Luizę pilnie sprzedam

Seria: Seria dla Eli
Wydawnictwo: Sol
oszustwo,
Kanarek

Od wydawcy:Luizę od zawsze wychowywał Tatuś. Dbał o nią jak mógł i utrzymywał z tego, na czym sam znał się najlepiej - z hazardu i drobnych przekrętów. W dniu jej dwudziestych pierwszych urodzin postanowił wprowadzić córkę w fascynujący świat gier. Niestety, szczęście im nie sprzyja - przegrywają duże pieniądze. W dodatku cudze. Zemsta jest nieunikniona, chyba że zwrócą dług. Najlepszym pomysłem na szybkie zdobycie forsy wydaje im się... oszustwo matrymonialne. Następuje teraz szereg przezabawnych perypetii będących udziałem tytułowej bohaterki, która wcale nie ma zamiaru wpadać w ramiona podstarzałego nuworysza, próbuje więc zdobyć pieniądze w inny, niekoniecznie legalny sposób. Ostrzegamy: nie jest to książka dla miłośników ponurego realizmu!

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=134260

• Przekonaj mnie, że to ty
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Dziewczyna z Bostonu
  • Twoim śladem
  • Tajemniczy brat
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Stalker
  • Niebezpieczne kłamstwa
  • Czarne liście
  • Piękny sekret
  • Koniec warty
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

7,98 (42 ocen i opinii)
Tajemniczy brat
Virginia Cleo Andrews

6,67 (9 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

Koniec warty
Stephen King

7,06 (437 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
koliber | 2015-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2015

"Czeski western" tak określił wydarzenia dziejące się w tej książce jeden z bohaterów. I zgadzam się z tym w stu procentach mając na myśli oczywiście konstrukcję fabuły. To istna komedia pomyłek, która nie pozwala czytelnikowi nudzić się ani przez chwilę. Na dodatek sprawnie "sfinalizowana".
Humor sytuacyjny (lekcja w gimnazjum - "Balladyna" Słowackiego jako niezły kryminał)wspomagany przez humor językowy ("Bóg, ojczyzna i kiszone ogórki", "wyspowiadać się komuś do gołej podszewki", "po kościach nic się nie rozejdzie, chyba że reumatyzm") co rusz powoduje salwy śmiechu.

Jednym słowem - bardzo dobra rozrywka!

BagatElka | 2014-05-11
Przeczytana: 10 maja 2014

Luiza i cała galeria barwnych postaci dostarczyli mi mnóstwo uciechy i podwyższyli znacznie poziom endorfin.Ta niepozorna książeczka pomaga przegonić chandrę i inne złe humory.
Absurdalne zbiegi okoliczności,kwieciste dialogi i szalone pomysły.
Niby nic a cieszy.

Ag2S | 2011-03-21
Przeczytana: 19 marca 2011

Ciekawa historia młodej Luizy. Szalona powieść, przedstawiająca wiele wątków, które na końcu tworzą jak najbardziej spójną całość i wszystko do siebie ładnie pasuje.
Książka lekka, z odpowiednią dawką humoru. Czyta się niezwykłą przyjemnością.

Jusia | 2013-04-28
Przeczytana: 19 kwietnia 2013

Luiza główna bohaterka nie pamięta swojej matki, jest wychowywana tylko przez tatusia- mężczyznę specyficznego, zajmującego się hazardem, nielegalnymi grami, który szuka zarobku łatwego, czyli zarobić a nie przerobić się, aż pewnego dnia wpada w poważne kłopoty, zadziera bowiem z członkiem mafii, który to powierza mu sporą sumę na przechowanie a którą tatuś przegrywa w karty. Kiedy pieniądze trzeba zwrócić, a nie ich skąd wziąć, Luiza z tatusiem wpadają na genialny według nich pomysł mianowicie dług ten ma spłacić przyszły, bogaty małżonek Luizy znaleziony z ogłoszenia w gazecie. Jadąc na spotkanie w ciemno ze swoim przyszłym mężem Luiza wieziona przez podejrzanych koleżków taty wpada na pomysł porwania samej siebie, aby uniknąć małżeństwa a dostać okup który miałby zostać przeznaczony dla mafioza prześladującego tatusia. Prawda że paradoks? Taka jest właśnie ta książka, pełna niespodzianek, zaskoczeń, dużej dawki humoru i szalonych pomysłów bohaterki, których nie zdradzę aby nie...

Natalia Be | 2015-09-05

Luiza to jedna z wcześniejszych książek Autorki. Powieść jest lekka, zabawna, okraszona humorem i absurdem. To swoista satyra na brazylijskie seriale, tak ją odczytałam, takie miałam skojarzenie. Parodia Dynastii - może to za dużo powiedziane, ale coś w tym stylu. Plus parodia gangsterskich filmów - również te elementy odnalazłam. Na uwagę zasługuje język, szczególnie stylizacja mowy starszego pana, jest to majstersztyk. Tak uroczych, zamierzonych językowych błędów dawno na kartach książki nie widziałam. :) Fajna, lekka lektura. Rozrywka na całego.

