Okładka książki Luizę pilnie sprzedam

Luizę pilnie sprzedam

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria dla Eli". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
Sol
978-83-6240-501-5
oszustwo,
typ
papier
Kanarek
6,5 (103 ocen i 27 opinii)

Opis książki

Od wydawcy:Luizę od zawsze wychowywał Tatuś. Dbał o nią jak mógł i utrzymywał z tego, na czym sam znał się najlepiej - z hazardu i drobnych przekrętów. W dniu jej dwudziestych pierwszych urodzin postanowił wprowadzić córkę w fascynujący świat gier. Niestety, szczęście im nie sprzyja - przegrywają duże pieniądze. W dodatku cudze. Zemsta jest nieunikniona, chyba że zwrócą dług. Najlepszym pomysłem na szybkie zdobycie forsy wydaje im się... oszustwo matrymonialne. Następuje teraz szereg przezabawnych perypetii będących udziałem tytułowej bohaterki, która wcale nie ma zamiaru wpadać w ramiona podstarzałego nuworysza, próbuje więc zdobyć pieniądze w inny, niekoniecznie legalny sposób. Ostrzegamy: nie jest to książka dla miłośników ponurego realizmu!

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=134260

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
koliber | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

"Czeski western" tak określił wydarzenia dziejące się w tej książce jeden z bohaterów. I zgadzam się z tym w stu procentach mając na myśli oczywiście konstrukcję fabuły. To istna komedia pomyłek, która nie pozwala czytelnikowi nudzić się ani przez chwilę. Na dodatek sprawnie "sfinalizowana".
Humor sytuacyjny (lekcja w gimnazjum - "Balladyna" Słowackiego jako niezły kryminał)wspomagany przez humor językowy ("Bóg, ojczyzna i kiszone ogórki", "wyspowiadać się komuś do gołej podszewki", "po kościach nic się nie rozejdzie, chyba że reumatyzm") co rusz powoduje salwy śmiechu.

Jednym słowem - bardzo dobra rozrywka!

BagatElka | 2014-05-11
Przeczytana: 10 maja 2014

Luiza i cała galeria barwnych postaci dostarczyli mi mnóstwo uciechy i podwyższyli znacznie poziom endorfin.Ta niepozorna książeczka pomaga przegonić chandrę i inne złe humory.
Absurdalne zbiegi okoliczności,kwieciste dialogi i szalone pomysły.
Niby nic a cieszy.

Ag2S | 2011-03-21
Przeczytana: 19 marca 2011

Ciekawa historia młodej Luizy. Szalona powieść, przedstawiająca wiele wątków, które na końcu tworzą jak najbardziej spójną całość i wszystko do siebie ładnie pasuje.
Książka lekka, z odpowiednią dawką humoru. Czyta się niezwykłą przyjemnością.

Jusia | 2013-04-28
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Luiza główna bohaterka nie pamięta swojej matki, jest wychowywana tylko przez tatusia- mężczyznę specyficznego, zajmującego się hazardem, nielegalnymi grami, który szuka zarobku łatwego, czyli zarobić a nie przerobić się, aż pewnego dnia wpada w poważne kłopoty, zadziera bowiem z członkiem mafii, który to powierza mu sporą sumę na przechowanie a którą tatuś przegrywa w karty. Kiedy pieniądze trzeba zwrócić, a nie ich skąd wziąć, Luiza z tatusiem wpadają na genialny według nich pomysł mianowicie dług ten ma spłacić przyszły, bogaty małżonek Luizy znaleziony z ogłoszenia w gazecie. Jadąc na spotkanie w ciemno ze swoim przyszłym mężem Luiza wieziona przez podejrzanych koleżków taty wpada na pomysł porwania samej siebie, aby uniknąć małżeństwa a dostać okup który miałby zostać przeznaczony dla mafioza prześladującego tatusia. Prawda że paradoks? Taka jest właśnie ta książka, pełna niespodzianek, zaskoczeń, dużej dawki humoru i szalonych pomysłów bohaterki, których nie zdradzę aby nie...

