Rozmowy z niebem

Tłumaczenie: Michał Romanek
Wydawnictwo: Muza
6,85 (20 ocen i 15 opinii) Zobacz oceny
10
4
9
1
8
3
7
2
6
5
5
2
4
2
3
0
2
1
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
Conversations with Heaven
data wydania
ISBN
9788328702653
liczba stron
384
kategoria
literatura faktu
język
polski
dodał
youstyna

Na podstawie własnych doświadczeń oraz doświadczeń zwykłych ludzi Theresa Cheung przedstawia opatrzony osobistym autorskim komentarzem zbiór opowieści o kontaktach ze zmarłymi. Głównym wątkiem tej książki jest ciągła obecność świata duchów w naszym życiu. Autorka przekonuje, że nawiązanie ponownego porozumienia z tymi, których kochaliśmy i straciliśmy, jest jak najbardziej możliwe. Korzystając...

Na podstawie własnych doświadczeń oraz doświadczeń zwykłych ludzi Theresa Cheung przedstawia opatrzony osobistym autorskim komentarzem zbiór opowieści o kontaktach ze zmarłymi. Głównym wątkiem tej książki jest ciągła obecność świata duchów w naszym życiu. Autorka przekonuje, że nawiązanie ponownego porozumienia z tymi, których kochaliśmy i straciliśmy, jest jak najbardziej możliwe. Korzystając ze świadectw ludzi, których życie odmieniło porozumiewanie się ze zmarłymi, Theresa Cheung pokazuje, że można rozpocząć własny dialog z niebem niosący pociechę po utracie bliskiej osoby. Kolejne rozdziały poświęcone są m.in. nawiązywaniu kontaktu z drugą stroną, duchowemu charakterowi snów, rodzajom znaków, jakie możemy otrzymywać z zaświatów. Książkę zamyka rozdział o charakterze praktycznym, zawierający wskazówki dla czytelników, jak mogą znaleźć własny sposób na rozmawianie z niebem.

 

źródło opisu: http://muza.com.pl/literatura-faktu/2388-rozmowy-z...(?)

źródło okładki: http://muza.com.pl/literatura-faktu/2388-rozmowy-z...»

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (54)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 984

„Jeśli więc jesteście gotowi otworzyć umysł i serce na możliwość istnienia życia pozagrobowego, jeśli jesteście gotowi odszukać własny wyjątkowy sposób nawiązywania łączności ze światem ducha, to zacznijmy…”
Podchodziła sceptycznie do tej lektury, jak i tematyki. Ale zbiegi okoliczności zdarzają się każdemu. Sama w sobie książka nie jest zła – z jednej strony jest ładna – w sumie to MY ją pisaliśmy. Autorka za dużo się nie natrudziła, zrobiła kopiuj wklej z wiadomości przesłanych jej z całego świata. Wszystkie historie dotyczyły „rozmów z niebem” i naprawdę daje do myślenia ich ilość. A co do ilości… pod sam koniec czułam aż nadmiar takich pojedynczych opowieści, można się w tym pogubić. Wszystkim towarzyszyła smutna i zarazem pogodna tematyka – żeby te rozmowy mogły się odbyć, ktoś musiał najpierw umrzeć. Dopiero po tym mogło dojść do jakichkolwiek kontaktów. Nie mam pojęcia, czy ludzie sami sobie to wymyślają, czy naprawdę tak jest. Trzeba pamiętać, że w każdej historii jest...

książek: 41873
Muminka | 2017-06-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 czerwca 2017

To kolejna książka Teresy Cheung, jestem więc przyzwyczajona do jej maniery pisania i treści, które zawiera w swoich przekazach. Tutaj opiera się na wielu dziesiątkach listów od czytelników, starając się stworzyć swoisty poradnik do komunikacji z niebem. Przede wszystkim jej fani dają świadectwo nadnaturalnych czy ponadzmysłowych incydentów, w których odnajdują przesłania od kochających zmarłych. Są to i prekognicje, i wspomnienia z chwili śmierci umierających krewnych, i spotkanie zmarłego przy narodzinach bliźniaka. Część rozdziałów poświęcono aniołom stróżom, Boskiej opatrzności czy opiekunom ziemskim pod postaciami zwierząt domowych. Niektóre historyjki dość naiwne, ale ogólnie spełniają swój cel, bo podnoszą na duchu.
Ukazano też, w jaki sposób skomunikować się z niebem, jakie omeny można uznać za aktywny udział "niebieskich sił". Dla fanów gatunku czy Raymonda Moody'ego lektura zalecana, dla zaspokojenia ciekawości można przeczytać. Fajne, że odwołuje się do znacznie...

