Talent do życia. Najpiękniejsze aforyzmy

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Znak Literanova
inne
Ag2S

Może stać się dla was niezwykłym źródłem pociechy i inspiracji. Mężczyzn trzeba doprowadzać do granic możliwości, aby zobaczyć, co im w duszy gra. Wolność wtedy tylko istnieje, kiedy się z niej korzysta. Nie trzeba mówić: „co za paskudna pogoda”, tylko: „jaki piękny deszczowy dzień”. ~~~ * * * ~~~ Eric-Emmanuel Schmitt zajmuje szczególne miejsce w sercach polskich czytelników. To autor m.in....

Może stać się dla was niezwykłym źródłem pociechy i inspiracji.
Wolność wtedy tylko istnieje, kiedy się z niej korzysta.
~~~ * * * ~~~

Eric-Emmanuel Schmitt zajmuje szczególne miejsce w sercach polskich czytelników. To autor m.in. wzruszającego Oskara i pani Róży czy zaskakującej Trucicielki.
W jego twórczości często powracają najważniejsze tematy egzystencjalne: sens istnienia, miłość, tęsknota, pragnienie. Schmitt opisuje tajemnice miłości i meandry relacji międzyludzkich, pokazuje jak odnaleźć prawdziwe szczęście i uczy, co to znaczy żyć dobrze.
Jego książki odmieniły niejedno życie.
Książka, którą trzymacie w ręku, jest czymś wyjątkowym: to wybór najpiękniejszych myśli Erica-Emmanuela Schmitta. Może stać się dla was niezwykłym źródłem pociechy i inspiracji zarówno na co dzień, jak i w przełomowych momentach życia.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

zetbasia | 2017-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2017

Piękne i mądre myśli wrażliwego człowieka. Do czytania w każdej trudnej chwili bo niosą pociechę i wiarę w lepsze jutro.

Przylaszczka | 2017-08-13
Na półkach: Przeczytane, 2017 rok
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

"Talent do życia" to pięknie wydana książka z interesującą treścią, do której można wielokrotnie sięgać i różnorodnie ją wykorzystywać. Uważam, że dzięki temu ma szansę stać się bardzo dobrym prezentem dla czytającej kobiety.

Dla mnie osobiście było to miłe przypomnienie najciekawszych myśli Schmitta, a także zachęta do przeczytania w przyszłości jeszcze kilku jego utworów (m. in. "Tajemnica pani Ming", "Moje życie z Mozartem", "Kiki van Beethoven").

monweg | 2016-01-27

Talent do życia to książka wyjątkowa. To najpiękniejsze i najbardziej warte zapamiętania myśli Erica-Emmanuela Schmitta, zawarte w jego książkach, a zebrane w tej jednej krótkiej publikacji. Przesłaniem tej książki jest niesienie pociechy na co dzień, ale także w przełomowych momentach życia.

Dla życia nie ma innego rozwiązania niż żyć. Oskar i pani Róża
Człowieczeństwo jest dobrem niezbywalnym, którego nie można się pozbyć, ani nie można zostać go pozbawionym. Kiedy byłem dziełem sztuki
Cynizm jest poręczą, której można się uczepić w obliczu totalnej katastrofy. Kobieta w lustrze
Talent do życia, to przepięknie wydana książka, która swą szatą graficzną zachęca, aby po nią sięgnąć. Ta publikacja to niezwykła lekcja życiowej mądrości dla każdego z nas. Natomiast dla wiernych czytelników książek Erica-Emmanuela Schmitta, może stać się źródłem odkryć, ale też wspaniałą literacką zabawą i pretekstem, by przypomnieć sobie ulubione fragmenty jego najpiękniejszych książek.

Życie to taki...

madziusia | 2016-01-15
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Éric-Emmanuel Schmitt jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych w naszych kraju współczesnych pisarzy francuskich. Uwagę polskich czytelników przykuła przede wszystkim wzruszająca opowieść o nieuleczalnie chorym chłopcu pod tytułem "Oskar i Pani Róża" porównywana do "Małego Księcia". Nakładem wydawnictwa Znak literanova ukazało się również kilkanaście kolejnych, równie interesujących, tytułów.

"Talent do życia" to zbiór najpiękniejszych aforyzmów z książek francuskiego powieściopisarza, dramaturga i eseisty. Przytaczane cytaty zostały przydzielone do kolejnych rozdziałów, których tytuły nawiązują bezpośrednio do twórczości Schmitta. Każdy z zamieszczonych w publikacji fragmentów został opatrzony informacją, z której książki pisarza pochodzi. Wybrane cytaty nawiązują do najczęściej poruszanych przez Schmitta tematów: miłości, przyjaźni, tęsknoty, wiary, sensu istnienia, poszukiwania szczęścia.

"Nieważne , czy świat mi się podoba, czy nie, przyjmuję go takim, jakim jest, i...

BARBARA | 2016-01-04

piękne cytaty,cudownie się czyta;)

Julia | 2015-12-07

Cudownie dobrane, pieknie wydane i naprawde swietne!

towarzyszka | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Cytaty to coś, co każdy powinien mieć w swojej biblioteczce. Najlepiej zakreślone i podpisane!

słoiczek | 2015-12-07

Uwielbiam takie książki z cytatami, więc według mnie to po prostu strzał w dziesiątkę! Dlaczego tak mało jest takich książek?

marysiak | 2015-12-07

Niesamowicie dobrze dobrane cytaty, które można czytać, czytać i czytać!

mortulka | 2015-12-07

Wspaniały pomysł, aby wydać piękne cytaty. Ale zdecydowanie za mało tego!