Izuś | 2011-05-18
Przeczytana: 18 maja 2011

Hazard i malusie przekręciki są źródłem utrzymania Luizy i jej tatusia. W dniu dwudziestych pierwszych urodzin tata postanawia wprowadzić córkę w "swój świat" i zabiera do kasyna.Tam przegrywają ogromną kwotę pieniędzy w dodatku nie swoich.
Zemsta gangstera,który przechowywał tak dużą gotówkę w domu Luizy jest tylko kwestią czasu. Zatem skąd wziąć tyle pieniędzy?
Bohaterowie dochodzą do wniosku, że najlepszym pomysłem będzie oszustwo matrymonialne. Luiza, tak wyszło z losowania musi wyjść za mąż, tatuś znalazł już nawet kandydata.
Luizę pilnie sprzedam to śmieszna i lekka powieść z udziałem wielu nieprawdopodobnych przygód głównej bohaterki, ale też powieść wciągająca i pochłaniająca.

Z ogromną przyjemnością ją przeczytałam i domyślałam się co będzie dalej. A z każdą stroną losy Luziy się komplikują. Gdy okazuje się, że ma wyjść za mąż nie za starszego Pana Izydora, ale jego syna, Luiza myśli, że wszystko już jest na dobrej drodze, a tutaj pojawia się tatuś, który zakochuje się w...

Montgomerry | 2010-06-05

Danuta Noszczyńska ma niesamowity dar przyciągania czytelnika do swoich powieści. A wszystko to dzięki lekkości pióra, przezabawnych historii bohaterów i dużej dawce dobrego humoru.

„Luizę pilnie sprzedam” to druga książka tej autorki, którą miałam możliwość przeczytać. Bohaterką jest tu młode dziewczę o imieniu Luiza, która po śmierci mamy wychowywał samotnie ojciec. Tatuś nie był wierny zasadom uczciwego zarobku i pracy i pilnie oddawał się hazardowi i licznym przekrętom. W dniu dwudziestych pierwszych urodzin córki postanawia zrobić jej wspaniały prezent i zabrać ją do Kasyna. Nie jest to jednak dzień szczęśliwy, bo nie dość, że szczęście nie sprzyja to jeszcze zostały stracone cudze pieniądze. Tatuś wyznaje córce prawdę. Musi jak najszybciej zwrócić pieniądze mafiosowi. Wpada na niesamowity pomysł, że wyda swoją córkę za bogatego, acz podstarzałego ochotnika do żeniaczki. Mimo pierwszej udzielonej zgody, Luiza tak łatwo nie podda się woli ojca. Na pewno przeżyje mnóstwo...

makomt | 2014-01-26
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Od jakiegoś czasu staram się poznawać twórczość polskich autorów, z którymi nie miałam wcześniej do czynienia. Z reguły kończy się to konkluzją "jak ja mogłam tyle czasu żyć w nieświadomości i nie znać takiego pisarza/pisarki?!". Tak było w przypadku Małgorzaty J. Kursy, Magdaleny Witkiewicz czy Eweliny Kłody. Teraz mogę dorzucić kolejne nazwisko do tej listy - Danuta Noszczyńska. W książkę "Luizę pilnie sprzedam" zaopatrzyłam się na jakiejś książkowej wyprzedaży, nie do końca będąc przekonaną czy faktycznie ją chcę. Po lekturze mogę jedynie stwierdzić, że oj tak, chcę.

"Luizę pilnie sprzedam" to historia pewnej dziewczyny Luizy, wychowywanej przez ojca - drobnego kanciarza i kombinatora. Na 21 urodziny córki tatuś robi jej prezent i zabiera ją do kasyna, gdzie w ferworze zabawy przegrywają czterysta tysięcy złotych. Problem polega na tym, że te pieniądze nie należały do nich, tylko zostały przekazane tatusiowi na przechowanie przez Strasznego Mafioza. Teraz muszą wykombinować jak...

