Przejście. Śmierć i to, co potem

Okładka książki Przejście. Śmierć i to, co potem Petr Petrovič Kalinovskij
Okładka książki Przejście. Śmierć i to, co potem
Petr Petrovič Kalinovskij Wydawnictwo: Wydawnictwo AA religia
religia
Prehodăt: poslednata bolest, smărtta i posle
Wydawnictwo AA
2015-05-15
2015-05-15
Aniela Czendlik
Medycyna śmierć aspekt medyczny etyczny

Z przykrością muszę stwierdzić, że książka nie jest warta uwagi ludzi o otwartych umysłach.. Zasady reinkarnacji mocno opierają się na religii i każde inne podejście opisywane jest znieważająco wobec innych wyznań. Nie znalazłam nic nowego na owy temat. Zawiodłam się, nie doczytałam do końca.

Indoktrynacja... Nie dałam rady nawet dokończyć.

Indoktrynacja... Nie dałam rady nawet dokończyć.

Absolutnie nie warta uwagi, odtwórcza do granic przyzwoitości książka, którą z trudem doczytałam do końca. Jeżeli ktoś już parę pozycji typu "Życie po życiu" zaliczył i źle się czuje z nachalną, sloganową i pustą indoktrynacją kościoła katolickiego niech trzyma się od tej pozycji z daleka.

Na półkach: , , , , , , ,

"Przejście" porusza temat nurtujący każdego z nas. Temat śmierci. Wszyscy się jej boimy, choć na pewno jedni bardziej, a inni nieco mniej.
Jest to książka bardzo konkretna i wiarygodna. Autor popiera swoje stwierdzenia wieloma badaniami, powołuje się na słowa znanych uczonych, wspomina o niezliczonych doświadczeniach ludzi, dotyczących śmierci klinicznej. Mało tego, wyjaśnia czytelnikowi czym naprawdę jest śmierć, czym jest dusza i kim jesteśmy my.
Mówi jak zachować się w przypadku choroby śmiertelnej, śmierci bliskich, osobny rozdział poświęca śmierci dziecka oraz temu jak powinien wyglądać pogrzeb i żałoba.

Dla mnie i innych wierzących w Boga ludzi jest to kolejne potwierdzenie tego co już wiemy. Nauka w końcu udowadnia to, co głosi chrześcijaństwo od wieków. Osobiście czytało mi się tę książkę bardzo przyjemnie. Jej treść niesie za sobą spokój, nadzieję. W dodatku przypomina nam na każdym kroku o ogromie Bożej miłości. Dlatego też każdemu chrześcijaninowi będę tę książkę polecać aby mógł po raz kolejny umocnić się w swej wierze.

Jeśli jednak chodzi o ludzi niewierzących...
Tutaj... Nie wiem czy polecałabym tę lekturę. Wiem jak ateiści reagują na takie treści. Przeważnie jest to śmiech i lekceważenie. Ciężko takiej osobie cokolwiek wytłumaczyć (nawet powołując się na najnowsze badania),ponieważ z góry zakłada ona, że wie swoje i nie chce swojego zdania zmieniać.
Dlatego, jeśli ktoś ma otwarty umysł to serdecznie polecam zapoznanie się z "Przejściem". Natomiast jeśli nie i ma to jedynie służyć bezsensownym żartom, to odradzam. I polecam sięgnąć po inną tematykę.

Ode mnie jest to ocena 10/10.

Dobrze napisana książka i dająca nadzieję na życie po śmierci. Autor zawiera między innymi wskazówki, jak żegnać umierającego, jak przeżyć żałobę. Zamieszcza też trochę wspomnień ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną. Autor powołuje się na dzieła teologów, ewangelię itd. Po przeczytaniu kolejnej lektury poruszającej te tematy wiem, że są one podobnie opisywane w wielu książkach, jednak... Na tej ziemi nie poznamy prawdy, jednak warto żyć nadzieją, że tak może być.

świetna, ciekawa

świetna, ciekawa