają również na coś dużo bardziej cennego. Piraci mordują przemytników, po czym jeden z piratów Sabo Park zabija swoich kompanów, zabiera z sobą łup, wsiada na szalupę ratunkową i po wielogodzinnej walce z falami, dopływa do Hongkongu. Kontaktuje się ze swoją "szefową" Angelą, umawia spotkanie i ... i w tym momencie wszystko zaczyna iść nie tak, jak powinno. Do rozwikłania zagadki zostaje wezwany Jack, zwany Ghostmanem. Wraz z Angelą muszą zmierzyć się z bezwzględnymi przestępcami, między innymi z Laurencem, który pragnie odzyskać tajemniczy skarb z jachtu przemytników.

"Nawet w najmroczniejszych głębinach podziemnego świata ucięcie głowy uważa się za szczególnie...

anetapzn | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

Złodziejska gra, to doskonała kontynuacja bestsellerowego debiutu pisarskiego Hobbsa, Ghostmana recenzja tutaj klik.
Ghostman był (jest) książką bardzo dobrą i w związku z tym zastanawiałem się, jaka będzie kontynuacja. Swoim debiutem Hobbs sam sobie wysoko ustawił poprzeczkę. Jak się okazało Złodziejska gra podnosi tę poprzeczkę jeszcze wyżej.
Złodziejska gra, której akcja rozgrywa się na Morzu Południowochińskim porywa od pierwszego rozdziału i do końca lektury trzyma w swoich objęciach, a autor umiejętnie podkręca napięcie.
Ogromnym plusem są bardzo ciekawa intryga oraz ukazanie świata przestępczego od strony niejako unikalnej, od takiej, jakiej nie prezentuje chyba żaden autor thrillerów.
Najmocniejszą jednak stroną książki bez wątpienia jest jej główny bohater, Ghostman inaczej Jack, człowiek zagadka, za wszelką cenę pożądający adrenaliny, niebanalnego sposobu życia, żyjący z dnia na dzień, balansujący na krawędzi, zręcznie omijający życiowe rafy.
Trudno cokolwiek więcej...

Izabela Pycio | 2016-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2016

"Doskonały diament to coś więcej niż zwyczajny piękny przedmiot a jego doskonałość czyni go nieśmiertelnym. Wszystko inne na świecie w końcu umiera. Ludzie przemijają, cywilizacje upadają, a rzeki zamieniają góry w pył. Diament nie symbolizuje po prostu nieśmiertelności, on sam jest nieśmiertelnością."

Drugi tom cyklu jeszcze bardziej wciąga w swój mroczny i przestępczy świat. Mocny thriller wsparty sporą dawką wyśmienitej sensacji i elementami zajmującego kryminału. Roger Hobbs potwierdza unikalny styl pisania, dobrą smykałkę do oddawania narastającego poczucia niepewności i niebezpieczeństwa, prowadzenia wyjątkowo wartkiej akcji, przedstawienia ciekawej i nietuzinkowej wizji głównego bohatera. Wyczuwamy, że autor doskonale bawi się kreując fascynującą intrygę, wciągając czytelnika w zaskakujące zdarzenia i zapewniając mu wyborną rozrywkę. Imponuje dbałością o dużą szczegółowość w opisach, dzięki której mocniej przenika się do książki i wierniej odtwarza obrazy w wyobraźni....

Shetani | 2016-08-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2016
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

„Ghostman” był książką niemal doskonałą. Wiele razy wspominałam go myśląc o dobrych thrillerach i wciąż jestem pełna podziwu, że to była pierwsza powieść napisana przez Rogera Hobbsa. Gdy tylko zobaczyłam, że w zapowiedziach wydawnictwa Rebis pojawiła się jego kontynuacja, byłam przeszczęśliwa! Tym bardziej, że w ogóle się tego nie spodziewałam. Wydawało mi się, że „Ghostman” to pojedyncza powieść, ale czekałam, aż Hobbs napisze po prostu kolejną, równie intrygującą historię. „Złodziejska gra” to doskonała kontynuacja, autor mnie nie zawiódł!

Akcja powieści rozgrywa się na wodach Morza Południowochińskiego. To tam dochodzi do zrabowania jachtu przemytników przez grupę piratów, którzy dostali zlecenie, aby ukraść nieoszlifowane szafiry warte miliony dolarów. Jednakże misja nie zakończyła się tak, jak oczekiwał tego zleceniodawca. Z tego powodu szefowa całej operacji, Angela, wpada w niezłe tarapaty. Ktoś śledzi każdy jej krok, grozi jej i kobieta doskonale wie, że czyha na nią...