Beata | 2013-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Luiza kończy 21 lat. W dniu urodzin córki Henryk zabiera ją do kasyna. Szczęście im nie dopisuje i przegrywają tam czterysta tysięcy, które należały do Strasznego Mafiozo. Wydaje się, że jedynym wyjściem z sytuacji jest bogate za mąż pójcie Luizy. Pomysł jest bliski realizacji. Jednakże Luiza obmyśla inny plan. I wtedy zaczyna się istny galimatias. Co rusz na jaw wychodzą powiązania rodzinne i wszystkie plany „biorą w łeb”. Najbarwniejszą postacią jest przyszły niedoszły narzeczony Izydor.
Książka napisana lekko, z przymrużeniem oka, mnóstwo w niej humorystycznych scen i zabawnych sytuacji. Typowa komedia romantyczna. No cóż, wszyscy racjonalnie myślący nie powinni po nią sięgać.

kajetanina | 2011-04-24
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2011

Historia kompletnie nierealna, ale pełna sympatycznych postaci. Zgrabnie upleciony kryminałek. Dużo optymizmu.

mandarynkaa87 | 2011-05-25
Przeczytana: 13 maja 2011

Mój pierwszy kontakt z Danuta Noszczyńską.Bardzo udany!!!Dawno się tak nie uśmiałam-książka idealna na poprawę humoru po ciężkim dniu pracy.:) Z pewnością sięgnę po kolejne powieści autorstwa pani Noszczyńskiej.

Opis.
Luiza od zawsze była wychowywana przez tatusia.Ojciec dbał o nią najlepiej jak umiał i starał się by nic jej nie brakowało. Nie było to łatwe zadanie gdyż nie pracował zawodowo.Ojciec Luizy utrzymywał się z hazardu i przekrętów.Wiodło mu się całkiem dobrze-do momentu gdy w dwudzieste pierwsze urodziny córki postanowił pokazać jej 'swój świat'.Niestety w tym dniu dobra passa się skończyła.Luiza wraz z ojcem przegrała w kasynie dość dużą sumę i w tym momencie zaczęły się problemy.Owe przegrane pieniądze należały do pewnego bandziora,który z pewnością będzie próbował je odzyskać. Bohaterowie zastanawiają się w jaki sposób zdobyć tak dużą sumę i to w krótki czasie.Postanawiają dokonać oszustwa matrymonialnego.Ale Luiza nie ma zamiaru spędzić reszty swojego życia z...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ryūnosuke Akutagawa
    122. rocznica
    urodzin
    Jakże godni współczucia są dobrzy ludzie. Nie popełniwszy ani jednego złego uczynku, jakże mogą znać radość z czynienia rzeczy dobrych...
  • Ernest Bryll
    80. rocznica
  • Jacques Chessex
    81. rocznica
    urodzin
    Seksualne ubóstwo, jak nazwiemy je później, towarzyszy wędrówkom strachu i wyobrażeniom Złego. Nocą samotnie podglądamy miłosne igraszki kilku zamożnych panów z ich jęczącą wspólniczką; lekki dotyk szatana, poczucie winy wtłoczone w cztery stulecia obowiązującego kalwinizmu. Bez wytchnienia tropić n... pokaż więcej
  • Delphine De Vigan
    49. rocznica
    urodzin
    Ja wiem, że czasem lepiej zostać tak wewnątrz siebie, zamkniętym. Bo wystarczy jedno spojrzenie, żeby się rozkleić, wystarczy, że ktoś wyciągnie dłoń, by człowiek nagle poczuł, jaki jest kruchy, bezbronny, by wszystko się zawaliło jak piramida z zapałek
  • Josephine Hart
    73. rocznica
    urodzin
    Nasze zdrowie psychiczne zależy od sterowania postrzeganiem - umiejętności selekcjonowania elementów niezbędnych do przetrwania, a jednocześnie ignorowania niewygodnych prawd oczywistych.
  • Martin H. Greenberg
    74. rocznica
  • Tomasz Szlendak
    41. rocznica
  • Clara Sanchez
    60. rocznica
    urodzin
    Wszystko ma związek z miłością. Miłość jest naszym przekleństwem. Uszczęśliwia nas, zniewala, demoralizuje, uczy nas nienawidzić. Wszystko się robi albo nic się nie robi z miłości. Wydaje się czymś dobrym, ale naprawdę, mówię Ci, że gdyby miłość nie istniała, nie byłoby wojen.
  • Hedda H. Robertsen
    28. rocznica
    urodzin
    I tak postanowiłam zrobić coś z moimi uczuciami. Dolać jeszcze więcej do powodzi uczuć, by była niczym lawa spływająca po zboczu góry. Czajnik, w którym bulgocze wrzątek.

Znajdź nas na Facebooku