Wybranka

Tłumaczenie: Anna Iwińska
Cykl: Klub Niezdobytych (tom 1)
Wydawnictwo: BIS
The Lady Chosen

Jest ich siedmiu - młodzi, przystojni, o nieskazitelnych charakterach. Gdy kończy się ich kariera szpiegów w tajnych służbach Jego Królewskiej Mości, wracają do rodzinnej Anglii, by odziedziczywszy tytuły i posiadłości, zacząć nowe życie. Każdy z nich musi, i to szybko, znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę, żaden nie chce jednak paść ofiarą swatek ani panien usiłujących czym prędzej wydać się za mąż; nie chcą być zdobywani, lecz sami chcą zdobywać. Zakładają więc Klub Niezdobytych, który ma im pomóc osiągnąć zamierzony cel. Tristan, hrabia Trentham, podjął się znaleźć odpowiednią siedzibę dla Klubu. Gdy mu się to wreszcie udaje, z okien biblioteki dostrzega pewną kobietę. Tą intrygującą sąsiadką okazuje się panna Leonora Carling, dama o błękitnych oczach, przenikliwym umyśle i złamanym sercu, w towarzystwie uznawana za starą pannę, co sprawia, że czuje się wolna i uznaje, że może robić to, na co ma ochotę. Tristan czuje wewnętrzny przymus, by zawrzeć z nią bliższą znajomość. Tymczasem zarówno w domu panny Carling, jak i w siedzibie Klubu Niezdobytych, pojawia się tajemniczy włamywacz, a zaraz potem zaczyna się seria dziwnych napadów. Leonorę i Tristana połączy coś więcej niż tylko chęć rozwikłania detektywistycznej zagadki.

źródło opisu: Wydawnictwo Bis, 2006

czytamcałyczas | 2011-10-10

Nic ciekawego .

Goldie | 2018-04-14
Przeczytana: 04 kwietnia 2018

Jedna ze słabszych tej autorki, a przynajmniej pod kątem romansu. Bo wątek kryminalny był tutaj zdecydowanie ciekawszy niż romantyczny. A szkoda, bo w niektórych książkach ta autorka potrafi bardzo fajnie zbudować relacje między głównymi bohaterami. Tutaj jedynie włamywacz podnosi ciśnienie ;).

Magdalena | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Nudziarska strasznie. Pierwsze 100 stron było o niczym. Leonora była nawet ciekawa, ale Tristan był strasznie płaski. Czasami przeskakiwałam akapity żeby jak najszybciej ją skończyć.
Jest to moja druga książka tej autorki dotycząca "klubu niezdobytych" i jestem nią zawiedziona. Historia z Deverellem była znacznie ciekawsza i lepiej napisana.

Sinope | 2012-12-01

Romans z kryminalnym wątkiem, osadzony w XIX-wiecznym Londynie. Jak na swój gatunek książka nie była zła, bohaterowie nie drażnili, język także całkiem przystępny. Mi osobiście się dłużyła i miałam do niej trzy podejścia, jenakże innym osobom może przypaść do gustu.

Mrs_Darcy | 2019-04-08
Anna Biel | 2019-03-17