Przejście. Śmierć i to, co potem

Wydawnictwo: AA
zdrowie, medycyna
Jacek Jagosz

Niezwykła książka lekarza, który spogląda za zasłonę oddzielającą życie od śmierci. Na podstawie badań i wniosków innych lekarzy oraz doświadczeń pacjentów, którzy przeszli śmierć kliniczną i powrócili do życia, autor odkrywa wagę ostatnich chwil ziemskiego życia człowieka oraz dotyka tajemnicy życia za progiem śmierci. Podjąłem się próby porównania doświadczeń medyków przeprowadzających...

Podjąłem się próby porównania doświadczeń medyków przeprowadzających reanimacje z pracami teologów chrześcijańskich i wybitnych współczesnych naukowców, by w ten sposób pomóc lepiej zrozumieć prawdziwe znaczenie nowej wiedzy, która dopiero wkracza do świata nauki.

Niezaprzeczalny pozostaje fakt, że śmierć nie oznacza końca istnienia osobowości. Moje życie na ziemi jest tylko częścią mojego życia w ogóle, to dopiero początek rozwoju moich cech i mnie samego.

Autor

źródło opisu: Wydawnictwo AA 2015

źródło okładki: Wydawnictwo AA 2015

"Przejście" porusza temat nurtujący każdego z nas. Temat śmierci. Wszyscy się jej boimy, choć na pewno jedni bardziej, a inni nieco mniej.
Jest to książka bardzo konkretna i wiarygodna. Autor popiera swoje stwierdzenia wieloma badaniami, powołuje się na słowa znanych uczonych, wspomina o niezliczonych doświadczeniach ludzi, dotyczących śmierci klinicznej. Mało tego, wyjaśnia czytelnikowi czym naprawdę jest śmierć, czym jest dusza i kim jesteśmy my.
Mówi jak zachować się w przypadku choroby śmiertelnej, śmierci bliskich, osobny rozdział poświęca śmierci dziecka oraz temu jak powinien wyglądać pogrzeb i żałoba.

Dla mnie i innych wierzących w Boga ludzi jest to kolejne potwierdzenie tego co już wiemy. Nauka w końcu udowadnia to, co głosi chrześcijaństwo od wieków. Osobiście czytało mi się tę książkę bardzo przyjemnie. Jej treść niesie za sobą spokój, nadzieję. W dodatku przypomina nam na każdym kroku o ogromie Bożej miłości. Dlatego też każdemu chrześcijaninowi będę tę książkę...

Grażyna Este | 2016-06-26
Przeczytana: 04 maja 2016

Dobrze napisana książka i dająca nadzieję na życie po śmierci. Autor zawiera między innymi wskazówki, jak żegnać umierającego, jak przeżyć żałobę. Zamieszcza też trochę wspomnień ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Autor powołuje się na dzieła teologów, ewangelię itd. Po przeczytaniu kolejnej lektury poruszającej te tematy wiem, że są one podobnie opisywane w wielu książkach, jednak... Na tej ziemi nie poznamy prawdy, jednak warto żyć nadzieją, że tak może być.

Majka | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017

Absolutnie nie warta uwagi, odtwórcza do granic przyzwoitości książka, którą z trudem doczytałam do końca. Jeżeli ktoś już parę pozycji typu "Życie po życiu" zaliczył i źle się czuje z nachalną, sloganową i pustą indoktrynacją kościoła katolickiego niech trzyma się od tej pozycji z daleka.

Titka Brak | 2018-02-17
Przeczytana: luty 2018

Indoktrynacja... Nie dałam rady nawet dokończyć.

Majka | 2016-12-23
Na półkach: Przeczytane, O ŻYCIU