Tajemnicza perła

Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Secret pearl
uczucia

Książę Ridgeway powrócił spod Waterloo z duszą naznaczoną cierpieniem i ciałem pokrytym bliznami. Zaszywa się w swej posiadłości, z dala od zgiełku salonów i towarzystwa kobiet. Pewnego dnia spotyka pod londyńskim teatrem piękną kurtyzanę. Wiedziony niewytłumaczalnym przeczuciem, zaprasza ją do siebie. Jakby się domyślał, że dziewczyna wcale nie trudni się najstarszą profesją. Nie wie jednak, że skrywa tragiczną tajemnicę...

Kasiek | 2016-11-30
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 21 listopada 2016

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i jak najbardziej udane. Jest to bardzo dobry romans historyczny. A co najważniejsze, to fakt, że poza świadomością, że powinien zakończyć się szczęśliwie, nic w nim nie jest oczywiste. Fabuła odbiega od sztampowych schematów. Już sam początek o tym świadczy. Okoliczności, w których poznają się główni bohaterowie, są nietypowe. Dalszy przebieg wydarzeń również jest pełen niespodzianek, a skomplikowane położenie, w którym znajduje się książę i jego Tajemnicza Perła, sprawiają, że ich losy do końca są dla nas wielką niewiadomą. Nie brakuje również intryg, które "dolewają oliwy do ognia", a tym samym utrzymują w napięciu. Bohaterowie mimo niekorzystnego dla nich położenia, starają się postępować uczciwie wobec siebie nawzajem i wobec wartości, którym podporządkowują swoje życie. Za to ich cenimy. Trzymamy za nich kciuki i kibicujemy im do samego końca.
Książka jest naprawdę dobra i tym, którzy gustują w tego typu literaturze,...

kaktusowaona71 | 2015-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2015

"Tajemnicza perła" jest to niezaprzeczalnie jeden z piękniejszych romansów historycznych jakie miałam przyjemność do tej pory przeczytać.
Do tego jest to romans mądry, nie przesłodzony, pozbawiony naiwności i przemawiający głęboko wprost do serca. Zupełnie inny ciężar gatunkowy, niż większość pozycji zaliczanych do tego działu beletrystyki. Cudowna, barwna, nadspodziewanie bliska realnym możliwościom i nieprawdopodobnie wciągająca historia, która wzrusza do głębi. Bohaterowie są przedstawieni tak, że często w trakcie czytania zapomina się, iż są to jedynie postaci z książki. Są pełni, wielowymiarowi, mają swoje zalety i ułomności, które dodatkowo sprawiają, że stają się nam tacy bliscy.Czytelnik zostaje absolutnie i całkowicie wchłonięty w toczącą się na stronicach akcję. Język, styl, lekkość i plastyka przedstawianych wydarzeń, są wręcz niesamowite. Często czułam się tak jakbym to ja w tym wszystkim uczestniczyła i była jedną z postaci biorących udział w tej historii.
Ta książka...

Stokrotka | 2016-07-27
Na półkach: Romans, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2016

„Mary Balogh to mistrzyni pięknych, poruszających powieści, których akcja rozgrywa się w arystokratycznych sferach czasów regencji.”
Zazwyczaj na okładkach pojawiają się puste slogany, mające się nijak do zawartości książki. Jednak w przypadku tej autorki i jej powieści pochwały są w pełni zasłużone. „Tajemnicza perła” to jeden z lepszych i ciekawszych romansów historycznych, jakie czytałam. Spora w tym zasługa nietuzinkowych bohaterów z mocno pogmatwaną przeszłością, tajemnicami rodzinnymi i zobowiązaniami.
Moim zdaniem, fabuła „Tajemniczej perły” odbiega od schematów wykorzystywanych w tego typu książkach. Zazwyczaj ON i ONA pałają do siebie namiętnością od pierwszego spotkania, toczą gierki słowne, bronią się przed uczuciem z jakichś wydumanych powodów. W rzeczywistości jednak nie ma większych przeszkód na drodze ich miłości. W tym przypadku jest inaczej. Ciekawiej. Trudniej. Smutniej. Autorka pokusiła się o całkiem niezłą intrygę, wprowadziła interesujące wątki, w przekonujący...

Ziraelka | 2012-11-21

Ciepła opowieść o wyjątkowym uczuciu, o miłości, która nie objawia się wielkimi porywami namiętności, ale chęcią niesienia pomocy ukochanej osobie, zdolnością do poświęcenia. Bohaterowie w obliczu trudności nie poddają się życiowym porażkom, ale też nie dążą do szczęścia za wszelką cenę. Są przy tym tak uroczo niepiękni, niedoskonali fizycznie, co mnie osobiście pociąga dużo bardziej niż te wszystkie skończone piękności i przystojniacy bez skazy. Książka ma wyjątkowy klimat. Bardzo, bardzo polecam!

Przepiękna książka wspaniałej autorki! Bardzo ciekawe postacie, które wytwarzała cudowną atmosferę podczas czytania tej powieści. Warto przeczytać tę książkę, gdyż to nie jest kolejny pusty romans lecz piękna opowieść o uczuciu, które pokona każdą przeszkodę.

karola200994 | 2014-12-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedna z książek Mary Balogh, które lubię najbardziej... trzyma w napięciu do samego końca, przeczytałam już wiele romansów historycznych więc zawsze gdy sięgam po ten gatunek mam 100% pewność na szczęśliwe zakończenie(miłość i oczywiście ślub) tym razem, aż wstyd się przyznać w połowie książki musiałam zajrzeć na ostatnią stronę.
Zabawnych dialogów i scenek próżno w niej szukać jak i w większości książek Balogh, można raczej jak w moim wypadku uronić parę łez(beznadziejna ze mnie romantyczka)
Serdecznie polecam

Aleksandra | 2016-03-04
Przeczytana: 02 marca 2016

Isabella ukrywa się pod zmienionym nazwiskiem i imieniem w Londynie,jednak z braku pieniędzy i pracy zostaje prostytutką.Jej pierwszym klientem zostaje książę Ridgeway,straszliwie pokaleczony i oszpecony bliznami z wojny pod Waterloo.W księciu budzi się litość i współczucie dla dziewczyny i zatrudnia ją jako guwernantkę dla swojej 5-letniej córki Pameli.Gdy Isabella-a raczej Fleur przyjeżdża w nowe miejsce,długo i mozolnie nawiązuje bliższy kontakt z rozpieszczoną jedynaczką.Sprawy nie ułatwia również wrogo do niej nastawiona księżna-małżonka księcia.Kobieta prowadzi beztroskie życie wypełnione bezczynnością i wyprawianiem hucznych bali dla okolicznych gości.Ale małżeństwo księcia nie jest idealne i Fleur zaczyna mimowolnie stawać się jedyną bliską osobą,z którą książę chce spędzać swój czas-oprócz córki oczywiście.Mroczna przeszłość Fleur upomina się o nią,a w życiu księżnej pojawia się dawny kochanek i jak się okazuje ojciec Pameli.Intryga goni intrygę,a tłumione uczucia dochodzą...

AnnaMaria | 2016-01-13

Książka napisana w niepokojącym i trochę smutnym stylu. Bohaterowie wchodzą w trudne relacje, obciążające psychicznie zarówno ją jak i jego. Ona musi uciekać, przeświadczona, że popełniła zbrodnię. Spotyka jego, będąc na dnie. On jest okaleczony fizycznie i psychicznie. Okazują się być dla siebie ratunkiem. Bohaterowie nie są papierowi, a książka nie jest takim sobie - lekkim, trochę pustym romansem historycznym. Bardzo polecam.

Kachusek | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Opowieść o mrocznych tajemnicach i o rozwijającej się zakazanej miłości - ciekawa i wciągająca. Jeśli ktoś lubi romanse historyczne to autorkę Mary Balogh polecam, na pewno jeszcze sięgnę po jej książki.

my-joy | 2013-05-02

Cudowna książka. Piękna, klimatyczna, wzruszająca. Bohaterowie bardzo wyraziści, tacy " z krwi i kości" - niedoskonali, pełni sprzecznych uczuć, rozterek, namiętności. Akcja poprowadzona od nienawiści do miłości, pięknie opisane narodziny uczucia, które powstało nie na gruncie ślepego zauroczenia, ale uczciwie podjętej pewnej decyzji. Uwielbiam tę książkę, jest napisana w mistrzowskim stylu, jak zresztą większość książek autorki.