Lubimyczytać.pl to:

Za pięć godzin zobaczę Jezusa

Autor:
tłumaczenie
Aleksandra Frej
Dans cinq heures je verrai Jesus!
wydawnictwo
Wydawnictwo Księży Marianów
83-7119-467-6
kara śmierci, nawrócenie, Jezus
religia
typ
papier
kamk
7.29 (28 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Autentyczny dziennik Jacques'a Fescha pisany dla sześcioletniej córeczki Weroniki, obrazujący jego głębokie nawrócenie jakie dokonało się podczas trzy i pół letniego pobytu w więzieniu. Zapiski J. Fescha poprzedzone są tekstem Daniela Ange, zakończone zaś kilkoma świadectwami osób poruszonych postacią Jacques'a. "Moja kochana córeczko. To jest mój dziennik, jedyne moje dobro, które zapisuję tobie z braku innych dóbr, jakie ojcowie mają zwyczaj dawać swoim dzieciom." Co dzień spisuje dla niej swoje przeżycia, refleksje, naj-głębsze pragnienia. W jego życiu następuje niezwykły okres, pełen wewnętrznych ciemności, ale i światła, bez-radności, lecz również i mocy płynącej z nieba, heroicz-nych zmagań, lecz przeplatanych jakże cudownymi mo-mentami jednoczenia się z Jedyną Miłością, którą odkry-wa coraz bardziej i której coraz bardziej pragnie. O tej właśnie Jedynej Miłości chce opowiedzieć Weronice, i o tym, że warto jej szukać i powierzyć się jej do końca, bez względu na wszystko. 25 lutego 1954 r. Jacques Fesch i jego dwaj wspólnicy postanowili obrabować drobnego bankiera. Napad nie udał się, ale w szamotaninie zginął policjant. Rozpoczęło się długie śledztwo i proces zakończony wyrokiem śmier-ci. Wyrok został wykonany 1 października 1957 r. Jacqu-es miał wówczas 27 lat.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Irytacja | 2012-07-09
Przeczytana: 05 lipca 2012

Jacques miał dwadzieścia cztery lata. Wszystko działo się zbyt szybko. Zdawałoby się, że szukał lepszego życia. Niestety w tej pogoni stracił wszystko. Z pozoru wydawałoby się, że przekreślił swoje życie jednym strzałem. Zastrzelił policjanta. Młody człowiek usłyszał wyrok. Gilotyna. Właśnie tak wszystko miało się skończyć. Jednak czy tak się stało?

Wielu ludzi załamałoby się po takim wyroku, jednak nie Jacques. Nie mógł leżeć i wpatrywać się w sufit. Otworzył zeszyt i rozpoczął tworzenie zapisków, które miały trafić do Weroniki, jego ukochanej córeczki.

"Prawo ludzkie jest okrutne, karze, ponieważ jest taki zwyczaj, by karać za niektóre uczynki, a osąd umysłów ulega osądowi myśli, ponieważ wierzymy tylko temu, co widzą nasze oczy, i bierzemy za siłę i prawdę to, co jest jedynie niedoskonałością i słabością."

Od trzeciego sierpnia do trzydziestego września możemy śledzić życie tego człowieka. Mimo, że jest sam w celi, to jego życie nie jest puste. Wypełnia je wiara. Jacques modli si...

Alicja | 2014-02-03
Przeczytana: 01 lutego 2014

Jest to trudna książka, co czyni ją wyjątkową.
Przeczytanie jej zajęło mi dużo czasu, można powiedzieć że dawkowałam ją aby lepiej zrozumieć jej treść. W prezentacji dziennika Daniel-Ange przekonuje o tym, iż każdy z nas może w tych dwóch miesiącach odnaleźć coś co do niego pasuje; co sprawia że osoba Jacqus'a Fescha staje nam się bliższa. Ja osobiści doświadczyłam wspomnianego utożsamienia, dlatego pewnie jeszcze nie raz sięgnę po ,,Za pięć godzin zobaczę Jezusa''. Książka warta poświęconego czasu polecam niezależnie od wieku czytelnika.

Ilona | 2012-04-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 22 kwietnia 2012

Po przeczytaniu duchowego dziennika Jacques'a Fesch'a, pojawia się we mnie tylko jedna myśl: chciałabym mieć taką wiarę jak on...

pawlikos | 2014-02-21

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku