7 Kobiet Mafii

Wydawnictwo: Psychoskok
Monika

Kim są tytułowe „Kobiety Mafii”? Jaką rolę odgrywają w powieści Mateusza Wieczorka i dlaczego jest ich siedem, a nie np. pięć czy dziesięć? Okazuje się, że kobiety w powieści „7 Kobiet Mafii” pełnią bardzo ważną rolę. To od nich wszystko się zaczęło. To one kierowały życiem mężczyzn, a w szczególności jednego – kochliwego szefa mafii, który bez kobiety nie potrafił żyć, ale także nie pozwalał, by przejmowała ona kontrolę nad jego życiem. Będąc w różnych związkach nauczył się, że łatwo popaść w odrętwienie, stagnację i stać się nieuważnym – a na to w swoich „fachu” nie mógł sobie pozwolić. Pech ciał, że – Malcolm Seth – szef mafii, traci bardzo cenną walizkę. Walizkę, w której gromadził dowody swoich zbrodni. Do jej odzyskania zatrudnia jednego ze swoich najlepszych i najbardziej zaufanych ludzi – Zarena Mammona. Zaren wierny i oddany szefowi – bez mrugnięcia okiem zgadza się wykonać zlecenie. Nie jest jednak świadom tego, że w związku z tym zleceniem przeżyje najbardziej nieprawdopodobny dzień w swoim życiu. Odkryje także prawdę o swojej zmarłej matce. Czy wtedy nadal pozostanie posłuszny Malcolmowi Sethowi? Czy prawda pozwoli mu na dokończenie zlecenia, czy może wzbudzi w nim ludzie odruchy i każe ukarać winnych? Zaskakującego wyjaśnienia tej zagadki szukaj w powieści Mateusza Wieczorka - „7 Kobiet Mafii”.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Renata | 2019-10-15
Przeczytana: 15 października 2019

No ciężko mi przeszła przez gardło.. nie moje klimaty i wywodzić się tu nie będę.

Ewa | 2019-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2019

Tytuł powieści jest nieco zwodniczy, sugeruje bowiem, że to żeński pierwiastek będzie stanowił główną część fabuły. Nic bardziej mylnego. Co prawda kobiety pełnią w powieści ważną rolę, co zostało wielokrotnie podkreślone, ale nie poświęcono im jednak zbyt wiele miejsca. Cała linia fabularna jest skoncentrowana wokół szefa mafii i jego przewinień – sensacji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Przedstawione tu zdarzenia są ciekawe i nieprzewidywalne, a sama akcja jest dobrze wyważona. Tempo powieści jest dynamiczne i zmyślnie poprowadzone. Pomimo wtórności tematyki, książka tchnie świeżością i nieszablonowym spojrzeniem.

Autor wyraźnie skupia się na pozornie zwykłych charakterach, których meandry losu rzucają na głębokie wody codzienności, gdzie najdrobniejszy błąd czy niewłaściwy krok mogą być katastrofalne w skutkach. Podobnie jak w “66 duszach” czy “Ostatnim worku cementu“, Mateusz Wieczorek stawia na antagonistów. Są to osobowości sprawnie nakreślone, ich historie malowane są...

Eli1605 | 2018-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2018

Zaintrygował i zwrócił moją uwagę tytuł " 7 kobiet mafii". Niestety o nich właśnie w tej książce jest bardzo niewiele. Razem zebrałoby się kilka stron. To książka o szefie mafii i jego zabójcach. Napisana w tonie ironiczno - sarkastycznym ale do mnie nie przemówiła. Zawiodłam się. Jedyny plus to to fakt , że jeden ze złych charakterów na końcu się obudził i podjął próbę zmiany swojego życia.

Monika | 2015-08-17

„7 kobiet mafii” to historia w której odnaleźć można elementy fantasy, kryminału, thrillera a przede wszystkim czarnej komedii. Ta zabójcza mieszanka odmierzona w idealnych proporcjach zabierze Was w świat pełen kontrastów oraz nieprzewidywalnych zwrotów akcji.

Czując nadchodzący kres swych dni, wcielenie diabła na ziemi, Malcolm Seth postanawia rozliczyć się ze światem. Spisuje swoją biografię, zamyka ją w walizce a kluczyk do niej podarowuje córce na osiemnaste urodziny prosząc by po jego śmierci zajrzała do niej i sama go oceniła. Kiedy jednak walizka znika w tajemniczych okolicznościach rozpoczyna się tragikomiczny wyścig toczony spiętrzoną falą absurdu…