Ojciec Pio i dusze czyśćcowe

978-83-61989-94-3
Ojciec Pio, dusza, czyściec
religia
Marta

Święty Ojciec Pio to postać, która od lat wzbudza niesłabnące zainteresowanie. Święty z Pietrelciny przez całe życie był gorliwie oddany duszom czyśćcowym. Na co dzień doświadczał zjawisk nadprzyrodzonych, był świadkiem manifestacji pokutujących dusz, rozmawiał z nimi i potrafił im pomóc. To, co innych napawało trwogą, dla niego było częścią powołania. W książce ks. Marcella Stanzione,...

W książce ks. Marcella Stanzione, poświęconej temu szczególnemu aspektowi posługi Ojca Pio, znajdziemy barwne opisy objawień dusz czyśćcowych, zapis rozmów z nimi, a także z wiernymi, którzy po śmierci swoich najbliższych szukali u Ojca Pio pocieszenia i rady, w jaki sposób mogą się za nimi wstawiać u Pana. Wszystkie te opowieści stanowią świadectwo niezwykłej charyzmy świętego zakonnika oraz jego głębokiej wiedzy na temat problematyki czyśćca i prawd wiary Kościoła katolickiego.

Książka zawiera również wprowadzenie do samej nauki Kościoła katolickiego o czyśćcu, biografię św. Ojca Pio, a także liczne modliwy i nabożeństwa za dusze czyśćcowe.

Pewnego razu, podczas II wojny światowej, po wieczornym posiłku, gdy klasztor był już zamknięty, bracia usłyszeli głosy dochodzące z bramy, które wyraźnie wykrzykiwały: „Niech żyje Ojciec Pio!”. Gdy rankiem przeor klasztoru udał się do O. Pio zapytać o te hałasy, ten nie przywiązując zbytniej wagi do wydarzenia, z wielkim spokojem, jakby chodziło o coś najzwyklejszego w świecie, uspokoił przeora, wyjaśniając mu, że głosy krzyczące: „Niech żyje Ojciec Pio!”, należały do zmarłych żołnierzy, którzy przyszli podziękować mu za jego modlitwy.

źródło opisu: http://www.esprit.com.pl/214/Ojciec-Pio-i-dusze-czysccowe.html

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl/214/Ojciec-Pio-i-dusze-czysccowe.html

książek: 2037
Marta | 2012-10-03
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2012
Przeczytana: 30 września 2012

Wiadomo, książki religijne nie każdemu przypadają do gustu. Dla mnie wiara jest ważnym aspektem życia. Chociaż zazwyczaj staram się przyjmować wszystko po dziecięcemu, czyli na pytanie „dlaczego?” odpowiadam „bo tak jest”, to czasami lubię dowiadywać się różnych ciekawostek z religią związanych. Do tej kategorii bez wątpienia zaliczają się biografie świętych.
Obecnie, za sprawą wydawnictwa Esprit, do rąk czytelników trafia pozycja „Ojciec Pio i dusze czyśćcowe”. Nie jest to biografia w typowym tego słowa znaczeniu. W swojej opowieści autor skupia się na jednym, wybranym aspekcie życia Świętego, a mianowicie na kontaktach Padre Pio z duszami cierpiącymi w czyśćcu.
Z pewnością Ojciec Pio jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych, a tym samym jednym z najpopularniejszych świętych Kościoła katolickiego. Francesco Forgione, bo tak brzmi jego świeckie imię i nazwisko, już jako pięcioletni chłopczyk swoje życie w pełni poświęcił Bogu. Podobno już jako dziecko doznawał objawień Jezusa...

kuzo | 2016-05-02
Na półkach: Przeczytane, Religia

Podpisujac sie pod opinia czytelniczki Marty chce dodac, ze zwyczajem wloskim autor dolozyl tu spora porcje patosu.

Pomimo, ze juz cos o o. Pio czytalam, dopiero tutaj dowiedzialam sie, jak wiele wycierpial w zyciu i ze ta jego droga do swietosci wcale nie byla uslana rozami i nieustannie otoczona zapachem fiolkow.

Ksiazka zawiera tez wiele modlitw za dusze zmarlych i do sw. Jozefa, patrona dobrej smierci oraz przykladow intencji modlitewnych za dusze zmarlych. Co do intencji, to przypominaja mi sie slowa sw. Faustyny, ze czasami Pan Bog bierze nasze modlitwy za kogos na potrzeby innego zmarlego, bardziej potrzebujacego.

Ksiazka bardzo interesujaca dla milosnikow takiej lektury i fanow o. Pio.

Kasia G | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017