książek: 311
Justyna | 2016-06-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Dziwna książka. Rozmowy z niebem to nic innego jak, opowieści fanów Theresy o spotkaniu z aniołami. Cheung pochodzi z rodziny spirytualistów. Studiowała teologię i filologię angielską. Od ponad 25 lat pisze książki o parapsychologii i kontaktach z duchami. W Polsce ukazały się m.in. Anioł na moim ramieniu, Anioły wokół nas, Małe anioły, Życie po śmierci naprawdę istnieje. Ja z tą autorką zetknęłam się po raz pierwszy. Jak twierdzi sama Theresa, musiało być mi to pisane, bo zbiegów okoliczności nie ma. I sami aniołowie mi tę książkę zesłali… Więc serdecznie dziękuje Aniołom, którzy za pośrednictwem Wydawnictwa MUZA SA mi tę książkę wysłali. Po Rozmowach z niebem spodziewałam się czegoś innego. Myślałam, że tak jak w przypadku Drzwi do nieba Patrici Pearson, tak i tu będzie trochę naukowo, trochę statystyk. Po prostu, że będzie to poważny dokument o życiu po śmierci. A jak już pisałam wcześniej jest to zbiór opowieści osób, które doświadczyły kontaktu z duchem. Oczywiście przez...

książek: 1961
Beti | 2016-07-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 30 czerwca 2016

Opierając się na własnych osobistych doświadczeniach i przeżyciach zwykłych ludzi, Theresa Cheung gromadzi kolekcję pocieszających i być może dla niektórych banalnych opowieści o kontaktach ze zmarłymi. Przewodnią myślą tej książki jest to, że świat ducha jest zawsze obecny w naszym życiu. Swoimi historiami Theresa pokazuje, że każdy z nas może rozpocząć swój własny dialog z niebem i oferuje komfort psychiczny dla tych, zmagają się z utratą bliskiej osoby.

Sięgając po "Rozmowy z niebem" miałam wrażenie, że będzie to pozycja o ludziach, którzy doświadczyli śmierci klinicznej, a następnie wrócili do życia. Okazało się, że NIE. Książka Theresy Cheung to zbiór prostych historii, które uświadamiają nam, że niebo naprawdę istnieje, bądź że po śmierci istnieje coś więcej , coś w co do końca nie możemy uwierzyć. Autorka nie jest fanatyczką religii, wręcz przeciwnie. Uważa, że aby rozmawiać z niebem, wcale nie trzeba być osobą pobożną.

Historie prezentowane przez autorkę są krótkie,...

książek: 150
ArtMagda | 2016-10-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Lubię książki, które dotykają tematów kontrowersyjnych i trudnych. Wiara w życie po życiu jest o tyle intrygującym zagadnieniem, że łączy w sobie zarówno wiedzę naukową jak i przekonania religijne. Naukowcy i teolodzy prześcigają się w dowodach na istnienie nieba. A czy ty wierzysz w niebo?

Z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad znaczeniem snów, zwłaszcza gdy pojawiali się w nich bliscy zmarli. Z pewnością także zdarzyło ci się przeżyć dziwne zbiegi okoliczności, niewyjaśnione przypadki, choć czy przypadek w ogóle istnieje? Zdaniem Theresy Cheung są to próby, jakie podejmują osoby ze świata duchowego, by skontaktować się z ludźmi na Ziemi.

Autorka pochodzi z rodziny spirytystów, jest teologiem z wykształcenia i od lat publikuje książki poświęcone zagadnieniom paranormalnym jak życie po śmierci, kontakt z duchami czy obecność aniołów w naszym życiu. Wszystkie dotychczas wydane w Polsce jej tytuły spotkały się z pozytywnym odbiorem czytelników. I to nie dziwi, każdy przecież...

książek: 1161
Michelle | 2016-07-11
Przeczytana: 09 lipca 2016

„Rozmowy z niebem” to dla mnie swego rodzaju przewodnik w temacie kontaktów pomiędzy ludźmi a duchami. To książka wyjątkowa. Zrozumie ten kto miał okazję ją przeczytać.
Theresa Cheung sprawnie porusza się w sferze kontaktów z zaświatami, co poniekąd nie dziwi, jeśli pochodzi ona z rodziny spirytualistów. Chcąc nie chcąc od dziecka obracała się pośród ludzi, którzy kontaktowali się ze zmarłymi.
Wracając do książki… Szczerze powiedziawszy, początek był dla mnie ciężki, głównie z powodu wielokrotnego powtarzania informacji (co zapewne miało służyć podkreśleniu iż jest to faktem), o tym, że duchy są pośród nas i wysyłają znaki, które trzeba umieć odczytać.
Dla kogoś, kto nie wierzy w takie rzeczy, będzie to z pewnością demotywujące. W końcu nikt nie chce być na siłę do czegoś przekonywany.
Jednak jeśli książka wpadnie w ręce komuś, komu temat jest bliski z pewnością znajdzie w niej odpowiedzi na wiele pytań. Będzie dla niego osobistym przewodnikiem w kontaktach z duchami, aniołami,...

książek: 2
ILLUMINATA | 2016-07-04
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 03 lipca 2016