Izuś | 2011-05-18
Przeczytana: 18 maja 2011

Hazard i malusie przekręciki są źródłem utrzymania Luizy i jej tatusia. W dniu dwudziestych pierwszych urodzin tata postanawia wprowadzić córkę w "swój świat" i zabiera do kasyna.Tam przegrywają ogromną kwotę pieniędzy w dodatku nie swoich.
Zemsta gangstera,który przechowywał tak dużą gotówkę w domu Luizy jest tylko kwestią czasu. Zatem skąd wziąć tyle pieniędzy?
Bohaterowie dochodzą do wniosku, że najlepszym pomysłem będzie oszustwo matrymonialne. Luiza, tak wyszło z losowania musi wyjść za mąż, tatuś znalazł już nawet kandydata.
Luizę pilnie sprzedam to śmieszna i lekka powieść z udziałem wielu nieprawdopodobnych przygód głównej bohaterki, ale też powieść wciągająca i pochłaniająca.

Z ogromną przyjemnością ją przeczytałam i domyślałam się co będzie dalej. A z każdą stroną losy Luziy się komplikują. Gdy okazuje się, że ma wyjść za mąż nie za starszego Pana Izydora, ale jego syna, Luiza myśli, że wszystko już jest na dobrej drodze, a tutaj pojawia się tatuś, który zakochuje się w...

Może mój gust nie pokrywa się ze znaczną przewagą niezbyt przychylnych opinii na temat tej książki, jednak ja uśmiałam się przy niej do łez. Przezabawna, lekka, pogmatwana i poplątana akcja, momentami tak niewiarygodna i wariacka, że nawet właśnie to śmieszyło. Totalnie pokręcona fabuła jak w "czeskim filmie". Ale nawet to miało swój urok. Dla mnie świetna "rozśmieszaczka " na chandrę, dla poprawy nastroju.

Montgomerry | 2010-06-05

Danuta Noszczyńska ma niesamowity dar przyciągania czytelnika do swoich powieści. A wszystko to dzięki lekkości pióra, przezabawnych historii bohaterów i dużej dawce dobrego humoru.

„Luizę pilnie sprzedam” to druga książka tej autorki, którą miałam możliwość przeczytać. Bohaterką jest tu młode dziewczę o imieniu Luiza, która po śmierci mamy wychowywał samotnie ojciec. Tatuś nie był wierny zasadom uczciwego zarobku i pracy i pilnie oddawał się hazardowi i licznym przekrętom. W dniu dwudziestych pierwszych urodzin córki postanawia zrobić jej wspaniały prezent i zabrać ją do Kasyna. Nie jest to jednak dzień szczęśliwy, bo nie dość, że szczęście nie sprzyja to jeszcze zostały stracone cudze pieniądze. Tatuś wyznaje córce prawdę. Musi jak najszybciej zwrócić pieniądze mafiosowi. Wpada na niesamowity pomysł, że wyda swoją córkę za bogatego, acz podstarzałego ochotnika do żeniaczki. Mimo pierwszej udzielonej zgody, Luiza tak łatwo nie podda się woli ojca. Na pewno przeżyje mnóstwo...

makomt | 2014-01-26
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Od jakiegoś czasu staram się poznawać twórczość polskich autorów, z którymi nie miałam wcześniej do czynienia. Z reguły kończy się to konkluzją "jak ja mogłam tyle czasu żyć w nieświadomości i nie znać takiego pisarza/pisarki?!". Tak było w przypadku Małgorzaty J. Kursy, Magdaleny Witkiewicz czy Eweliny Kłody. Teraz mogę dorzucić kolejne nazwisko do tej listy - Danuta Noszczyńska. W książkę "Luizę pilnie sprzedam" zaopatrzyłam się na jakiejś książkowej wyprzedaży, nie do końca będąc przekonaną czy faktycznie ją chcę. Po lekturze mogę jedynie stwierdzić, że oj tak, chcę.

"Luizę pilnie sprzedam" to historia pewnej dziewczyny Luizy, wychowywanej przez ojca - drobnego kanciarza i kombinatora. Na 21 urodziny córki tatuś robi jej prezent i zabiera ją do kasyna, gdzie w ferworze zabawy przegrywają czterysta tysięcy złotych. Problem polega na tym, że te pieniądze nie należały do nich, tylko zostały przekazane tatusiowi na przechowanie przez Strasznego Mafioza. Teraz muszą wykombinować jak...

kajetanina | 2011-04-24
Na półkach: Czytadła, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2011

Historia kompletnie nierealna, ale pełna sympatycznych postaci. Zgrabnie upleciony kryminałek. Dużo optymizmu.