Życie po śmierci naprawdę istnieje

Wydawnictwo: Muza
The Afterlife is For Real
śmierć, życie,
literatura faktu
Iwona

Książka stanowi próbę udowodnienia tezy, że życie po śmierci istnieje. Autorka – znana specjalistka od literatury duchowej, kontaktów z aniołami etc. – przedstawia materiał dowodowy : doświadczenia własne (spotkanie z duchem) oraz historie, które przesłali jej czytelnicy. Theresa Cheung pochodzi z rodziny spirytystów, jej babka była medium, więc już od dziecka stykała się z tematem duchów i zjawisk paranormalnych. Zajęła się nim bliżej jako osoba dorosła, po tym jak na skutek ingerencji ducha zmarłej matki cudownie uniknęła wypadku samochodowego, a następnie spotkała się z duchem jednej z osób, które w nim zginęły.

W książce przedstawia dowody na rzecz istnienia zaświatów. Dzieli je na kilka kategorii i prezentuje, zaczynając od najbardziej przekonujących. Wszystkie opatruje licznymi relacjami na ten temat nadesłanymi przez czytelników.

źródło opisu: www.muza.com.pl

źródło okładki: www.muza.com.pl

KsiążkoholiczkaKasia | 2019-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2019

Autorka opowiada ciekawie, dzięki tej książce możemy dowiedzieć się trochę ciekawostek i jest to poprzeplatane historiami zwykłych ludzi. Historie nie są przerażające. Autorka w każdym rozdziale daje swoje dygresje lub krótki wstęp, więc w większości czytamy listy. A wszystko jest dobrze i chronologicznie przekazane. Momentami dla mnie była nużąca, miałam moment, w którym myślałam, ze nie przeczytam do końca, ale teraz pisząc tą opinię, myślę, że może po prostu byłam sceptycznie nastawiona... a im dalej tym bardziej się wkręcałam, podobały mi się historie i nie mogłam się oderwać. Każdy rozdział jest bardzo ciekawy, autorka porusza różne kwestie. Wracając do "historyjek" - Theresa świetnie (krótko) opisuje dany temat przed umieszczonymi historiami. Dużo przykładów, które warto przeczytać.

Mollinka_90 | 2018-10-27
Przeczytana: 27 października 2018

Był taki okres w moim życiu, w którym bardzo mocno interesowałam się zjawiskami paranormalnymi i chłonęłam na ten temat wszelkie nowinki. Nie ukrywam, że trochę mi przeszło i choć lubię zapoznać się z jakąś ciekawą opowieścią, to nie czytuję na ten temat innych obszernych publikacji. Książkę Teresy Chueng nabyłam przypadkiem (jak zapewnia sama autorka, wielu jej czytelników wchodzi w posiadanie napisanych przez nią książek właśnie przypadkiem, a okazuje się, że znaleźli w nich pocieszenie lub odpowiedź na nurtujące pytanie). Czy jej lektura coś wniosła w moje życie? Nie wiem, z tego prostego powodu, że z całej książki najbardziej zajmujące były opowieści zwykłych ludzi, którzy doświadczyli niezwykłych spotkań lub przeżyć związanych z duchami najbliższych.

Historii tych nie neguję jako nieprawdopodobnych, nie zamierzam również w jakikolwiek sposób ich podważać, ponieważ wiem, jak wielką ulgą było zapewne dla tych ludzi doświadczyć kontaktu ze swoimi bliskimi, nawet jeśli ci na...

książek: 2039
Kamila | 2018-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2018

Krótka notatka z książki na blogu - https://clepatches.wordpress.com/2018/01/28/zycie-po-smierci-czy-istnieje-cos-wiecej/

Madzia | 2017-03-06
Przeczytana: 04 marca 2017

Tę książkę dostałam w prezencie. Czytałam ją bardzo dokładnie. Słowa, które dają dużo do myślenia. Książka warta przeczytania. Polecam.

książek: 2079
skarbka78 | 2016-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2016