Czas start, biegnij duszyczko, biegnij, co sił w nogach. Do pracy, do domu, do przyjaciół, amfiteatru, dentysty, na wyprzedaż, na spotkanie ze znaną personą, wernisaż. Na kolejną randkę z uroczą żoną, na pogrzeb, na ostatnie Wsze wspólne spotkanie. Tym razem nie przyrządzisz lasagne i nie będzie Wam dane usnąć przy świetle aromatycznych świec. Nie byłeś gotowy? Śmierć Was zaskoczyła? U onkologa, na przejeździe kolejowym, w drodze do Chile? A przecież mieliście żyć sto lat. Zobacz, tam na stole leży gruby zeszyt z marzeniami, które zrealizowaliście i które miały dopiero się spełnić. Przyszła kostucha i przekreśliła Wasze plany jednym maźnięciem cienkopisu. Żałujesz? Kłótni o nic i o wszystko, że byłeś upartym osłem i nie chciałeś niebieskich ścian w sypialni, albo kwiatów na balkonie. Że tego dnia, gdy wychodziła rano nie powiedziałeś….a chciałbyś teraz. Chciałbyś wziąć do ręki smartfona i zadzwonić do Niej. Usłyszeć „no hej, miś”, ustalić kto kupi chleb po drodze. Patrzysz tak tępo...

książek: 245

Recenzja pochodzi z mojego bloga : http://juliawkrainieksiazek.blogspot.com/
Życie pośmiertne jest jedną z największych niewiadomych w naszym życiu. Ludzie wierzą w różne warianty śmierci, duchy, anioły, reinkarnację, znaki z nieba.
Niektórzy po utraceniu bliskiej osoby usiłują się z nią skontaktować przez medium, lub porozumieć za pomocą motyli lub piór. Jak rozmawiać z niebem powie nam Theresa Cheung.
W pierwszym rozdziale nauczymy się jak nawiązywać kontakt z niebem. Pisarka opowiada swoją historię o wpadnięciu w depresję po śmierci rodziców jak i dziadków. Poznajemy także niezwykłą historię, w której główną rolę odgrywają znaki z nieba. Wielu z nas na pewno miało takie przeczucie aby zamiast w lewo skręcić w prawo, takie wydarzenie może zmienić całe nasze życie. Na kolejnych stronach będziemy zagłębiać się w niesamowite historie ludzi, którzy doznali kontaktu z niebem. Niektórym ukazał się anioł stróż, jeszcze innym co chwilę spadały pod nogi białe piórka. Zmarły brat...

książek: 606
kruczek | 2016-07-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam

Moja ocena

Gdybyś mógł/a wykonać jeden telefon do nieba...
To do kogo byś zadzwonił/a?
I o co poprosił/a byś bliską ci osobę?

Czy taki kontakt z niebem jest w ogóle możliwy?
Czy może...
Są to tylko piękne opowieści, które mają na celu pocieszenie naszego zranionego smutkiem serca?

Według autorki książki " Rozmowy z niebem", kontakt ze światem dusz jest naprawdę możliwy.
Na podstawie własnych doświadczeń oraz doświadczeń innych osób, przedstawia nam opatrzony osobistym komentarzem zbiór opowieści o kontaktach ze zmarłymi. Pokazuje, że istnienie człowieka nie ogranicza się do ziemskiego życia i że każdy z nas może nawiązać porozumienie z niebem.


Fabuła i styl

Muszę przyznać, że książkę czytało mi naprawdę szybko i płynnie. I choć temat parapsychologii i duchowości okazał się dla mnie rzeczą zupełnie nową, to jednak nie czułam się po tej lekturze ani trochę zniechęcona. Uważam nawet, że podróż w głąb własnego "Ja" może okazać się dla człowieka, naprawdę...

książek: 645
Wielbicielka-książek | 2016-07-17
Na półkach: Przeczytane

"Sądzę, że zbiegi okoliczności często niosą jakąś wiadomość,
jakąś zachętę do zwrócenia na coś uwagi we własnym życiu i w codziennych doświadczeniach.
To tak szczególne momenty, że odnosi się wrażenie, iż są dla nas przypomnieniem,
by zawsze żyć chwilą - tak by móc dostrzegać to wszystko, co wokół nas jest magiczne,
dobre i pełne miłości. Zachęcają nas do rozwijania własnej świadomości,
żebyśmy mogli wchodzić w głębszą łączność z własnym wnętrzem, własną mądrością,
a także z innymi. Dzięki nim możemy stawać się bardziej otwarci na różne nadarzające się okazje:
zauważać je, kiedy się pojawiają, i nie bać się z nich korzystać.
Możemy bardziej otwierać się na wielki boski plan naszego życia i odczuwać większą wdzięczność
za wszystko, co mamy, zwłaszcza za wszystko, co dajemy i otrzymujemy dzięki miłości."


"Rozmowy z niebem" to książka, po którą sięgnęłam z kilku powodów. Tematyką dotyczącą życia po śmierci zaczęłam się interesować, kiedy ukończyłam zaledwie kilkanaście lat...

zobacz kolejne z 44 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
zgłoś błąd zgłoś błąd