Chłopiec-duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia

Okładka książki Chłopiec-duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia Megan Lloyd Davies, Martin Pistorius
Okładka książki Chłopiec-duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia
Megan Lloyd DaviesMartin Pistorius Wydawnictwo: Znak Literanova biografia, autobiografia, pamiętnik
Ghost Boy. The miraculous escape of a misdiagnosed boy trapped inside his own body
Znak Literanova
2015-09-21
2015-09-21
2011-07-07
Rafał Śmietana
Rafał Śmietana

Okładka książki Daddys prisoner Alice Lawrence, Megan Lloyd Davies
Daddys prisoner Alice Lawrence, Meg...

Słuchane jako audiobook z Audible. Ciekawa i wzruszająca historia.

Słuchane jako audiobook z Audible. Ciekawa i wzruszająca historia.

Niesamowita historia napisana bardzo luźnym stylem przez co czyta się wręcz jednym tchem.

"Chłopiec - duch" to poruszająca i wciągająca opowieść o pokonywaniu własnych słabości, sile, odwadze i uporowi. Miejscami zabawna, miejscami wzruszająca, jak to życie. Czytając taką historię zaczyna się dostrzegać i doceniać to, co wydaje nam się oczywistością. Możliwość chodzenia, mówienia czy samodzielnego jedzenia, czynności, które wykonujemy automatycznie, nawet się nad nimi nie zastanawiając, dla niektórych są wielkim wyzwaniem lub niemożliwością. Z każdą następną stroną kibicuje się Martinowi w jego walce i cieszy z jego sukcesów, pozornie niewielkich, dla niego ogromnych. Gratulacje Martinie, jesteś prawdziwym bohaterem.

Wyłapałam tę książkę jakoś tak przez przypadek. Ale w tym przypadku akurat nie ma czego żałować. Książka praktycznie sama się przeczytała przez weekend. Ciekawa i mocna pozycja. Historia autentyczna o człowieku który w wieku 12 lat zapadł na niewyjaśnioną chorobę która zrobiła z niego warzywo. No może nie do końca bo choroba zawładnęła ciałem i tylko na chwilę umysłem który po kilku latach zaczął powracać ze stanu katatonii w którym się znalazł. Momentami ciężko było się oderwać no bo „co dalej?”. I faktycznie jak tak pomyśleć z czym ten człowiek musiał się zmagać i porównać to do naszej codzienności to jest nad czym się zastanowić. Mamy dużo szczęścia mając dwie sprawne nogi, ręce i czasami pustą głowę …ale jednak jest i czasem jakaś synapsa przeskoczy na czas. Niektórzy takiego szczęścia nie mieli albo raczej je stracili. A ta historia pokazuje jak można próbować powrócić do nazwijmy to pewnego rodzaju „normalności” i życia w społeczeństwie. Gdzieś przeczytałam że ta książka niesamowicie podnosi na duchu, ….czy ja wiem? Ale na pewno daje bardzo dużo do myślenia. I wydaje mi się że jednak kończy się happy endem. Można czytać, to na pewno nie będzie stracony czas.

Życie pisze najlepsze książki.
Bohater-autor swoje niebagatelne, literacko nam przedstawił. Duża zasługa dobrego tłumacza. Czytając przeżywałam.Wszystkie uczucia miałam na najwyższych stopniach zaangażowane. Wartościowa pozycja!
Polecam!

Życie pisze najlepsze książki.
Polecam!

Aż głupio krytykować, dlatego parę uwag sobie daruję, na pewno niesamowita historia.

Książka bardzo ciekawa, wnosi wiele przemyśleń nad postrzeganiem innych ludzi.

Książka bardzo ciekawa, wnosi wiele przemyśleń nad postrzeganiem innych ludzi.

To jedna z tych książek, w których mieści się historia zapadając w pamięć na lata. Piękna, wzruszająca, lekko się ją czyta. Zdecydowanie dla każdego - by móc dać sobie chwilę przemyśleń, doceniać proste chwile i uwierzyć, że wiara w siebie czyni cuda.

Są książki które na długo zapadają w pamięć ta jest jedna z nich .Wzruszająca , momentami wstrząsająca ale również zabawna historia oparta na faktach.Polecam

„Trudno powiedzieć, o czym tak naprawdę ta książka jest. Martin Pistorius opowiada o sobie – o tym, co przeżywał, będąc dosłownie uwięzionym we własnym ciele, co przeżywał w różnych ośrodkach opieki, a także o tym, co działo się po tym, jak zorientowano się, że jest w pełni świadomy: o nauce mówienia poprzez specjalny program komputerowy, o swojej rozwijającej się karierze informatyka, o wkraczaniu w dorosłość, poznawaniu ludzi, szukaniu miłości. Jednak ta historia to coś więcej – to przede wszystkim portret zdeterminowanego mężczyzny, który przezwyciężył wszelkie trudności, przed którymi postawił go los. Z początku jego opowieść przeraża; wizja braku kontroli nad własnym ciałem, mimo całkowitej świadomości i sprawności umysłu, jest naprawdę straszna. Później jednak, kiedy Martin powraca do życia, wszystko się zmienia – czytelnik obserwuje człowieka, który na dobrą sprawę nie różni się niczym od niego. Martin pragnie tego, co wszyscy ludzie: możliwości kierowania własnym życiem, podejmowania decyzji, stabilności, ale także przyjaźni i miłości. Przede wszystkim chce jednak jednego: chce żyć. Pomimo wszelkich przeszkód bierze od życia to, co najlepsze”.

Cała recenzja: http://bohater-fikcyjny.blogspot.com/2016/07/74-uwieziony-we-wasnym-ciele-chopiec.html

• Domowa biblioteczka
  • 2016

Megan Lloyd Davies Chłopiec-duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia Zobacz więcej

Video

Video