Złodziejska gra

Okładka książki Złodziejska gra Roger Hobbs
Okładka książki Złodziejska gra
Roger Hobbs Wydawnictwo: Rebis Cykl: Jack White (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Jack White (tom 2)
Vanishing Games
Rebis
2016-07-19
2016-07-19
Piotr Kuś
Piotr Kuś

Świetna książka a zwroty akcji niczym z najlepszych filmów tego gatunku.

Świetna książka a zwroty akcji niczym z najlepszych filmów tego gatunku.

Książka bardzo dobrze napisana.Nie wciągnęła mnie tak bardzo ,może i z tego względu ,że zaczęłam od drugiego tomu i nieco mi umknęło ale warta jet swej uwagi.Autor dobrze wie o czym pisze i potrafi czytelnika wprowadzić w świat pirackich rozgrywek .

Świetny thriller!

Świetny thriller!

Ile razy, czytając książkę, kibicowaliście przestępcy i trzymaliście kciuki żeby mu się udało? Bo ja już drugi raz :) najpierw w Ghostman-ie a teraz w Złodziejskiej grze. To jest naprawdę świetna sensacja, zapewniająca przednią rozrywkę na dobrych kilka godzin. Nie zmusza do refleksji, nie straszy i nie przeraża, za to pozwala przyjemnie spędzić czas :)

Akcja powieści rozgrywa się na wodach Morza Południowochińskiego piraci napadają na jacht przemytników. Przemytnicy chcą ukraść nieoszlifowane szafiry, które warte są wiele milionów dolarów, lecz na pokładzie odkrywają coś znacznie bardziej cenniejszego.
Angela, szefowa piratów, wpada z tego powodu w poważne tarapaty. Prosi o pomoc swojego dawnego ucznia i partnera, Jacka, zwanego także Ghostmanem. Jack przybywa na jej wezwanie do Makau, gdzie oboje muszą się zmierzyć z wyjątkowo, bardzo niebezpiecznymi grupami przestępczymi. Na nich zaczynają to polować przemytnicy i handlarze drogocennych klejnotów.

Super napisana książka, przypadła mi do gustu naprawdę, dużo się dzieje, trzyma w dobrym napięciu.
Rewelacyjna, wciągająca książka.

Ksiaza trzyma w napięciu, czyta się bardzo przyjemnie, widac ze autor ma pojęcie o tym co pisze i potrafi wprowadzić czytelnika do świata w książce.

Są takie książki, o których chce się pisać recenzję, i nawet nie wiadomo kiedy i jak skończyć. A są takie o których nie ma co właściwie napisać.
Złodziejska gra należny do tych drugich właśnie.
Historia jest tak bzdurna i naiwna, że zęby bolą. Bohaterowie sztuczni i zupełnie niewiarygodni. Fabuła i logika akcji absurdalna.

Pustka w głowie, żeby tu cokolwiek konstruktywnego napisać. Po prostu nie podobało mi się nic, i tyle. Cud że w ogóle skończyłem.
Żeby tego było mało, zabrakło nawet czegoś tak podstawowego jak przeliczenie jednostek na polskie odpowiedniki. Nie dość że mamy cale i stopy, co jeszcze od biedy mogę sobie w pamięci przeliczyć, to do tego dochodzą funty i stopnie Fahrenheita, co już totalnie zaburza czytanie.

Ghostman mi się nie podobał, ale ciąg dalszy jak dla mnie kompletnie oddala tego autora w moich oczach, raczej nie przeczytam jego kolejnej powieści.
A przeczytanie tej stanowczo odradzam.

Wygląda na to że faktycznie nie przeczytam jego kolejnej książki, bo Roger Hobbs kilka dni temu zmarł... Był w trakcie pisania kolejnej części, czas pokaże czy ktoś ją dokończy. Może znów trafi się sytuacja rodem z Millenium.

Złodziejska gra należny do tych drugich właśnie.

Pustka w głowie, żeby tu cokolwiek konstruktywnego...

Długo czekałem na kontynuację "Ghostman'a", dlatego gdy ją tylko ujrzałem w księgarni musiałem ją kupić. Powieść jest oczywiście całkiem niezła, nawet dobra. Tytułowy Ghostman, jego przyjaciółka sprzed lat,podążający ich tropem zabójca, w końcu wychodząca z ukrycia triada, a także skradzione szafiry i wielka gotówka. Wszystko logicznie skonstruowane, czyta się z ciekawością. Jednakże czegoś brakuje. Powieść niczym specjalnie nie zaskakuje, brak niespodziewanych zwrotów akcji. Można nawet z czystym sumieniem stwierdzić, że jest zasadniczo dość przewidywalna. Lektura mi się spodobała, czytałem z przyjemnością, jednakże chyba podświadomie spodziewałem się czegoś więcej.

Warto przeczytać. Polecam.

