Sekret wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji twojego życia

Tłumaczenie: Jakub Brola
Wydawnictwo: Esprit
The Traveler's Gift: Seven Decisions That Determine Personal Success
Jakub Brola
literatura piękna
Ag2S

Podczas miodowego miesiąca David Ponder obiecał swojej żonie, Ellen, że da jej wszystko, co w życiu najlepsze. Zdeterminowany, przez lata wytrwale piął się na szczyt zawodowej kariery chcąc zapewnić rodzinie komfortowe i dostatnie życie. Jednak pewnego dnia David niespodziewanie stracił pracę. Szybko się okazało, że to dopiero początek czekających go nieszczęść. Rozpacz pchnęła go do najtragiczniejszego czynu... Rozpędzony samochód, śliska nawierzchnia, śmiertelny w skutkach poślizg – tych kilka sekund całkowicie odmieniło życie rodziny Ponderów. I nikt się nie spodziewał, że to właśnie był początek wędrówki do pełni prawdziwego szczęścia.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/

Elwira | 2018-09-21
Na półkach: Przeczytane, Kindle, 2018
Przeczytana: 21 września 2018

Co za nudziarstwo... I to coś ma takie oceny? Nie wiem, kto to czyta.
Bla, bla, bla (dla mnie to jest to samo, co w tej super ocenianej pozycji)

Marysia Wen | 2016-03-16
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2016
Przeczytana: kwiecień 2016

Jak być szczęśliwym? Jak odnosić sukcesy w życiu? Ta książka daje bardzo prostą odpowiedź na te pytania - poprzez podjęcie decyzji i wierność im. Po części rady zawarte w książce są oczywiste, a po części odkrywcze... Jeśli chcesz być prawdziwie szczęśliwy, wolny i zrealizowany, a czujesz, że to niemal niemożliwe, przeczytaj tę książkę, a potem uwierz w niemożliwe...

ZAPRASZAM
po-uszy-w-ksiazkach.blogspot.com

Lubicie poradniki? Te typowe przepisy, na szczęście i w ogóle udane życie, zawarte na jakichś dwustu stronach? Ja nie, choć chyba żadnego nigdy nie czytałam, jednak pozostawmy to bez komentarza. Nienawidzę, gdy ktoś mówi mi, co mam robić, więc z pewnością ten gatunek nie wpasowałby się w moje gusta.

,,Słuchasz, ale nie słyszysz. Szukaj mądrości. Szukaj jej. Mądrość czeka, by ją gromadzono."

,,Sekretu wędrowca" - pozwólcie, że skrócę sobie odrobinę tytuł - nie zaliczymy do poradników, choć niezaprzeczalnie można zauważyć w nim elementy tego gatunku. Autor nie narzuca nam swojego zdania, lecz subtelnie i mądrze wyjaśnia każde swoje stanowisko.

David Ponder jest dorosłym mężczyzną i boryka się z dość powszechnymi problemami. Co jednak różni go od reszty strapionych ludzi? Ano to, że te wszystkie problemy dopadły go naraz. Reakcja głównego bohatera jest zupełnie normalna - powoli, w miarę niepowodzeń, załamuje się.
Kiedy...

tajemniczeksiazki | 2015-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2015

"Davidzie, cierpisz na powszechną przypadłość. Słuchasz, ale nie słyszysz. Szukaj mądrości. Szukaj jej. Mądrość czeka, by ją gromadzono. Nie można jej wymienić lub sprzedać. Jest nagrodą za pilność i tylko gorliwi ją odnajdą. Leniwi,w tym głupcy,nigdy nawet nie podejmą się poszukiwań. I choć mądrość pozostaje dostępna dla wielu, osiągają ją nieliczni. Szukaj mądrości. Znajdź ją, a osiągniesz sukces i satysfakcję. "

Twórczość Andrewsa poznałam już jakiś czas temu dzięki książce pt. "Mistrz" (recenzja). Już od pierwszych stron owej powieści autor skradł moje serce i z niecierpliwością oczekiwałam kolejnej okazji, dzięki której przeczytam jego inne publikacje. Kilka dni temu udało mi się trafić na najnowszą pozycję A.Andrewsa pt. "Sekret Wędrowca. Siedem najważniejszych decyzji w Twoim życiu ".

Andy Andrews to czołowy amerykański mówca i motywator, pracujący dla największych korporacji świata - jak np. firma Apple.
Jego powieść pt. "Mistrz" w kilka dni stała się...

Ag2S | 2015-09-29
Przeczytana: 26 września 2015

„Sekret wędrowca” to, tak jak poprzednia książka Autora, powieść – poradnik. Przedstawia wspaniałą i zadziwiającą historię, w której odkrywa przed nami piękno życia, cel każdego istnienia i drogę do szczęścia.

Książka w prosty sposób przemawia do czytelnika, jest cudownym pocieszeniem i potrafi wesprzeć na duchu w trudnych chwilach. Posiada w sobie wielką siłę, która zapewnia nam wewnętrzną moc, daje motywację do działania i skłania do refleksji nad przewrotnością życia.

Czytanie tej książki było dla mnie ogromną przyjemnością.
Polecam gorąco na rozgrzanie duszy i ciała :)