religia
Monika

Treści konferencji wygłoszonych przez znanego charyzmatyka o.Johna Bashoborę podczas rekolekcji w Polsce w roku 2011. O. John Baptist Bashobora pochodzi z Ugandy z diecezji Mbarara. Jest katolickim kapłanem bardzo oddanym Bogu i ludziom. Ukończył studia w Rzymie z zakresu teologii duchowości i psychologii. Na co dzień o. John pracuje w kurii biskupiej swojej diecezji, jest też diecezjalnym...

O. John Baptist Bashobora pochodzi z Ugandy z diecezji Mbarara. Jest katolickim kapłanem bardzo oddanym Bogu i ludziom. Ukończył studia w Rzymie z zakresu teologii duchowości i psychologii. Na co dzień o. John pracuje w kurii biskupiej swojej diecezji, jest też diecezjalnym koordynatorem Odnowy Charyzmatycznej. Jego wiara w żywą i realną obecność Jezusa w naszych sercach przyciąga do niego wielu ludzi szukających Boga.

Na jego modlitwę Bóg odpowiada pełnym mocy działaniem w ciałach, duszach i umysłach ludzi. O. John jest nieustannie zanurzony w obecności Boga i napełniony Duchem Świętym, otrzymał potężne namaszczenie do służby w Kościele. W wielkiej pokorze posługuje wieloma charyzmatami, głosi rekolekcje ewangelizacyjne w wielu krajach świata, otwartym sercem odpowiada na każdą prośbę o modlitwę wstawienniczą, cały swój czas poświęca na rozszerzanie Królestwa Bożego.

Od wielu lat zajmuje się tysiącami sierot. Buduje dla nich sierocińce, zapewnia im edukację zakładając szkoły, kupuje pożywienie i potrzebne rzeczy. Dzieci nazywają go Father Bash. Informacje o jego pracy można znaleźć na stronie: www.fatherbashfoundation.com. W Polsce wspieraniem działalności o. Johna zajmuje się Fundacja Serce do Serca: www.fundacjasercedoserca.pl

źródło opisu: http://www.tolle.pl/

źródło okładki: http://www.tolle.pl/

Soledad | 2017-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2017

Książka jest zbiorem konferencji, toteż to właściwie język mówiony. Jednakże prostota w tym przypadku pomaga przypomnieć sobie, czy zgłębić Boże prawdy. To jakby "mówiona Ewangelia", przenikająca na wskroś serce.

Monika | 2013-07-26
Na półkach: Przeczytane, Dodane, Religia
Przeczytana: lipiec 2013

Proste, konkretne świadectwo O. Bashobora. Warto posłuchać co O. John rozumie czytając Słowo Boże. Słowa O. Johna wlewają w serce optymizm i zapalają do życia.

alina | 2014-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2014

Warto nie tylko przeczytać, ale i o tym pamiętać;

Anula | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017