"Złodziejska gra" nie przypadkiem trafiła w moje ręce. Jako, że to druga część "Ghostman'a" nie mogłam sobie odmówić przeczytania dobrego thrillera.

Tym razem powieść rozpoczyna się na wodach Morza Południowochińskiego, gdzie piraci napadają na jacht przemytników. Planują ukraść szafiry o wartości wielu milionów, natrafiają również na coś dużo bardziej cennego. Piraci mordują przemytników, po czym jeden z piratów Sabo Park zabija swoich kompanów, zabiera z sobą łup, wsiada na szalupę ratunkową i po wielogodzinnej walce z falami, dopływa do Hongkongu. Kontaktuje się ze swoją "szefową" Angelą, umawia spotkanie i ... i w tym momencie wszystko zaczyna iść nie tak, jak powinno. Do rozwikłania zagadki zostaje wezwany Jack, zwany Ghostmanem. Wraz z Angelą muszą zmierzyć się z bezwzględnymi przestępcami, między innymi z Laurencem, który pragnie odzyskać tajemniczy skarb z jachtu przemytników.

"Nawet w najmroczniejszych głębinach podziemnego świata ucięcie głowy uważa się za szczególnie haniebny rodzaj zbrodni. Takich morderstw dokonują tylko najbardziej brutalne gangi. Na przykład kartel Los Zetas z Meksyku. Grupy rebeliantów w Czeczenii. Dżamaat al-Muslimin na Trynidadzie. Talibowie. Państwo Islamskie. Al-Kaida. Odcinanie głowy nie jest przecież czynnością, którą wykonuje się dla kaprysu. Coś takiego trzeba wcześniej zaplanować, jeśli nie dysponuje się dwuręczną siekierą albo szkockim mieczem obosiecznym. Nowoczesne metody pozbawiania głowy dalece odbiegają od czystych ścięć, wykonywanych przy pomocy gilotyny."

Zacytowałam ten fragment, by pokazać precyzyjne opisy autora. Dokładne opisy miejsc, czy choćby jaką drogę pokonuje szafir, zanim trafi do drogich salonów jubilerskich. To druga książka Rogera Hobbs'a, którą przeczytałam i zastanawiam się, czy po przeczytaniu kilku kolejnych nie okażę się wytrawnym przestępcą - gawędziarzem teoretykiem ;). Przyznam, że podoba mi się jego styl, a "Złodziejska gra" to świetny thriller.

Powieść przepełniona wartkimi akcjami, świetne wykreowane postaci Jacka i Angel. Mam wrażenie, że autor stworzył nowy rodzaj thrillera. Niech nie schodzi z tej drogi, bo idzie mu znakomicie.

Złodziejska gra, to doskonała kontynuacja bestsellerowego debiutu pisarskiego Hobbsa, Ghostmana recenzja tutaj klik.
Ghostman był (jest) książką bardzo dobrą i w związku z tym zastanawiałem się, jaka będzie kontynuacja. Swoim debiutem Hobbs sam sobie wysoko ustawił poprzeczkę. Jak się okazało Złodziejska gra podnosi tę poprzeczkę jeszcze wyżej.
Złodziejska gra, której akcja rozgrywa się na Morzu Południowochińskim porywa od pierwszego rozdziału i do końca lektury trzyma w swoich objęciach, a autor umiejętnie podkręca napięcie.
Ogromnym plusem są bardzo ciekawa intryga oraz ukazanie świata przestępczego od strony niejako unikalnej, od takiej, jakiej nie prezentuje chyba żaden autor thrillerów.
Najmocniejszą jednak stroną książki bez wątpienia jest jej główny bohater, Ghostman inaczej Jack, człowiek zagadka, za wszelką cenę pożądający adrenaliny, niebanalnego sposobu życia, żyjący z dnia na dzień, balansujący na krawędzi, zręcznie omijający życiowe rafy.
Trudno cokolwiek więcej pisać o kolejnym tomie serii nie chcąc spojlerować, nie pisząc o fabule. Mogę was tylko zachęcić do lektury. Jednak drobna uwaga! Zarezerwujcie sobie sporo wolnego czasu. Gdy rozpoczniecie śledzenie przygód Jacka zwanego Ghostmanem, wejdziecie do jego świata i przepadniecie na wiele godzin.
Roger Hobbs to młody autor (rocznik 1988),który po raz kolejny doskonale poradził sobie udowadniając, iż jest bardzo dobrym pisarzem doskonale. Mam nadzieję, że nie spocznie na laurach i następne jego literackie dzieło będzie co najmniej tak dobre, jak Ghostman i Złodziejska gra.
Polecam obie części serii. Fani thrillerów wszelakich z pewnością będą usatysfakcjonowani.

Złodziejska gra, której akcja...

• Współpraca z Wydawnictwem
  • 1. Biblio Główna
  • Książki 2016
  • Nowe2016

Dodaj cytat z książki Złodziejska gra