Problemat Czelawy

źródło opisu: własne

źródło okładki: wolnelektury.pl

Wojciech Gołębiewski | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

WOLNE LEKTURY” REWELACYJNIE WYWIĄZUJĄ SIĘ Z EDUKACYJNEJ MISJI. DZIĘKUJĘ!
Dostępna na: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/grabinski-problemat-czelawy/
Pierwsze wrażenie to podobieństwo do Stevensona „Dr Jekyll i Mr. Hyde” z 1886 roku, może nawet plagiat bądź pastisz. Po zastanowieniu taki zarzut odrzucam, a w dodatku znalazłem na: http://bazhum.muzhp.pl/media//files/Pamietnik_Literacki_czasopismo_kwartalne_poswiecone_historii_i_krytyce_literatury_polskiej/Pamietnik_Literacki_czasopismo_kwartalne_poswiecone_historii_i_krytyce_literatury_polskiej-r1925_26-t22_23-n1_4/Pamietnik_Literacki_czasopismo_kwartalne_poswiecone_historii_i_krytyce_literatury_polskiej-r1925_26-t22_23-n1_4-s1-7/Pamietnik_Literacki_czasopismo_kwartalne_poswiecone_historii_i_krytyce_literatury_polskiej-r1925_26-t22_23-n1_4-s1-7.pdf
...artykuł Stefana Grabińskiego pt „Zagadnienie oryginalności w twórczości literackiej”, a w przypisie 1, szerokie wyjaśnienie ...

olaf2009 | 2015-09-16
Przeczytana: 14 września 2015

Dobry materiał na kinowy horror/thriller

Pociąg do grozy, czyli rzecz o Stefanie Grabińskim

12 listopada mija 81. rocznica śmierci Stefana Grabińskiego, nazywanego polskim Poem czy też polskim Lovecraftem. I choć od ponad 10 lat jego opowieści niesamowite są w domenie publicznej, to wydawcy sięgają po nie rzadko i Grabińskiego nadal czytają jedynie nieliczni. Pozwólcie zatem, że przybliżymy Wam pokrótce sylwetkę tego polskiego pisarza, który nie powinien pozostawać w zapomnieniu.