Generał klęski: Ludwik Mierosławski (1814-1878)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
4 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Lukullus

Biografia polityczna sławnego XIX-wiecznego generała emigracyjnego Ludwika Mierosławskiego.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Lukullus | 2015-07-21
Przeczytana: 20 lipca 2015

Biografia "czerwonego generała" jest pozycją bardzo nierówną. Obok przyzwoitych pierwszych rozdziałów omawiających młodość Mierosławskiego znaleźć można również znacznie słabsze fragmenty, które sprawiają wrażenie pisanych na kolanie, na szybko, zupełnie tak jakby autora goniły jakieś terminy. Często jest tak i dotyczy to omawianej pozycji, że o jakości książki decydują przede wszystkim jej najsłabsze, a nie najmocniejsze fragmenty. Biografia wydana jest w serii popularyzatorskiej, co może usprawiedliwiać brak na przykład bibliografii, ale jednocześnie przepełniona jest dziesiątkami nazwisk działaczy rewolucyjnych, nazw organizacji spiskowych itd., których natłok na pewno nie przyczynia się do jasności przekazu.