U Kmicica i Łupaszki

Wydawnictwo: Mireki
Pearon

Wspomnienia autora jako żołnierza AK z okresu walk w oddziale "Kmicic" i 5. Brygadzie "Łupaszki".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ignac | 2018-05-20

Więc tak - jeśli idzie o okres służby w partyzantce to moja ocena byłaby 5.5-6. Zbyt wiele informacji tu nie znajdziemy, danych dotyczących np uzbrojenia nie ma, szczegółów taktycznych poza dwoma wyjątkami nie ma (te wyjątki to akcje w których autor dowodził bezpośrednio, zresztą za pierwszą taką akcje postawiono go przed sądem na 5 ludzi zginęło 3), są relacje z Litwinami, Łotyszami, Sowietami a nawet Niemcami - autor wspomina o rozmowach AK z Niemcami w tym rejonie ale trochę tu urabia swoją fantazję bo w samych rozmowach nie brał udziału.
nieco bardziej szczegółowa jest następna część książki gdzie autor wspomina o swoich przeżyciach w powojennej Polsce i zwiedzaniu kolejnych więzień. Właśnie za tą część całość dostaje 7/10