"Śmierć jest jak zdjęcie wiosną ciężkiego zimowego płaszcza, którego już nie potrzebujemy."
Książka składa się z 7 rozdziałów, każdy z nich poświęcony został innym zagadnieniom związanym z życiem po śmierci. Pierwszy dotyczy przeżyć własnych autorki, drugi to relacji innych ludzi, którzy byli bliscy śmierci, a potem wrócili do życia i opowiadają o tym, co ich spotkało. Część trzecia omawia zagadnienie wizji przedśmiertnych, podczas których umierający twierdzi, że widzi lub słyszy duchy, a czuwający przy nim doświadczają niezwykłych przeżyć. Kolejne rozdziały przedstawiają spotkania z duchami zmarłych bliskich, kwestie nawiązywania przez duchy kontaktu z bliskimi oraz najczęściej otrzymywanym z tamtego świata znakom i wiadomościom. Na koniec autorka wspomina także o dzieciach widujących duchy oraz o życiu pośmiertnym zwierząt.
Wszystkie opowieści zostały opowiedziane bardzo ciekawie, są wśród nich przeróżne relacje usystematyzowane tematycznie, zarówno niepokojące, zdumiewające...

Modliszeg | 2016-12-03
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 02 grudnia 2016

"Nie ma zimy tak surowej, by odebrała nadzieję na wiosnę."

Książka przedstawiająca argumentację udowadniającą tezę, że życie po śmierci istnieje naprawdę. Autorka jest specjalistką od zjawisk paranormalnych, umiejętnie wypowiada się w kwestii duchowości, podając nam interesujący materiał dowodowy.

Tcheresa Cheung podjęła wrażliwy a zarazem ciężki temat, wywołujący niejednokrotnie dużo kontrowersji. We wstępie autorka namawia nas do zachowania otwartego umysłu, nie narzuca swoich racji, przekonuje nas jedynie abyśmy spróbowali otworzyć się na jej punkt rozumienia świata. Ukierunkowuje nas na swoje doświadczenia i przekonania, pozostawiając nam wolność wyboru i myśli. Autorka powołuje się na swoje przeżycia, okres dzieciństwa, moment zachwiania wiary oraz oszukanie przeznaczenia, które było momentem przełomowym w jej życiu. Zapoznajemy się również z relacjami osób, które obrazują nam podróż na drugą stronę. Zbieramy wiedzę na temat przeżyć z pogranicza śmierci (NDE). Poznajemy...

Magda | 2016-08-03
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

ŚWIETNA!

Robert | 2016-07-16

Książka, która może do głębi poruszyć serca czytelników. Anegdotyczne opracowanie, stara się przybliżyć pogląd autorki na temat życia po śmierci, który wyrobiła sobie na podstawie wieloletnich badań nad tym zagadnieniem.
Książka składa się z siedmiu rozdziałów, z których ostatni jest podsumowaniem, a każdy poprzedni skupia się na jednym lub więcej zagadnieniu, mającym związek z tematyką życia po śmierci i odwiedzin zmarłych bliskich, znaków od nich lub kontaktów z nimi.
W każdym z rozdziałów publikowane są też listy od czytelników książek autorki, związane z tematyką poszczególnych rozdziałów. Najcenniejsze w tej książce wydaje mi się jednak to, że autorka z całym przekonaniem opowiada zarówno o autentyczności listów, jak i o autentyczności zjawisk, których dotyczą owe listy.

Pantomima | 2015-10-06
Przeczytana: 06 października 2015

Tematyka życia po śmierci interesowała ludzi od zarania dziejów. Naukowcy twierdzą, że już kilka tysięcy lat przed naszą erą ludzie czcili zmarłych. Wierzyli, że ich bliscy nie odchodzą na zawsze. Minęło tak wiele wieków, upadły imperia, odkryliśmy nowe lądy, rozbiliśmy atom, stanęliśmy na Księżycu. Jako gatunek dokonaliśmy zarówno okropnych jak i pięknych rzeczy. Ale nie poznaliśmy odpowiedzi na dwa najważniejsze pytania: skąd przychodzimy i… dokąd zmierzamy?

Teresa Cheung jest przekonana, że wie. Wychowana w rodzinie spirytualistów praktycznie od dzieciństwa mierzyła się z tematem śmierci. W książce Życie po śmierci naprawdę istnieje przedstawia dowody na prawdziwość tytułowej tezy. Na ponad trzystu stronach zebrała relacje świadków oraz opisała własne doświadczenia. Historie opowiadają o tym, jak wydarzenia z pogranicza śmierci zmieniły ich bezpośrednich uczestników oraz ludzi z ich otoczenia. Są próbą odpowiedzi na pytania: Czy zobaczymy jeszcze naszych zmarłych bliskich? Co...