U Kmicica i Łupaszki

Mireki
AK oddział Kmicic oddział Łupaszka
biografia, autobiografia, pamiętnik
AK oddział Kmicic oddział Łupaszka

Więc tak - jeśli idzie o okres służby w partyzantce to moja ocena byłaby 5.5-6. Zbyt wiele informacji tu nie znajdziemy, danych dotyczących np uzbrojenia nie ma, szczegółów taktycznych poza dwoma wyjątkami nie ma (te wyjątki to akcje w których autor dowodził bezpośrednio, zresztą za pierwszą taką akcje postawiono go przed sądem na 5 ludzi zginęło 3), są relacje z Litwinami,...

Dyskusje

• Historia