Niezagojone rany

Wydawnictwo: Sonia Draga
Respirar por la herida
Karolina Jaszecka
Ag2S

Światowej sławy skrzypaczka Gloria Tagger zleca Eduardowi Quintanie namalowanie portretu Arthura Fernándeza, wpływowego przedsiębiorcy winnego tragicznej śmierci jej syna. Zlecenie trafia do Eduarda nieprzypadkowo. Paręnaście lat wcześniej malarz stracił w wypadku samochodowym żonę i córkę. Gloria wierzy, że jedynie osoba, która doświadczyła podobnej jak ona traumy, będzie w stanie sportretować sprawcę jej cierpienia.
Niezagojone rany to niezwykle oryginalny thriller osadzony w dusznej atmosferze współczesnego Madrytu. Niejasne powiązania i wspólne tragedie malarza, skrzypaczki, marszandki, przedsiębiorcy, reżysera filmowego, płatnego mordercy, chińskiego stręczyciela, agenta tajnej policji i wielu innych postaci stanowią elementy inteligentnie rozplanowanej łamigłówki, której rozwiązanie czytelnik poznaje stopniowo, z każdą przeczytaną stroną.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

katarzynczyta | 2018-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Fragment opinii:
"Niezagojone rany" zakwalifikowane są do kategorii thriller, którym poniekąd są, ale jak dla mnie jest to powieść psychologiczna, dodatkowo przepięknie napisana. Victor del Arbol stworzył powieść pełną ciekawych postaci, każda z nich zmaga się ze swoimi demonami, czasami nie wiedząc, że obwiniają za swoje nieszczęścia nie tych, których powinni. Z każdą stroną autor odkrywa przed nami tajemnice losów swoich bohaterów. Wyrzuty sumienia, ból po stracie ukochanych, chęć zemsty, czy strach przed odkryciem prawdy towarzyszą bohaterom na każdym kroku - del Arbol tak to opisał, że ja również zaczęłam odczuwać psychiczny dyskomfort - dlatego nie przeczytałam książki w jeden dzień, tylko rozłożyłam sobie lekturę na kilka wieczorów. Również dlatego, że szkoda przez tę książkę pędzić - warto przystanąć i delektować się pisarstwem del Arbola.

Jadwiga Pękala | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017